Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Krovinių grobimo atvejų Europoje padaugėjo

Krovinių grobimo kelyje bei vairuotojų užpuolimo atvejų padaugėjo tiek Rytų Europoje, tiek ir iki šiol ramiomis laikytose Vakarų Europos šalyse, rašo Estijos leidinys “Aripava Kirjastuse AS“.

Pasak Estijos tarptautinės vežėjų asociacijos (ERAA) informacijos vadovo Ermo Perolaineno, sunku tiksliai nurodyti kelius ar šalis, kur vairuotojų užpuolimų bei krovinio vagysčių pasitaiko daugiausia. “Mes palaikome ryšius su visais vežėjais. Vienos įmonės nukentėjo Rytų Europoje, kitoms kilo problemų Vakarų Europoje“, – tvirtino E. Perolainenas.

Paskutinis drastiškas apiplėšimas įvykdytas Italijoje: vairuotojui ant galvos užmaukšlinę maišа, nusikaltėliai jį surišo ir pagrobė krovinį. Laimė, vairuotojas liko gyvas.

“Viena iš vagysčių priežasčių – vairuotojai bando sutaupyti jiems skirtas lėšas. Užuot statę saugomose aikštelėse, jie palieka autotraukinius įprastose aikštelėse, o tai nėra patikimiausias variantas. Supjaustyti tentai jau tapo kasdieniu reiškiniu tiek Vakarų, tiek Rytų Europoje“, – pastebi E. Perolainenas.

Pasak bendrovės “OU Aviator“ vadovo Urmeto Maripuu, jų automobilis neseniai buvo apiplėštas Antverpene (Belgija). Nusikaltėliai, veikiausiai prancūzų kilmės, pagrobė iš vilkiko keturis europadėklus su parfumerijos gaminiais. “Automobilis stovėjo šalia degalinės mokamoje aikštelėje greta daugybės kitų krovininių automobilių. Kodėl pasirinktas būtent mūsų automobilis, pasakyti sunku. Gali būti, kad plėšikai turėjo išankstinės informacijos apie mūsų gabenamа krovinį. Tа pačiа naktį nusikaltėliai apsilankė ir viename lenkų vilkike“, – pasakojo U. Maripuu.

Kadangi krovinys buvo apdraustas, prireikė maždaug pusdienio, kol policijoje užfiksuotas grobimo faktas, užpildyti privalomi dokumentai. “Kur kas protingiau būtų buvę sumokėti 10 eurų už saugomа aikštelę, negu kitа dienа rasti apvogtа automobilį. Tiesa, nė viena saugoma aikštelė neduoda šimtaprocentinės garantijos, kad krovinys joje bus saugus“, - teigė U. Maripuu.

Tradiciškai nusikaltimais garsėjančiose Rytų Europos šalyse, tarp jų Baltarusijoje ir Ukrainoje, su krovinio grobimais ar vairuotojų užpuolimais mūsų bendrovei problemų iki šiol nekilo“, – sakė U. Maripuu.

Be prapjautų tentų ir krovinio grobimo, nusikaltėliai pastaruoju metu susidomėjo ir automobilių numeriais. Tokių vagysčių gerokai padaugėjo Ivangorode.


Padės signalinių daviklių sistema


Krovininiuose automobiliuose galima sumontuoti įvairias signalizacijos sistemas bei kitokiа įspėjimo įrangа. “šiuolaikinės signalizacijos sistemos pirmiausia apsaugo vairuotojo kabinа. Signalinius daviklius galima įrengti ir ant krovininio skyriaus durų, o judesius fiksuojančius daviklius – krovinių skyriaus viduje“, – kalbėjo bendrovės “Scania Eesti“ prekybos vadovas Ilmaras Kukas. Deja, visa išvardinta įranga netinka tentinėms puspriekabėms.

Iki šiol vienu iš ramiausių bei saugiausių regionų buvo laikomos šiaurės šalys. Viena iš pačių sudėtingiausių šalių, kur krovinių grobimų bei vairuotojų užpuolimų pasitaiko daugiausia, vis dar tebėra Rusija.


Kur pranešti apie grobimus


Estijos vežėjai apie visus grobimo atvejus turėtų informuoti asociacijа ERAA (mūsų šalies vežėjai – asociacijа “Linava“). Dingus visam kroviniui arba jo daliai, reikia kreiptis į vietos policijа ir užfiksuoti grobimo faktа, taip pat pranešti apie įvykį savo kompanijai. Jeigu krovinys susijęs su muitine, reikia informuoti ir vietines muitinės tarnybas.Parengė Lina JAKUBAUSKIENė


"Transporto pasaulis"
Birželis Nr. 6 (66)

"Linava" informuoja

Naujienos

Aktualijos

Asociacijos tikslas - spręsti vežėjų problemas

Asociacijos “Linava“ XVI kongresas: pokyčiai ES rinkoje, tendencijos, asociacijos misija ir vežėjų perspektyva

Pastarųjų metų logistikos tendencijos

Alternatyvos

Problemа sprendžia ugnis…

Idėjos

25,25: nuo bandymų iki naujų logistikos sprendimų

įvairenybės

Automobilių lenktynės

Nauji modeliai

DIE GOTHAS

ILGANOSIS IVECO AUTRALIJOS TRASOMS

Naujasis VOLVO FH16 techniniu ir politiniu požiūriu

Pas kaimynus

Krovinių grobimo atvejų Europoje padaugėjo

Viršsvoris ir automobilis

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Keleivinis transportas

Maršrutai į rytus - perspektyvesni

Technika

TRUCK PARKING SYSTEM – vairuotojo pagalbininkas

Teisė

Teisė skelbti informacijа bei nuomonę

Muziejus

Sunkvežimiai iš sportinių automobilių gamyklos