Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Kцgel naujovės ir ateities vizija

Liepos mėnesį kompanija „Kцgel Fahrzeugwerke GmbH“ Burtenbacho miestelyje Bavarijoje esančioje centrinėje būstinėje organizavo specialų renginį „Pre –IAA“, kuriame žurnalistai ir įgaliotųjų atstovybių vadovai pirmieji turėjo galimybę išsamiai susipažinti su naujovėmis ir novatoriškais sprendimais, įgyvendinamais artimiausiu metu.

Apie naujausius MAXX šeimos atstovus, kurie bus demonstruojami Hanoverio tarptautinėje automobilių parodoje (IAA), jau rašėme žurnalo „Transporto pasaulis“ 7-ajame numeryje. šį kartа skaitytojams pateikiame trumpа kompanijos „Kцgel“ veiklos istorijа, supažindiname su rinkos naujoku „Kцgel foxx“ ir kitais perspektyviais modeliais.

Nuo smulkios verslovės iki

lyderio pozicijų Europos rinkoje

1934 m. nedideliame Neu Ulmo mieste Vokietijoje mažai kam žinomas verslininkas Franzas Xaveris Kцgelis pradėjo savo kuklų verslа, įsteigdamas specializuotа puspriekabių važiuoklių ir savivarčių gamybos firmа. Po ketverių sėkmingos veiklos metų kompanija perkeliama į stambesnį pramonės centrа – Ulmа.

1944 m. gruodžio 17 d. sаjungininkų armijos antskrydžio metu gamykla visiškai sunaikinama, 1945 m. pastatai atstatomi, juose vėl atnaujinama gamyba.

1950–1956 m. produkcijos užsakymų skaičius nuolat didėja, nes klientai įsitikina, jog „Kцgel“ produkcija atitinka aukščiausios kokybės reikalavimus.

1965 m. rinkai pateikiama puspriekabė šaldytuvas, kurios kėbulas pagamintas iš plastiko.

1969 m. patyrę konstruktoriai F. X. Kцgelis ir K. Winmannas įkuria antrines įmones KAMAG ir „Karsldorfer Maschinenbaugesellschaft“.

1980 m. „Kцgel“ užsakovais tampa net moderniausios JAV kompanijos, iš kurių NASA patiki KAMAG savo kosminių laivų bei jų komponentų transportavimа.

1984 m. „Kцgel“ atidaro savo filialа Austrijoje.

1989 m. sudaroma licencinė gamybos sutartis dėl šaldytuvų gamybos su garsiаja „Jinan Autorefiting Factory“ (JARF) kompanija.

1999 m. „Kцgel“ padidina gamybos pajėgumus Burtenbache ir tampa viena iš moderniausių ir populiariausių priekabų gamintojų Europoje.

2002 m. „Kцgel“ investuoja 25 mln. eurų į KTL technologijas, leidžiančias metalа padengti cinko fosfatu ir užtikrinti patikimа apsaugа nuo korozijos.

2004 m. investuotojas „Trailer Holding GmbH, Munich“ įsigyja kontrolinį „Kцgel“ akcijų paketа. įsteigiama kompanija „Kцgel Fahrzeugwerke GmbH“, kurios centrinė būstinė perkeliama iš Ulmo į Burtenbachа.

šiuo metu „Kцgel“ užima trečiаjа vietа Europos priekabų ir puspriekabių gamybos bei realizavimo rinkoje. Praėjusiais metais kompanija pagamino apie 10 000 transporto priemonių, kurių beveik 60 proc. parduota už Vokietijos ribų.

Lyderio pozicijas „Kцgel“ pastaraisiais metais užima ir mūsų šalies rinkoje. šiam gamintojui atstovauja 2000 m. įkurta UAB „Transuorė“, kuri jau pardavė per 600 transporto priemonių. Pagal naujų įregistruotų puspriekabių kiekį 2005 m. Lietuvoje „Kцgel“ atiteko trečioji vieta.

Naujos markės atstovas –

„Kцgel foxx“

Kaip spaudos konferencijoje ir apžvalginėje ekskursijoje po „Kцgel“ gamyklа akcentavo kompanijos valdybos pirmininkas Aleksandras Tietje, priekabų gamintojai iš Burtenbacho didžiausiа dėmesį pastaruosius dvejus metus skyrė ne tik produkcijos kokybei, konkurencingoms jos kainoms, bet ir naujovėms bei nuo jų neatsiejamiems novatoriškiems sprendimams, griaunantiems senus stereotipus, siekdami išlaikyti ir net išplėsti savo pozicijas aštrios konkurencijos sаlygomis.

Vienas iš tokių sėkmingai įgyvendintų sprendimų – visiškai naujos produkcijos markės atstovas – „Kцgel foxx“. „Kцgel“ – pirmasis ir kol kas vienintelis priekabų tiekėjas, nuo birželio 1 d. siūlantis savo naujа gaminį įsigyti virtualioje interneto parduotuvėje www.koegel-foxx.com

„Kцgel foxx“ – tvirtos, aukštus kokybės reikalavimus atitinkančios trijų ašių puspriekabės įvairiausiems vežėjų poreikiams. žurnalistams buvo pristatytos dvi šios markės transporto priemonės: standartinė „Kцgel foxx“ puspriekabė ir reiklesniems klientams skirtas jos variantas su daugeliu papildomos įrangos elementų.

