Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Trijų valstybių muitinių ir vežėjų vadovų susitikimas

Lapkričio 17 d. Lietuvos delegacijos iniciatyva Medininkų kelio poste susitikę mūsų šalies, Latvijos ir Baltarusijos muitinių bei vežėjų automobiliais asociacijų vadovai tarėsi, kaip tarptautinių krovinių srautus nuo Lietuvos ir Latvijos bei Latvijos ir Rusijos pasienio postų nukreipti per Baltarusijа.

Susitikime Lietuvos delegacijai atstovavo Muitinės departamento generalinis direktorius Rimutis Klevečka, jo pavaduotojas Jonas Miškinis, Pažeidimų prevencijos skyriaus viršininkas Vitalis Vareikis, Vilniaus teritorinės muitinės viršininkas Pranas Dragūnas, Vilniaus teritorinės muitinės Medininkų kelio posto viršininkas Juozas Balčiūnas, asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius, generalinis sekretorius Valdas Gilys bei Informacijos ir IT skyriaus vadovas Vidmantas Adomaitis.

Latvijos delegacijai atstovavo valstybinės muitinės valdybos direktorius Andris Drulė ir Latvijos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Latvijas Auto“ prezidentas Valdis Trezinis, Baltarusijos Respublikai – šios šalies Valstybinio muitinės komiteto pirmininkas Aleksandras špilevskis, Ašmenos muitinės viršininkas Ivanas Niverkievičius ir Baltarusijos tarptautinės vežėjų automobiliais asociacijos BAMAP direktoriaus pavaduotojas Ivanas Mankievičius. Be to, susitikime dalyvavo ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos, Baltarusijos ambasados Lietuvoje ir Lietuvos ambasados Baltarusijoje atstovai.

Pasak Lietuvos muitinės departamento vadovo Rimučio Klevečkos, pagrindinis šio susitikimo tikslas – padėti Lietuvos vežėjams, išsiaiškinant priežastis, dėl kurių vežėjai, gabenantys krovinius į Rusijа, renkasi maršrutus per Latvijos pasienio postus, gaišdami laikа milžiniškose eilėse, tačiau nenukreipia krovinių srautų per Baltarusijа, nors Medininkų, Lavoriškių, Raigardo ir šalčininkų kelio postuose eilių nėra.

Asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius pripažino, kad šiuo metu Lietuvos ir Baltarusijos pasienio punktai turi gerа infrastruktūrа, tačiau jų pralaidumo galimybės išnaudojamos tik iš dalies. Kadangi nėra reglamento, kokiais konkrečiais atvejais Baltarusijos muitinė turi teisę įtarti, kad vežėjas arba jo transporto priemonė negali užtikrinti įstatyminių aktų vykdymo, vežėjas negali būti įsitikinęs, kad jis nustatytu laiku įformins muitinės formalumus ir pristatys krovinį į paskirties muitinę. Be to, pasak A. Kondrusevičiaus, vežėjui krovinio gabenimo maršrutа nurodo užsakovas.

Tarp priežasčių, dėl kurių vežėjai vengia maršrutų per Baltarusijа, asociacijos „Linava“ prezidentas nurodė dažnai neprognozuojamus transporto, muitinės ir pasienio pareigūnų veiksmus, taip pat griežtа daugkartinę tranzitinių krovinių kontrolę, nes Baltarusijos ir Rusijos pasienyje transporto priemonės tikrinamos dar kartа. Vežėjai patiria nemažai nuostolių ir dėl brangiai kainuojančios privalomos palydos Baltarusijoje, kuri taikoma daugeliui prekių, taip pat dėl prastovų, laukiant kol bus patikrintas prekių gavėjų patikimumas. Panašias problemas dėstė ir Latvijos delegacijos vadovai, kurie geranoriškai prašė mūsų vežėjų nukreipti savo transporto srautus per Baltarusijа, nes Latvijos ir Rusijos pasienyje susidarančios sunkvežimių eilės sukelia nemažai socialinių bei ekonominių problemų, taip pat daug nepatogumų vietiniams Latvijos gyventojams.

Baltarusijos muitinės komiteto pirmininkas Aleksandras špilevskis informavo, kad artimiausiu metu visa informacija apie tranzito sаlygas per Baltarusijа bus paskelbta Muitinės komiteto interneto svetainėje www.customs.gov.by, o apie neteisėtus muitinės pareigūnų veiksmus galima pranešti „karštos linijos“ telefonu +375 17 218 92 92 arba muitinės budinčiajam telefonu +375 17 218 90 00.

Lietuvos ir Latvijos vežėjų asociacijos šio susitikimo metu bendru laišku kreipėsi į Rusijos Federacijos, Lietuvos ir Latvijos valstybines institucijas dėl nepaprastos padėties Latvijos pasienio postuose, atkreipdamos dėmesį į tai, kad situacija gali tapti nekontroliuojama dėl ypač didelių transporto priemonių srautų, susijusių su artėjančiomis šventėmis.

Tomas LABžENTIS

Logistikos forumas

Lapkričio 23 d. viešbučio „Best Western“ konferencijų salėje Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai surengė forumа 3 PL – Logistikos paslaugų vystymasis ateityje.

šio renginio tikslas – pasidalyti sukaupta patirtimi ir paskatinti Lietuvos bei Olandijos transporto ir logistikos įmonių bendradarbiavimа. Mūsų šalies ir Nyderlandų karalystės transporto ir logistikos įmonių atstovai išsamiai apžvelgė savo verslo sektoriaus situacijа, galimo bendradarbiavimo galimybes ir plėtros tendencijas.

Forumo rėmėjas – Nyderlandų karalystės ambasada Lietuvoje.

Tomas LABžENTIS

"Vežėjų žinios"
Lapkritis Nr. 22 (130)

"Linava" informuoja

Naujienos

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Vž informacija

Naujienos

VKTI informuoja

Naujienos

Muitinėje

Naujienos

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams