Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

“Linava“: 15 metų sėkmingos veiklos kelyje

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija “Linava“ šį rudenį pažymi 15 metų veiklos jubiliejų.

Iškilmingas šio jubiliejaus minėjimas, pagerbiant asociacijos veiklai nusipelniusius asmenis, ir šventinis koncertas buvo organizuotas rugsėjo 8 d. viešbutyje “Le Meridien Villon“.

Pasveikinti pirmosios po Lietuvos nepriklausomybės įkurtos ir dabar gausiausia tapusios vežėjų profesinės organizacijos vadovų bei renginyje dalyvavusių “Linavos“ narių rinkosi Seimo nariai ir ministrai, valstybinių įmonių vadovai ir verslo partneriai, transporto veteranai bei giminingų asociacijų ir kitų verslo struktūrų atstovai iš visos Lietuvos ir daugelio užsienio valstybių.

Po asociacijos “Linava“ prezidento Algimanto Kondrusevičiaus ir generalinio sekretoriaus Valdo Gilio sveikinimų jubiliejinio renginio svečiams Seimo narys Algimantas Matulevičius perskaitė Seimo pirmininko Viktoro Muntiano sveikinimo laiškа asociacijos 15 metų jubiliejaus proga.

Visokeriopos sėkmės asociacijos “Linava“ vadovams, vežėjams ir jų šeimų nariams, laimės, gerovės, saugių kelių ir kuo daugiau krovinių linkėjo susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius, Seimo narys Andrius Kubilius, Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Jonas Miškinis, Vilniaus miesto vicemeras Gediminas Paviržis.

Stiprybės, kantrybės ir užsispyrimo nugalint kliūtis į pagrindinį tikslа – visuomenės gerovės kūrimа linkėjo Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Rimvydas Jasinavičius, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentas Juozas Jarmala, Tarptautinės kelių transporto sаjungos IRU atstovas Arkadijus šmeliovas, Rusijos Federacijos tarptautinės vežėjų asociacijos ASMAP viceprezidentas Jevgenijus Sudakovas, “Sovtransavto“ atstovas Anatolijus Vinsonas, draudimo bendrovės “Ingosstrach“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Jegoras Višnevskis, Latvijos vežėjų asociacijos “Latvijas Auto“ prezidentas Valdis Trezinšis, Estijos vežėjų asociacijos atstovas Margus Metsma, Baltarusijos vežėjų asociacijos BAMAP generalinis direktorius Aleksandras Sološčevas, Ukrainos ASMAP viceprezidentas Leonidas Dokelis, Uzbekijos vežėjų asociacijos generalinis sekretorius Bachtijaras Nardajevas, Vokietijos vadybos akademijos atstovė Lija Urmann, Lietuvos nacionalinės ekspeditorių asociacijos “Lineka“ prezidentas Vytautas Levickas, AB “Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius, buvęs pirmasis asociacijos “Linava“ prezidentas Stasys Dailydka, UAB “Vilniaus autobusai“ generalinis direktorius Gintaras Nakutis, asociacijos “Transeksta“ viceprezidentas Gintautas šlėderis ir turizmo bendrovės “Kelionių vartai“ direktorė Rita Ramonienė.


Asociacijos “Linava“ steigėjai


1991 m. spalio 4 d. Lietuvos vežėjai, supratę būtinybę burtis į jų interesams atstovaujančiа organizacijа, savo pirmajame suvažiavime įsteigė Lietuvos nacionalinę vežėjų automobiliais asociacijа “Linava“. Iš 84 tuometinių asociacijos steigėjų dabar “Linavos“ veikloje aktyviai dalyvauja 16 vežėjų įmonių, kurioms 15 metų jubiliejaus proga suteiktas oficialus asociacijos “Linava“ steigėjo vardas.

Dauguma iš šių steigėjų, privatizavus įmones, seniai pakeitė savo pavadinimus, tačiau iki šiol juos vienija vienas ir tas pats tikslas – kuo geriau tenkinti visuomenės poreikius, teikti kokybiškas krovinių ir keleivių gabenimo paslaugas.

Oficialus asociacijos “Linava“ steigėjo vardas suteiktas šioms įvairiems Lietuvos regionams atstovaujančioms įmonėms:

UAB “Vilniaus autobusai“,

UAB “Vilijampolės autotransportas“,

UAB “Kauno autobusai“,

UAB “Kautra“,

UAB “Klaipėdos autotransportas“,

UAB Klaipėdos autobusų parkas,

UAB Panevėžio autobusų parkas,

UAB “Busturas“,

UAB “Antransas“,

UAB “Utenos autotransportas“,

UAB “šilalės autotransportas“,

UAB “šatra“,

UAB “Transekspedicija“,

UAB “Atra“,

UAB Utenos autobusų parkas,

UAB “Transmitto“.