Aukšta kokybė

už patraukliа kainа

Naujos markės „Kцgel foxx“ atstovas – patrauklus ne tik savo grakščia išvaizda, bet ir visiškai naujomis įsigijimo galimybėmis tiesiogine interneto linija, prieinama kaina.

Tentinės „Kцgel foxx“ puspriekabės gaminamos specialiai joms išplėtus gamybos pajėgumus „Kцgel“ gamykloje, esančioje čekijoje, Chocen mieste. Jau šiais metais nuo gamyklos konvejerio čekijoje nuriedės 300 naujutėlaičių puspriekabių. Planuojama, jog kitais metais 300 Vokietijos antrinės įmonės darbuotojų pagamins daugiau kaip 1 000 „Kцgel foxx“ puspriekabių.

Jų gamybos technologija parengta Vokietijoje, todėl naujasis gaminys atitinka aukštus šios šalies kokybės standartų reikalavimus. „Kцgel foxx“ turi trijų ašių važiuoklę. Ašis su diskiniais stabdžiais šioms puspriekabėms tiekia Vokietijos firma „Gigant“. šio Vokietijoje ir užsienio šalyse jau žinomo gamintojo ašių korpusas neturi suvirinimo siūlių, tad naujas puspriekabes įsigijusiems klientams suteikiama vieno milijono kilometrų ridos arba šešerių metų ašių eksploatavimo garantija.

Išsamūs techniniai duomenys pateikti lentelėje.

Standartinė įranga

Puspriekabės su sustumiamu tentu ir sustumiamu stogu masė – 6 t

Leidžiamas bendrasis svoris – 35 t

Leidžiama (techniškai) balno

apkrova – 12 t

Leidžiama vienos ašies apkrova – 9 t

Pakrovimo / iškrovimo iš šono ir

galo aukštis – 2,68 m

Grindų plokštės storis – 28 mm,

apkrova – 5,46 t

Kėbulas – iš aliuminio konstrukcijų su sustumiamu tentu ir sustumiamu stogu

šoninės sienos – su 3 poromis

slankiojančių statramsčių

Tento audinys – 900 g/mІ, stogo

perdangos audinys – 680 g/mІ

EBS įranga

Antikorozinė metalo padengimo

cinko fosfatu KTL technologija

Oranžinės spalvos apsaugos nuo

palindimo po transporto priemone įranga

Speciali papildoma įranga

Ašių pakėlimo mechanizmas

Atsarginis ratas ir įrankių dėžė

Dėžė padėklams, talpa –

30 euro padėklų

Priekinės sienos apsauga su

2 mm storio cinkuota plieno skarda

įstatomi statramsčiai su fiksatoriumi

Apsauga nuo įrangos pažeidimų,

manevruojant prie krovinių rampos

Tvirtinimo lynas prie priekinės

sienos su dviem fiksatoriais

šviesа atspindintis kontūrų

žymėjimas

Nuvažiuotų kilometrų skaitiklis

Perspektyviniai modeliai

ir ateities vizija

Vienas iš perspektyvinių modelių – visiškai naujas MAXX šeimos narys – konteinerinė „Port-MAXX“ važiuoklė, kuriа artimiausiu metu numatoma pademonstruoti klientams. Jie turės galimybę užsisakyti vienа iš 4 šios važiuoklės variantų, pritaikytų gabenti krovinius sausumos transportu ir keltais.

Kalbėdamas apie ateities vizijа, „Kцgel“ kompanijos valdybos pirmininkas Aleksandras Tietje akcentavo, jog kompanijos inžinierių ir konstruktorių dar laukia ilgas kruopštaus bei įtempto darbo etapas. Tačiau ankstesnės inovacijos galutinai pasiteisino sukūrus naujа MAXX modelių šeimа, kuri šiuo metu jau turi atskirа savo nišа rinkoje. Panaudojus visiškai naujas jungiamаsias medžiagas ir atsisakius anksčiau naudotų konstrukcinių metodų, pasak A. Tietje, naujų sprendimų ir eksperimentų erdvėje jau „gimė“ naujausios markės atstovas – „Kцgel Phцnixx“. šio modelio animacija žurnalistams buvo pademonstruota centrinėje kompanijos būstinėje surengtoje spaudos konferencijoje.

Daugiau informacijos apie „Phцnixx“ ir kitas naujoves „Kцgel“ transporto priemonių gamintojai ketina pateikti šį rudenį Hanoveryje vyksiančioje tarptautinėje automobilių parodoje (IAA).

Tomas LABžENTIS

"Vežėjų žinios"
Liepa Nr. 14 (122)

"Linava" informuoja

Naujienos

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Rinkos naujienos

Naujienos

Veteranai

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Kцgel naujovės ir ateities vizija

Muitinėje

Naujienos

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams