Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Baltijos šalių kelininkų konferencija Estijoje

Rugpjūčio 28–30 d. Saremos saloje vyko tradicinė Baltijos šalių kelininkų konferencija. Tai buvo jau 26-asis trijų valstybių atstovų susitikimas. Norа dalyvauti Saremoje vykusiame forume bei kelininkų parodoje pareiškė 540 dalyvių ir svečių iš 20 valstybių. šios konferencijos svarbа liudija ir tai, kad ji įtraukta į Tarptautinės kelininkų federacijos (IRF) – organizacijos, vienijančios daugiau kaip 80 pasaulio šalių, renginių kalendorių.

Tarptautinės regiono konferencijos rengiamos kas treji metai. Anot Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos generalinio direktoriaus ir Baltijos šalių kelininkų asociacijos tarybos nario Virgaudo Puodžiuko, pagrindinis tokių renginių tikslas – koordinuoti Baltijos šalių kelių specialistų veiklа glaudžiau bendradarbiaujant ir diegiant kelių ūkio valdymo, technikos naujoves, sprendžiant regionines kelininkų problemas, siekiant bendrai atstovauti Baltijos šalių interesams tarptautinėje arenoje. Saremos konferencijoje pranešimus skaitė 97 prelegentai, tarp jų – 15 Lietuvos atstovų.

Kartu su konferencija Kuresarės mieste vyko ir paroda kelių tema. šiemet joje dalyvavo 58 kompanijos. Po trijų Baltijos šalių nepriklausomybės atgavimo tokia paroda – jau penktoji. Pagrindinės parodos temos buvo šios: automobilių kelių statybos ir priežiūros technika, kelių ir tiltų projektavimas, kelių įranga, kelių statyba ir priežiūra, kelių ir tiltų statybos medžiagos ir įranga, kelių laboratorijos, informaciniai kelių ženklai, eismo saugumo priemonės.

Didžiulį susidomėjimа sukėlė bendras Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir asociacijos „Lietuvos keliai“ stendas. Visas tris konferencijos dienas prie jo buvo labai daug lankytojų: konferencijos dalyvius traukė skoningas apipavidalinimas, išsamiai pateikta informacija apie Lietuvos kelių ūkį, tinklа, plėtrа. Jame buvo demonstruojami filmai apie pagrindinius šalies valstybinius automobilių kelius ir juose vykstančius darbus, pateikta naujausia statistika. Didelę paklausа tarp lankytojų turėjo kasmečiai Kelių direkcijos biuleteniai, originalūs ir praktiški suvenyrai.

Netrūko lankytojų prie Transporto ir kelių tyrimo instituto stendo, kur lankytojai galėjo gauti išsamiа informacijа apie mūsų šalies transporto infrastruktūros tyrimus, susipažinti su kelių dangų stiprinimo programomis, finansinių ir ekonominių analizių duomenimis. Prekyba kelių statybos mašinomis, jų techninė priežiūra, dangų technologijų cheminiai priedai – tokia buvo uždarosios akcinės bendrovės „Binčis“ iš Jonavos stendo tematika. Druskos ir smėlio barstytuvus, sniego valytuvus lauko paviljone demonstravo kauniečių įmonė „Medmeta ir partneriai“.

Per surengtas išvykas konferencijos organizatoriai pasirūpino, kad jos dalyviai turėtų progos ne tik išvysti atskiruose kelių objektuose vykstančius darbus, bet ir plačiau susipažinti su savita Saremos, Hiujmos salų gamta, kultūros tradicijomis, istorija.

Kaip pabrėžė konferencijos darbe dalyvavęs susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius, konferencijos dvasia, įdomūs dalykiški pranešimai, produktyvios diskusijos rodo, kad Baltijos šalių kelininkai tampa aktyviais ir patikimais transporto infrastruktūros partneriais. Tai leidžia tikėtis, kad šio regiono keliai taps dar modernesni, patogesni, saugesni.

27-oji Baltijos šalių kelininkų konferencija 2009 m. vyks Latvijoje.

Sustiprinti ir paplatinti 34 km valstybinės reikšmės kelių

Kai kuriuose valstybinės reikšmės krašto ir rajoniniuose keliuose baigti dangų stiprinimo ir platinimo darbai.

Krašto keliuose Bubiai–Ramučiai (nuo 5,9 iki 17,3 km), Kaunas–Jurbarkas–šilutė–Klaipėda (nuo 86,2 iki 87,3 km ir nuo 87,7 iki 88-ojo km), šilalė–šilutė (nuo jo pradžios iki 1,6 km, nuo 2,2 iki 2,9 km ir nuo 3-ojo iki 9,8 km), Jurbarkas–Skaudvilė (nuo 25,8 iki 31,2 km), Tauragė–žygaičiai–Vainutas (nuo 14,9 iki 15,6 km) bei šiauriniame Jurbarko aplinkkelyje (nuo jo pradžios iki 1,8 km) darbus atliko uždaroji akcinė bendrovė „šiaulių plentas“. Sustiprinti bei paplatinti kelių dangа iš Kelių priežiūros ir plėtros programos skirta 17 mln. 671 tūkst. Lt.

Rajoniniuose keliuose Stoniškiai–Katyčiai–Degučiai nuo kelio pradžios iki jo pirmojo km ir privažiavimа prie Degaučių nuo kelio šiauliai–Palanga iki jo 3,5 km darbus atliko uždaroji akcinė bendrovė „žemaitijos keliai“. Dangai sustiprinti 2 mln.787 tūkst. Lt skirti iš Kelių priežiūros ir plėtros programos.

Keliuose tęsiami darbai

Baigti darbai valstybinės reikšmės krašto kelio Utena–Kaltanėnai–švenčionys ruože nuo 40,9 iki 44,7 km. Paplatinti kelio dangа uždarajai akcinei bendrovei „Alkesta“ kainavo 2,57 mln. Lt, iš kurių 75 proc. finansavo Europos regioninės plėtros fondas, o 25 proc. skirti iš Kelių priežiūros ir plėtros programos.

Akcinė bendrovė „Panevėžio keliai“ baigė darbus valstybinės reikšmės krašto kelio Radiškis–Anykščiai–Rokiškis ruože nuo 26,1 iki 26,7 km. Iš Kelių priežiūros ir plėtros programos darbams atlikti skirta 348,7 tūkst. Lt.

Parengė Rimvydas DELKUS

"Vežėjų žinios"
Rugsėjis Nr. 18 (126)

"Linava" informuoja

Naujienos

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Rinkos naujienos

Naujienos

Veteranai

Naujienos

Vž informacija

Naujienos

VKTI informuoja

Naujienos

Nauji teisės aktai

Muitinė

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos