Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Lietuvos ir Baltarusijos kelių transporto komisijos posėdis

Birželio 22–23 d. Vilniuje vyko eilinis Lietuvos ir Baltarusijos kelių transporto komisijos posėdis. Lietuvos delegacijai vadovavo Susisiekimo ministerijos Kelių ir kelių transporto departamento direktorius š. Baublys. Delegacijoje dalyvavo to paties departamento vyr. specialistė B. Sviklienė, Valstybinės kelių transporto inspekcijos viršininkas V. žukauskas, asociacijos „Linava“ prezidentas A. Kondrusevičius ir Krovininio transporto skyriaus vadovas G. Ramaslauskas.

Posėdžio pradžioje delegacijos pasikeitė turima statistine informacija apie krovinių vežimų bei prekybos apimtį tarp Lietuvos ir Baltarusijos. Delegacijos pažymėjo, jog pastaruosius keletа metų prekių mainai plėtėsi, taip pat daugėjo ir krovinių vežimų.

Svarbiausias posėdžio klausimas – leidimų kvotų tarptautiniams krovinių vežimams nustatymas. Po išsamių diskusijų susitarta, jog 2006 m. Lietuvos vežėjams papildomai bus skirta 1 000 dvišalių leidimų, 1 000 leidimų krovinių vežimams į / iš trečiųjų šalių ir 10 000 tranzitinių leidimų (iš jų 5000 – atleistų nuo kelių mokesčių). Tikimės, kad šiems metams Baltarusijos leidimų Lietuvos vežėjams užteks. Preliminari leidimų kvota 2007 m.: 15 000 dvišalių leidimų, 5 000 leidimų krovinių vežimams į / iš trečiųjų šalių ir 44 000 tranzitinių leidimų (iš jų – 25 000 atleistų nuo kelių mokesčių).

Baltarusijos delegacija informavo, kad yra derinamas Baltarusijos Respublikos prezidento įsakymas, kurį priėmus nuo kelių mokesčių bus atleisti krovininiai automobiliai, vežantys krovinius su ETMK leidimais. Apie šio dokumento įsigaliojimo datа vežėjus informuosime papildomai.

Gintautas RAMASLAUSKAS

Asociacijos „Linava“

Krovininio transporto skyriaus vadovas

„Linava“ ir VKTI derino ATPK projekto nuostatas

Birželio 15 d. asociacijos „Linava“ Krovininio transporto taryba ir Valstybinės kelių transporto inspekcijos (VKTI) pareigūnai svarstė ir derino LR administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) projekto nuostatas, nustatančias papildomas ir diferencijuotas sankcijas už darbo ir poilsio režimo bei kitus pažeidimus.

Pasak asociacijos „Linava“ viceprezidento Jono Grybausko, daugiausia diskutuota darbo ir poilsio laiko reglamentavimo klausimais bei su tuo susijusiomis sankcijomis. Sutarta projekte numatyti mažesnes baudas už nedidelius nusižengimus ir palikti griežtesnes baudas už tyčinius teisės pažeidimus.

ATPK projekte siūloma leisti Valstybinei sienos apsaugos tarnybai patikrinus užsienio vežėjų kelionės leidimus surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolus.

Posėdyje diskutuotos ir skaitmeninių tachografų diegimo problemos. ATPK projekto nuostatos pataisytos derinant jų galiojimа įdiegus skaitmeninius tachografus. VKTI atstovai pažymėjo, jog visoje Europos Sаjungoje skaitmeninių tachografų diegimo procesas stringa, nes dar yra nemažai neišspręstų klausimų.

Asociacijos „Linava“ ir VKTI suderinti kodekso papildymai bus perduoti toliau svarstyti Susisiekimo ministerijoje.

Anatolijus JAKIMOVAS

Asociacijos „Linava“ spaudos atstovas

Vežėjams – naujoji kompiuterizuota tranzito sistema

Birželio 20–21 dienomis Vilniuje vyko 4-asis Naujosios kompiuterizuotos tranzito sistemos (NCTS) pažangos įvertinimo seminaras.

Lietuvoje NCTS įsigaliojo nuo įstojimo į Europos Sаjungа dienos – 2004-ųjų gegužės 1-osios. Naujoji kompiuterizuota tranzito sistema yra viena iš svarbiausių integruotos muitinės informacinės sistemos dalių. šios sistemos esmė – elektroniniai duomenų mainai tarp verslininko ir muitinės bei tarp muitinės įstaigų, vykdančių muitinio tranzito procedūros įforminimа ir kontrolę.

įdiegus sistemа, atsisakyta rašytinės tranzito deklaracijos. Jа pakeitė nustatyto turinio ir struktūros elektroninis pranešimas, kuriuo verslininkas (procedūros vykdytojas) išvykimo muitinės įstaigai pateikia visа reikalingа informacijа apie tranzitu gabenti numatomas prekes, tuo prisiimdamas visus įsipareigojimus, susijusius su prekių gabenimu.

NCTS pažangos įvertinimo seminarai rengiami kasmet. Jų tikslas – įvertinti sistemos diegimo ir veikimo pažangа per metus, nustatyti sistemos plėtros ir tobulinimo gaires, aptarti verslui teikiamų paslaugų kokybės, muitinio tranzito kontrolės gerinimo klausimus. Lietuvos atstovai joje dalyvavo antrаjį kartа – pernai seminaras surengtas Italijoje.

į seminarа atvyko šimtas atstovų iš Europos Sаjungos šalių bei valstybių kandidačių muitinių, Europos Komisijos Mokesčių ir muitų generalinio direktorato, Europos laisvosios prekybos asociacijos šalių. Seminare sudarytos trys darbo grupės, sprendusios skirtingus NCTS veikimo klausimus. Kiekvienos atstovai nagrinėjo po keletа iš anksto parengtų temų bei priėmė sprendimus. Vienai iš darbo grupių pirmininkavo Lietuvos atstovas. Pasak NCTS projekto vadovo Lietuvoje Muitinės informacinių sistemų centro direktoriaus pavaduotojo Vytenio Ališausko, mūsų šalies specialistai NCTS klausimais jau yra pripažinti bei vertinami, į jų siūlymus senbuviai visada atsižvelgia.

Pranešimа apie muitinio tranzito sistemos vaidmenį verslui skaitė asociacijos „Linava“ TIR departamento direktorius Heliodoras Giedrys.

Asociacija „Linava“ pastaruoju metu teikia naujа paslaugа – išduoda vienkartinės garantijos lakštus. Remiantis Muitinės departamento ir asociacijos sutartimi, asociacijai suteiktas garanto statusas. Tad išduoti lakštai, kaip vienkartinė garantija, gali būti teikiami Bendrijos muitų teritorijoje veikiančioms išvykimo muitinės įstaigoms.

Asociacija „Linava“, siekdama sudaryti palankias sаlygas gabenti tarptautinius krovinius iš Kaliningrado srities į kitа RF teritorijа ir iš RF teritorijos į Kaliningrado sritį tranzitu per Lietuvos Respublikos teritorijа, gali išduoti garantijas Kaliningrade registruotoms vežėjų įmonėms. Kadangi nuo 2004-ųjų gegužės 1-osios Rusijos Federacijos muitinė prijungta prie NCTS kaip išorinis vartotojas, Rusijos Federacijos muitinė gali perduoti jai pateiktos tranzito deklaracijos elektroninius duomenis į Lietuvos muitinės įstaigа, per kuriа prekės įvežamos į Bendrijos muitų teritorijа.

Tai gerokai supaprastina muitinio tranzito procedūras ir garantijų muitinei pateikimo tvarkа. Naudojantis šia garantijų sistema, taupomas muitinės formalumų įforminimo pasienyje laikas – nereikia naudotis muitinės tarpininkų paslaugomis deklaruojant prekes.

Pasak H. Giedrio, verslininkams NCTS naudinga tuo, kad mažiau laiko tenka praleisti muitinėje. Sumažėja ir verslininkų išlaidos. Paskirties įstaiga, gavusi pranešimа apie atgabentas prekes, turi galimybę iš anksto atlikti rizikos įvertinimа bei priimti sprendimа dėl prekių tikrinimo. Taip sutaupomas verslininkų laikas. Greičiau gavus informacijа apie prekių pateikimа paskirties įstaigai, greičiau užbaigiamos ir tranzito procedūros. Tokiu būdu galima efektyviau naudoti garantijas, sumažėja atvejų, kai dėl įvairių priežasčių laiku negaunama informacija apie tranzito procedūras, kurios buvo forminamos naudojant bendrojo dokumento tranzito rinkinį.

Lietuvos muitinės pareigūnai džiaugėsi ir glaudžiu asociacijos bei Muitinės departamento bendradarbiavimu. Kaip vienas iš esminių partnerystės įrodymų – bendras TIR procedūros vykdytojo komitetas, kuris nagrinėja TIR procedūros pažeidimų atvejus.

Pasak V. Ališausko, seminaro dalyviai labai teigiamai įvertino asociacijos „Linava“ indėlį į NCTS diegimа.

NCTS sistema – pirmasis sėkmingai įgyvendintas elektroninės muitinės projektas. Tai svarbus žingsnis modernizuojant muitinės procesus, taupant verslininkų laikа ir lėšas bei užtikrinant efektyvesnę muitinio tranzito procedūros kontrolę.

Lina JAKUBAUSKIENė

Administracinių nuobaudų taikymo pakeitimai Baltarusijoje

Siekiant efektyviai išnaudoti tranzito galimybes Baltarusijos Respublikos prezidentas savo įsaku Nr. 367 padarė pakeitimus atitinkamuose įstatymuose ir nustatė, kad transporto priemonės, gabenančios krovinius su specialiai įrengtomis slėptuvėmis, nebus konfiskuojamos, jeigu nedeklaruotų prekių suma sudarys iki 40 bazinių tarifų (1 bazinis tarifas 31 000 rublių).

Skaitmeninių tachografų naudojimas AETR šalyse ne ES narėse

Tarptautinė kelių transporto sаjunga (IRU) informavo, kad nuo 2006 m. birželio 16 d. visos AETR šalys (pvz., Rusija, Baltarusija ir kt.), kurios nėra ES šalys narės, privalės leisti įvažiuoti į savo teritorijas krovininėms transporto priemonėms su skaitmeniniais tachografais.

Kol šios šalys aprūpins kontroliuojančius pareigūnus kontrolės kortelėmis, skirtomis nuskaityti skaitmeninius tachografus, darbo ir poilsio režimo ataskaitas vairuotojai turės pateikti skaitmeninio tachografo spaudinių forma.

Atidaryta nauja greitkelio atkarpa Vengrijoje

Vengrijos vežėjų asociacija ATRH informavo, kad atidaryta nauja greitkelio M6 atkarpa (Erd (Erdi teto)–Dunaujvaros), kuri yra apmokestinta vinjetės mokesčiu. Vinjetes galima įsigyti bet kurioje M6 greitkelio degalinėje.

Dėl duomenų perkėlimo iš skaitmeninių tachografų

Nuo 2006-05-01 pradėjus naudoti transporto priemonėse įmontuotus skaitmeninius tachografus, daugumai vežėjų kyla neaiškumų dėl programinės įrangos perkelti duomenis iš skaitmeninių tachografų ir vairuotojų kortelių įsigijimo.

Asociacija „Linava“ informuoja, kad tokias duomenų perkėlimo programas ir programinę įrangа galima įsigyti šiose įmonėse:

UAB „Amanda“

Gedimino pr. 2/1–24, Vilnius

Tel. (8~5) 231 26 48

www.amanda.lt

UAB „KG Knutsson“

Jočionių g. 14, Vilnius

Tel. (8~5) 255 33 37

www.kgk.lt

www.autoekspertas.lt

UAB „Vectis“

Ateities pl. 54, Kaunas

Tel. (8~37) 40 88 88

www.vectis.lt

Atkreipkite dėmesį, jog duomenų perkėlimo programos ir įranga yra kelių tipų: vienos skirtos servisams, kitos – tik duomenų nuskaitymui, dar kitos ir nuskaitymui, ir duomenų analizavimui. Minėtose įmonėse galima įsigyti programinę įrangа, galinčiа kartu apdoroti ir analoginių tachografų registracijos lapus (tachogramas).

Informacijos ir IT skyrius

Specialios lizingo sаlygos vežėjams

UAB „Parex faktoringas ir lizingas“ – didžiausio Latvijoje banko A/S „Parex banka“ Lietuvoje įkurta lizingo bendrovė, visiems asociacijos „Linava“ nariams siūlo specialias lizingo sаlygas įvairios paskirties krovininiam transportui:

• Pradinė įmoka įsigyjant naujа transporto priemonę nuo 5%.

• 50 proc. nuolaidа lizingo sutarties administraciniam mokesčiui.

• Lizingo terminas iki 6 metų.

Klientai aptarnaujami operatyviai. Bendrovė, gavusi lizingo paraiškа ir visа sprendimui priimti reikalingа informacijа apie norimа lizinguoti transporto priemonę ir jos pirkėjа, atsakymа dėl lizingo suteikimo ir jo sаlygų duoda per vienа darbo dienа.

Paraiškas lizingui, preliminariа skaičiuoklę ir kitа informacijа apie UAB „Parex faktoringas ir lizingas“ teikiamas paslaugas galite rasti interneto svetainėje www.parex.lt/lizingas, taip pat susisiekę su konsultantais tel. (8~5) 266 4634 arba UAB „Parex faktoringas ir lizingas“ atstovybėse Vilniuje (K. Kalinausko g. 13) ir Klaipėdoje (Danės g. 15). Jums tereikia išsirinkti savo poreikius atitinkančiа transporto priemonę ir pateikti reikiamа informacijа lizingo suteikimui, visus kitus rūpesčius prisiima „Parex faktoringas ir lizingas“ atstovybės.

"Vežėjų žinios"
Birželis Nr. 12 (120)

"Linava" informuoja

Naujienos

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Veteranai

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Naujienos

VKTI informuoja

Naujienos

Muitinėje

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams