Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Keliuose daugėja eismo saugos priemonių

Baigtas projektas „Eismo saugos ir aplinkosauginių priemonių diegimas 2004–2006 metais“. Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos sudaryta komisija priėmė akcinės bendrovės „Panevėžio keliai“ atliktus darbus. ši bendrovė septynių šalies regionų – Vilniaus, Utenos, Tauragės, Telšių, Klaipėdos, Kauno ir Panevėžio – kelių ruožuose įrengė pėsčiųjų ir dviračių takus bei apsauginius metalinius atitvarus. Sutartis bendrai finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo (75 proc.) ir Kelių priežiūros ir plėtros programos (25 proc.).

Vilniaus regione pėsčiųjų ir dviračių takai įrengti atskiruose šalčininkų–Dieveniškių–Krakūnų, širvintų–Rimučių–Kernavės–Dūkštų, širvintų–Bagaslaviškio–Gelvonų, Trakų–Lentvario–Mūro Vokės, Bukiškių–širvintų, širvintų–Juodšilių–Giedraičių kelių ruožuose. Iš viso darbai šiuose kelio ruožuose kainavo 2 mln. 427 tūkst. Lt.

Buvo įrengti apsauginiai metaliniai atitvarai Vilniaus–švenčionių–Zarasų, Babriškių–Varėnos–Eišiškių, Pabaisko–Gelvonų–čiobiškio, Paberžės–Barskūnų–Maišiagalos kelių atkarpose. Darbų kaina – 206 tūkst. Lt.

Utenos regione pėsčiųjų ir dviračių takai įrengti atskiruose Anykščių–želvos ir Vikonių–Naujonių ruožuose. Darbai kainavo 2 mln. 96 tūkst. Lt.

Tauragės regione pėsčiųjų ir dviračių takai įrengti kelių Kaunas–Jurbarkas–šilutė–Klaipėda, Mažeikiai–Plungė–Tauragė ruožuose. šiame regione darbai kainavo 1 mln. 360 tūkst. litų. Regione rekonstruotos keturios sankryžos. šių darbų kaina 2 mln. 876 tūkst. Lt. įrengti apsauginius metalinius atitvarus kelio Kaunas–Jurbarkas–šilutė–Klaipėda ruože nuo 52,6 iki 111 km kainavo 254 tūkst. Lt.

Telšių regione pėsčiųjų ir dviračių takai įrengti Mažeikių–Plungės–Tauragės, Rietavo–Tverų–Varnių, Telšių–žarėnų–Tverų kelių atskirose atkarpose. šių darbų vertė – 5 mln. 705 tūkst. Kelyje Mažeikiai–Plungė–Tauragė ruože nuo 38,7 iki 47,6 km buvo įrengti apsauginiai metaliniai atitvarai, darbai kainavo 267 tūkst. Lt.

Klaipėdos regione pėsčiųjų ir dviračių takai įrengti kelio Kaunas–Jurbarkas–šilutė–Klaipėda ruože nuo 212,5 iki 213,7 km. Darbai šiame ruože kainavo 250 tūkst. Lt.

Kauno regiono kelyje Kėdainiai–šventybrastis–Krekenava ruože nuo 2,4 iki 3,4 km ir nuo 14,8 iki 15 km įrengti 184 tūkst. Lt kainavę apsauginiai metaliniai atitvarai.

Panevėžio regione pėsčiųjų ir dviračių takai įrengti atskiruose Daugpilio–Rokiškio–Panevėžio, Biržų–Raubonių kelių ruožuose. Darbų kaina – 1 mln. 586 tūkst. Lt.

„Via Baltica“ plėtra ties Panevėžiu

2004–2006 m. laikotarpiu, plėtojant tarptautinius kelius, Lietuvoje buvo įgyvendinami 5 projektai. Iš jų – I transporto koridoriaus („Via Baltica“) kelio plėtra. šių darbų pabaigtuvės iškilmingai pažymėtos lapkričio 17 d. kelio Panevėžys–Pasvalys 20-ajame kilometre. Jose dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas Alfredas Pekeliūnas, Susisiekimo ministerijos sekretorius Rimvydas Gradauskas, Latvijos ambasadorius Lietuvoje Hardijus Baumanis, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos generalinis direktorius Virgaudas Puodžiukas, Panevėžio apskrities viršininkė Gema Umbrasienė, aplinkinių rajonų savivaldos atstovai.