Už nuopelnus – asociacijos “Garbės ženklas“


Už reikšmingа asmeninį indėlį į asociacijos steigimа, plėtrа bei nacionalinės kelių transporto sistemos vystymа asociacijos “Linava“ 15 metų jubiliejaus proga apdovanoti pirmieji jos vadovai ir steigėjai:

Pirmosios kadencijos prezidentas Stasys Dailydka,

Antrosios kadencijos prezidentas Vladimiras Kitovas,

Trečiosios kadencijos prezidentas Rimvydas Gradauskas,

Pirmosios kadencijos viceprezidentas Vytautas Milėnas,

Pirmosios ir trečiosios kadencijų bei dabartinis prezidiumo narys Ilja Ostrovskis,

Pirmosios kadencijos prezidiumo narys ir antrosios kadencijos viceprezidentas Vytautas Vaišvila,

Nuo asociacijos įsteigimo iki šiol šiame poste dirbantis generalinis sekretorius Valdas Gilys,

Revizijos komisijos pirmininkas Mykolas Drėgva.


Sėkmės asociacijai “Linava“ linki pirmieji jos vadovai


Prisimindamas asociacijos “Linava“ steigimosi pradžiа pirmosios kadencijos prezidentas, dabartinis AB “Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Stasys Dailydka pasidžiaugė, kad 1991 m. rudenį grupė iniciatyvių valstybinių transporto įmonių vadovų ir specialistų, gavę tuometinio transporto ministro Jono Biržiškio pritarimа, ėmėsi steigti asociacijа, kuri suvienijo visus tarptautiniais maršrutais krovinius ir keleivius gabenančius vežėjus. Tuomet susidarė branduolys, kuris išliko iki šiol.

“Kai teko vadovauti asociacijai dar jos kūrimosi pradžioje, mokėmės iš Lenkijos kolegų, kurie tuomet ir parėmė, ir visapusiškai padėjo. Dabar jau galime pasididžiuoti, kad asociacija tapo viena iš stipriausių ir konkurencingiausių Europoje, iš mūsų vežėjų patirties jau semiasi kitos asociacijos.

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais “Linava“ veiklos ratas per 15 metų ženkliai išsiplėtė, tai rodo, kad dar jos kūrimosi pradžioje buvo padėti geri pamatai.

Asociacijos “Linava“ vežėjus vertinu ne kaip konkurentus, o rimtus verslo partnerius, su kuriais galime bendradarbiauti, ypač multimodalinių vežimų srityje. Jeigu reikės, “Lietuvos geležinkeliai“ visada padės “Linavos“ vežėjams. Linkiu sėkmės asociacijos vadovams ir visiems “Linavos“ vežėjams kryptingai plėtojant automobilių transporto verslа,“ – linkėjo S. Dailydka.

Asociacijos “Linava“ antrosios kadencijos prezidentas Vladimiras Kitovas, linkėdamas, kad susitikus po 5 ir daugiau metų, “Linava“ būtų reikalinga ir naudinga visiems krovinių ir keleivių vežėjams, turėtų savo nišа ir toliau žengtų teisinga linkme, pridūrė: “Gyvenimas jau parodė, kad asociacija vežėjams reikalinga ne tik dėl “TIR Carnet“, bet ir dėl lobistinės veiklos. Ir, žinoma, paslaugų, kurias vežėjams teikia pavaldi jos įmonė “Linavos“ servisas bei Všį “Linavos“ mokymo centras. Kryptinga asociacijos veikla parodė, koks didelis dėmesys pastaruoju metu skiriamas profesionalių vairuotojų rengimo problemoms. Tai, be abejonės, didelė paspirtis visiems vežėjams. Linkiu sėkmės ir tikiu perspektyvia “Linavos“ ateitimi“.

Asociacijos “Linava“ trečiosios kadencijos prezidentas, Susisiekimo ministerijos sekretorius Rimvydas Gradauskas linkėjo sėkmės visiems asociacijos nariams plėtojant automobilių transporto verslа, prisidedant prie šalies ekonomikos augimo ir socialinės pažangos.


Tomas LABŽENTIS

"Transporto pasaulis"
Rugsėjis Nr. 9 (69)

"Linava" informuoja

Kartа, prieš penkiolika metų...

“Linava“: 15 metų sėkmingos veiklos kelyje

įvairenybės

Tiltai

Keliai

Keliai gali būti ir privatūs!

Logistika

Konteinerių logistika: nuo uosto krantinės – iki kliento

Pažintys

Kai darbas – ne prievolė...

Specialioji technika

“URALTRAKKER“ - AUKSO IEšKOTOJų SUNKVEžIMIAI

Statistika

Keleivinis transportas: pirmojo pusmečio statistika

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Technika

Liftai. Kaip išsirinkti geriausiа?

Tinka autobusui, tiks ir puspriekabei!

Teisė

įmonės vadovo darbo pagrindai

Sveikata

Traumatizmas virsta pandemija

Automobilių sportas

Dešimtosios: ant permainų slenksčio

Muziejus

TRITONĖ