Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Saugaus eismo dienos aprėps visа Lietuvа

Laimis TOMėNAS

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos pradėjo naujа akcijа, kuri šiemet įgyvendinama kaip valstybinės saugaus eismo automobilių keliais 2005–2010 metų programos dalis.

Imtis tokių veiksmų verčia kasmet blogėjanti saugaus eismo padėtis – pagal žuvusiųjų keliuose statistikа esame vieni iš paskutiniųjų Europos Sаjungos šalyse. Tačiau pasak susisiekimo ministro Petro čėsnos, vien griežtomis priemonėmis ar draudimais ( o jų nuo rudens gerokai padaugės) padėties išsyk nepagerinsi. Todėl būtina gerokai suaktyvinti ir švietėjiškа veiklа, ieškoti patrauklesnių, išradingesnių veiklos formų, sudominti jomis įvairiа auditorijа.

Minėtosios akcijos dienomis visose Lietuvos apskrityse lankysis specialusis transportas, kuris eismo dalyviams praktiškai pademonstruos saugos diržų efektyvumа ir keleivių būklę automobilio avarijoje. Apskričių miestuose ir miesteliuose kiekvienas gyventojas pats gali patirti į avarijа patekusio automobilio ir kūlversčiais jame besivartančių vairuotojo ir keleivių beviltiškа situacijа. Ir kiekvienas iš avarijа imituojančio automobilio „škoda Fabia“ sveikas išlips tik todėl, kad sėsdamas į jа užsisegė saugos diržа. Praktika parodė, kad patyrę šį pojūtį eismo dalyviai iš automobilio išlipa lyg po košmariško sapno ir nudžiunga, jog tai buvo tik autoįvykio imitacija.

Kita imitacija padeda pajusti smūgį, kurį automobilio vairuotojas ir keleiviai avarijoje patiria atsitrenkę į sienа, važiuojant 26–32 km/h greičiu.

Visus šiuos pojūčius pajuntame specialios technikos, pargabentos iš čekijos, dėka. Saugos diržų efektyvumo imitacijos įrangа Lietuvos kelininkai įsigijo prieš trejus metus, o automobilio apsivertimo stendа – tik pernai. ši įranga įvairiuose Lietuvos regionuose bus demonstruojama pirmа kartа.

Pirmieji su šia technika gegužės 29 d. susipažino ir jа išbandė Utenos gyventojai. Renginį Utenoje padėjo organizuoti apskrities administracija, valstybinė įmonė „Utenos regiono keliai“, apskrities policijos komisariatas.

Utenoje prasidėjęs saugaus eismo propagandos žygis po Lietuvа keliauja į kitus mūsų krašto miestus bei miestelius – Panevėžį, šiaulius, Zarasus, Ignalinа, Molėtus, Anykščius...

Skelbiame laikа, apskritis ir vietoves, kur galima susipažinti su prevencinėmis saugų eismа propaguojančiomis priemonėmis. Renginiai tęsis iki rugsėjo 8-osios ir pasibaigs Elektrėnuose.


"Transporto pasaulis"
Liepa Nr. 7 (67)

"Linava" informuoja

FL ir FE – “Vikingų“ bei “Titanų“ palikuonys

Naujienos

Aktualijos

Policininkai atsisako... kyšių?

Saugaus eismo dienos aprėps visа Lietuvа

Dilerių naujienos

Su delfino ženklu

įvairenybės

Dviratis...dar kartа...

Padangos

Iš pavojingų atliekų - naudinga žaliava

Parodos

„Kцgel“ naujovės – Hanoverio tarptautinės parodos ( IAA) išvakarėse

Patirtis

AITA prezidentas: Moldovos vežėjų problemos, asociacijos tikslai ir uždaviniai

Lietuvos vežėjai – ASMAP mokymo centre

Pažintys

GYVENIMO BūDAS – VAIRUOTOJA

Servisas

Geram sunkvežimiui - geras servisas

šventės

„Motorida“ plečia verslа

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Keleivinis transportas

Autobusai su ZAZ emblema

Meistriškumo varžybose paaiškėjo geriausieji

Technika

Populiariausias iš “Renault Trucks“ giminės

“MERCEDES BENZ SAFETY TRUCK“ – ATEITIS PRASIDEDA šIANDIEN

Mokymas

Vairuotojų gretas papildys kvalifikuoti „trakeriai“

Teisė

Senaties terminas

Muziejus

EDMUNDAS RUMPLERIS IR PRIEKINIų RATų PAVARA