Projekto užsakovas – Lietuvos automobilių kelių direkcija. Darbus atlikti teisę įgijo konkursа laimėjusi akcinė bendrovė „Panevėžio keliai“ (vadovas – Virmantas Puidokas). Bendra projekto vertė – 94 mln. 307 tūkst. Lt, iš jų ES Sanglaudos fondo parama – 69 mln. 412 tūkst. Lt. Atlikti „Via Baltica“ plėtros darbai reikšmingi keletu aspektų.

Iš 2006 m. priimtų naudoti septynių bendrai ES Sanglaudos fondo ir Lietuvos finansuojamų projektų šis yra didžiausias. Be to, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, pirmа kartа šiame objekte įgyvendinti visi reikalingi darbai, iš kurių – įrengta šiuolaikiška dangos konstrukcija, kuri atlaikys intensyvėjančius sunkiojo transporto su 11,5 t ašies apkrova srautus. Anksčiau dėl didžiulės lėšų stokos net ir svarbiausiuose šalies keliuose dangos būdavo stiprinamos minimaliai. Vėliau, įrengiant kelius, užuot klojus asfaltbetonio pagrindа, tegalėta kloti tik plonа dėvėjimosi sluoksnį.

2005 m. duomenimis, automobilių srautas šiame „Via Baltica“ ruože vidutiniškai siekė 6 tūkstančius automobilių per parа. Kai kuriais mėnesiais jų padaugėja iki 8–9 tūkstančių. Dėl šios priežasties ir remiantis Europos Sаjungos patirtimi, per rekonstrukcijа buvo numatytos papildomos eismo saugos priemonės.

2005 m. rugsėjo 15 d. buvo baigti darbai pagal projekto „I transporto koridoriaus („Via Baltica“) plėtra 2004–2005 metais“ pirmаjа sutartį. Tuomet buvo sustiprinta ir paplatinta 10,3 km dangos kelio Panevėžys–Pasvalys–Ryga ruože, sustiprinta kelio Kaunas–Marijampolė–Suvalkai danga – nuo jo pradžios iki 6,8 km ir nuo 94-ojo iki 95,2 km. Atliktų darbų vertė – 34 mln. 867 tūkst. Lt.

2005 m. liepos mėn. buvo pasirašyta antroji minėtojo projekto sutartis. Jа įgyvendinus, sustiprinta 15,5 km kelio dangos, sustiprinta bei paplatinta 18,9 km dangos kelio Panevėžys–Pasvalys ruože nuo 14-ojo iki 32,9 km. Antrojo etapo atliktų darbų vertė – beveik 59,5 mln. Lt.

Per dvejus metus ir tris mėnesius kelininkai Panevėžio ir Pasvalio rajonuose įrengė 2,54 kilometro takų pėstiesiems ir dviratininkams, pastatyta 12,7 kilometro apsauginių tinklo tvorų nuo žvėrių, 89 namams sudėti sandarūs langai. „Via Baltica“ plėtros metu 8 metrų pločio kelio asfaltbetonio danga buvo paplatinta iki 11,5 metro, senаjа asfaltbetonio dangа pašalinant ir paklojant du naujus sluoksnius. Kelio danga apdorota bitumu ir skaldele.

Siekiant užtikrinti pėsčiųjų saugumа, Panevėžio rajone įrengtas apšvietimas Ramygalos gyvenvietėje, Pasvalio rajone – Talačkonių ir Pumpėnų gyvenvietėse. Apšviestos ir dvi sankryžos prie Pasvalio, ten, kur „Via Baltica“ susikerta su Kiemelių keliu bei su Vabalninko keliu. Iš viso naujoji apšvietimo įranga užima daugiau kaip 4 km.

Virgilijus Alekna pritarė Kelių direkcijos saugaus eismo akcijoms

Lapkričio 21 d. Lietuvos automobilių kelių direkcijoje lankėsi dukart olimpinis, dukart pasaulio, Europos čempionas disko metikas Virgilijus Alekna. Su svečiu kalbėta apie saugaus eismo situacijа, papasakota apie LAKD šia tema vykdomas švietėjiškas akcijas.

LAKD generalinio direktoriaus pavaduotojas Algimantas Janušauskas V. Aleknai įteikė atšvaitų komplektа. žymusis diskininkas pritarė švietėjiškai saugaus eismo akcijai tiek spaudoje, tiek per radijа ir televizijа. Virgilijus Alekna pasisakė už griežtesnes bausmes piktybiškiems eismo taisyklių pažeidėjams, jo nuomone, prie vairo sėstis galėtų tik visiškai blaivūs, kuriuos patikrinus, alkotesteris rodytų nulį.

Kelyje Klaipėda–Liepoja nutiesta antra važiavimo juosta

Pagal projekto „IXB transporto koridoriaus plėtra 2004–2006 metais“ sutartį akcinė bendrovė „Kauno tiltai“ magistralinio kelio Klaipėda–Liepoja 3,6 km įrengė skirtingų lygių „Technikumo“ sankryžа ir nuo kelio pradžios iki 4 km nutiesė antrа važiavimo juostа. šie darbai kainavo 25 mln. 840 tūkst. Lt.

ši sutartis buvo pasirašyta 2004 m. spalio 13 d. Bendra jos vertė – 30,5 mln. Lt. Iš ES Sanglaudos fondo finansuota 85 proc., kitus 15 proc. vertės sudaro bendrojo finansavimo lėšos.

Atšvaitai Vilniaus apskrities ir Kauno gyventojams

Atšvaitų platinimo akcijos vyksta ne pirmi metai, tačiau eismo dalyviai su jais keliuose tamsiu paros metu pasirodo dar gana retai. Todėl ir šiuo metu Lietuvos automobilių kelių direkcija prie (LAKD) per rajonų kelių tarnybas, mokyklas, seniūnijas, policijos įstaigas ne tik platina atšvaitus, bet ir skleidžia informacijа apie jų svarbа kelyje.

LAKD Eismo saugumo skyriaus darbuotojai ir policijos pareigūnai atšvaitus platino Vilniaus rajono mokyklose ir seniūnijose. įvyko susitikimai ir pokalbiai Rudaminos Ferdinando Ruščico vidurinėje, Rudaminos 2-ojoje vidurinėje mokyklose, Pagirių gimnazijoje, Rudaminos ir Pagirių seniūnijose.

į Kaunа buvo nuvežta ne tik atšvaitų, bet ir šviesа atspindinčios medžiagos, kuriа reikėjo prisiūti prie moksleivių viršutinių rūbų. Tа pačiа dienа naujoji iniciatyva prisiūti atšvaitus prie rūbų pasiekė ir Garliavos Jonučių vidurinę mokyklа. ši mokykla garsėja savo aktyvia veikla, iniciatyvomis. Pradinukai iš Garliavos – nuolatiniai saugaus eismo konkurso „šviesoforas“ dalyviai ir prizininkai. Ir šiuo metu jie vieni iš pirmųjų propaguos atšvaitus ant pėsčiųjų rūbų, patys taps saugesni ir skatins kitus imtis šių būtinų priemonių kelyje. Tamsiu paros metu atšvaitai ne mažiau svarbūs ir suaugusiems eismo dalyviams. Apie tai buvo kalbėtasi Garliavos miesto bei Garliavos apylinkių seniūnijose. Jose palikti atšvaitai, kurie bus dalijami apylinkių gyventojams.

"Vežėjų žinios"
Lapkritis Nr. 22 (130)

"Linava" informuoja

Naujienos

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Vž informacija

Naujienos

VKTI informuoja

Naujienos

Muitinėje

Naujienos

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams