Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Lankėsi keleivių vežėjai iš Suomijos

Rugsėjo 20–22 dienomis asociacijoje „Linava“ lankėsi Suomijos keleivių vežėjų asociacijos „Finnish Bus and Coach Association“ atstovai.

Suomijos keleivininkai mūsų šalyje lankėsi pirmа kartа. Asociacijos „Linava“ mokymo centro salėje suomiai žiūrėjo apžvalginį filmа apie mūsų asociacijа. Apie jos veiklа bei pasiekimus papasakojo mokymo centro direktorius Julius Salenekas.

Keleivinio transporto skyriaus vadovas Eugenijus Stolovickis pristatė keleivinio transporto sekcijos veiklа, pastarojo pusmečio rezultatus, atsakė į gausius suomių keleivių vežėjų klausimus.

Vėliau Suomijos delegacija lankėsi Lietuvos turizmo departamente, susitiko su turistinių bendrovių vadovais.

Kitа dienа suomių keleivių vežėjai susipažino su Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ veikla, lankėsi UAB „Vilniaus troleibusai“, sostinės autobusų stotyje.

Suomiai savo ruožtu supažindino mūsų keleivių vežėjus su savo šalies keleiviniu transportu, asociacijos „Finnish Bus and Coach“ veikla, Suomijos keleivių vežėjų problemomis.

Keleivinio transporto sistema Suomijoje puikiai išplėtota ir veikia jau apie šimtа metų. Kelionės autobusais šioje šalyje sudaro 63 proc. visų kelionių. Išskyrus sostinę Helsinkį, kur nemažai keleivių veža metro, skaičiai dar įspūdingesni – Suomijos regionuose net 90 proc. keleivių keliauja autobusais. šalies biudžetui visuomeninis transportas atsieina bene pigiausiai Europoje – čia kompensuojama tik apie 20 proc. vežėjų patiriamų išlaidų (palyginti Italijoje – net 81 proc.).

Plačiau apie Suomijos keleivinį transportа – artimiausiame žurnalo „Transporto pasaulis“ numeryje.

Lina JAKUBAUSKIENė

Kazachstane – paroda ir kelių transporto komisijos posėdis

Rugsėjo 20–22 d. Astanoje vyko paroda „TransKazachstan-2006 – Transportas ir logistika“ ir tarptautinė konferencija „TransEurazija-2006“. Konferencijos darbe dalyvavo ir Lietuvos delegacija, vadovaujama LR susisiekimo ministro Algirdo Butkevičiaus. Joje buvo susisiekimo viceministras Rimvydas Gradauskas, Susisiekimo ministerijos Kelių ir kelių transporto departamento direktorius šarūnas Baublys, asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius, Valstybinės kelių transporto inspekcijos, AB „Lietuvos geležinkeliai“, Klaipėdos jūrų uosto direkcijos ir krovos kompanijų atstovai.

Parodoje Lietuvos transporto sistema buvo pristatyta bendrame stende. Asociacija „Linava“ pristatė asociacijos vežėjų teikiamas paslaugas. Kaip pažymėjo A. Kondrusevičius, „sparčiai besiplečianti Kazachstano transporto paslaugų rinka yra labai svarbi mūsų vežėjams, o parodos lankytojų parodytas dėmesys tik patvirtina, kad Lietuvos vežėjai čia žinomi ir vertinami“.

Parodos metu įvyko Lietuvos ir Kazachstano bendros kelių transporto komisijos posėdis. Kaip informavo komisijos posėdyje dalyvavęs asociacijos prezidentas Algimantas Kondrusevičius, buvo aptarti bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Kazachstano kelių transporto srityje klausimai. Delegacijos susitarė šiems metams papildomai pasikeisti po 1 500 kelionės leidimų, bei nustatė 2007 m. preliminariа kvotа – 3 000 dvišalių ir 200 trečiųjų šalių leidimų.

Dėl kelionės leidimų įsigijimo Baltarusijos Respublikos pasienio postuose

Baltarusijos Respublikos transporto ir ryšių ministerija informavo, kad nuo 2006 m. spalio 1 d. Baltarusijos pasienio postuose nebus išduodami leidimai tarptautiniam krovinių vežimui į (per) Baltarusijа.

Informacijos ir IT skyrius

"Vežėjų žinios"
Rugsėjis Nr. 18 (126)

"Linava" informuoja

Naujienos

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Rinkos naujienos

Naujienos

Veteranai

Naujienos

Vž informacija

Naujienos

VKTI informuoja

Naujienos

Nauji teisės aktai

Muitinė

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos