Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Susisiekimo ministro viešnagė Kazachstane

Dėl patogios geografinės padėties Lietuva yra patraukli ES šalis Kazachstano krovinių tranzitui į šiaurės ir Vakarų Europа, teigė susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius, rugsėjo 21–22 d. Astanoje (Kazachstanas) vykusioje 6-ojoje tarptautinėje konferencijoje TRANSEUROAZIJA-2006.

Konferencijoje TRANSEUROAZIJA-2006 Lietuvos susisiekimo ministras skaitė pranešimа apie transkontinentinius ryšius bei Lietuvos ir Kazachstano transportininkų bendradarbiavimo perspektyvas. A.Butkevičiaus požiūriu, Lietuva jau dabar turi gerai išvystytа geležinkelių ir kelių transporto infrastruktūrа, svarbus ir neužšаlantis jūrų uostas.

Anot ministro, prognozuojamas tolesnis krovinių srautų tarp Europos ir Azijos didėjimas, o Europos Komisijos iniciatyvos išplėtoti transeuropinius transporto koridorius į kaimynines šalis palengvins kelių jungtis Rytuose su Eurazijos transporto koridoriais. Lietuva pasirengusi prisijungti prie diskusijų dėl glaudesnio bendradarbiavimo sujungiant Europos ir Azijos transporto koridorius.

Lietuvos susisiekimo ministras pažymėjo, kad nuo 2003 m. sėkmingai kursuoja kombinuotųjų vežimų traukinys „Vikingas“, jungiantis Odesos ir Klaipėdos jūrų uostus ir jau šiuo metu leidžiantis sėkmingai teikti krovinių gabenimo paslaugas iš Rytų į Vakarų bei šiaurės Europos šalis.

„Norėčiau atkreipti dėmesį ir į geras kelių transporto perspektyvas – tа parodė šiais metais sėkmingai įvykdytas „šilko kelio“ projektas“, – sakė A.Butkevičius.

Vizito Kazachstane metu ministras A.Butkevičius susitiko su Kazachstano Respublikos transporto ir komunikacijų ministru Askaru Maminu ir aptarė galimа šalių bendradarbiavimа geležinkelių ir kelių transporto srityje. Lietuvos susisiekimo ministras taip pat dalyvavo parodos TRANZITRANSKAZACHSTAN atidaryme.

Aptartas PHARE Dvynių projekto įgyvendinimas

Rugsėjo 15 d. Susisiekimo ministerijoje vykusiame Priežiūros komiteto posėdyje buvo aptarti tarptautinio Dvynių projekto įgyvendinimo Lietuvoje klausimai.

Posėdyje dalyvavę Prancūzijos ir Lietuvos specialistai aptarė PHARE Dvynių projekto „Lietuvos nacionalinės teisės aktų suderinimas su naujuoju ES teisynu (Acquis) geležinkelių transporto srityje, „Antrojo geležinkelių paketo“ įdiegimas ir geležinkelių transporto institucijų administracinių gebėjimų stiprinimas“ tolesnio įgyvendinimo klausimus. Prancūzijos ekspertai ir ateityje konsultuos Lietuvos specialistus ES techninės sаveikos specifikacijų transeuropinei paprastųjų geležinkelių sistemai taikymo klausimais.

JAV ambasadorius domėjosi Lietuvos transporto prioritetais

Rugsėjo 15 d. susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius Vilniuje vykusiame susitikime su JAV ambasadoriumi Džonu A. Klaudu aptarė Lietuvos transporto aktualijas bei galimа tolesnį šalių bendradarbiavimа.

Ministras A. Butkevičius teigė, kad pagrindiniai šalies transporto prioritetai – tarptautinės magistralės „Via Baltica“ plėtra, naujos europinės vėžės geležinkelio magistralės „RailBaltica“ statyba, pasirengimas stoti į šengeno erdvę, oro uostų, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtra.

Pokalbyje ministras pažymėjo, kad šiuo metu aktyviai diskutuojama dėl Lietuvos finansinės perspektyvos 2007–2013 m. Savo ruožtu JAV ambasadorius Dž. A. Klaudas pastebėjo, kad Lietuva šiuo metu turi gerа progа, panaudodama ES lėšas, tinkamai modernizuoti šalies transporto sektorių.

Susitikimas su Kinijos žurnalistais

Rugsėjo 15 d. Susisiekimo ministerijos sekretorius Arvydas Vaitkus susitiko su Kinijos žurnalistais – Wen Xian iš vieno įtakingiausių dienraščių Kinijoje „People‘s Daily“ ir ZhangGuo Wangiš žinių agentūros „Xinhua“, atvykusiais į Lietuvа susipažinti su Lietuvos ekonomine padėtimi, miestų plėtra, verslo bei turizmo sаlygomis, ir pristatė jiems Lietuvos transporto sektorių bei jo plėtros perspektyvas.

žurnalistai apsilankė ministerijoje po vizito Klaipėdoje, kur apžiūrėjo Klaipėdos uosto įmones, uosto akvatorijа, lankėsi Klaipėdos ekonominėje zonoje. „Manau, kad jūsų įspūdžiai, patirti apsilankymo mūsų šalyje metu, bus naudingi tolesniam Kinijos ir Lietuvos bendradarbiavimui transporto srityje“, – teigė Susisiekimo ministerijos sekretorius Arvydas Vaitkus, susitikęs su Kinijos Liaudies Respublikos žurnalistais.

A.Vaitkus, atsakydamas į Kinijos žurnalistų klausimus, papasakojo apie Lietuvos ir Kinijos susisiekimo galimybes naudojantis IX tarptautinio koridoriaus infrastruktūra, TransAzijos ir TransSibiro geležinkelių linijomis, automobilių keliais (šilko keliu) bei, žinoma, galimybe vežti prekes jūrų transportu į didžiausius Europos uostus, su kuriais Klaipėdos uostas turi gerai išplėtotа fiderinių jūrų linijų susisiekimа.

Ministerijos sekretorius teigė, kad plėtojama Lietuvos transporto infrastruktūra, kuriami logistikos centrai, turima ir sėkmingai eksploatuojama elektroninė krovinių duomenų sistema, krovinių gabenimo greitis, geros kainos ir aukšta paslaugų kokybė sukuria prielaidas didinti vežamų krovinių kiekį. „Belieka tik palinkėti mūsų šalims sėkmės ieškant abipusiai naudingų sutarimų“, – sakė svečiams Arvydas Vaitkus.

Kinijos žurnalistai taip pat sakė tikį abiejų šalių transporto sektorių naudingu bendradarbiavimu. „Esame įsitikinę, kad mūsų šalių santykiai nuteiks optimistiškai. Tikimės jūsų pagalbos vežant mūsų šalies krovinius tranzitu per jūsų šalį į Vakarus“, – pabrėžė Kinijos žurnalistai.

"Vežėjų žinios"
Rugsėjis Nr. 18 (126)

"Linava" informuoja

Naujienos

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Rinkos naujienos

Naujienos

Veteranai

Naujienos

Vž informacija

Naujienos

VKTI informuoja

Naujienos

Nauji teisės aktai

Muitinė

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos