Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Iš automobilių grobimo 7 mln. litų pelno

Viktoras TAMOšIūNAS

Lietuvos kriminalinės policijos biuro atstovai tvirtina, kad situacija transporto priemonių vagysčių srityje šalyje po truputį gerėja. Pernai šalyje užregistruoti 5824 transporto priemonių grobimo atvejai, arba 26,8 proc. mažiau nei užpernai. Per praėjusius metus užregistruotos 4138 automobilių vagystės: nors palyginti su 2004 metais jų sumažėjo net 29,4 proc., šie nusikaltimai vis dar keliа susirūpinimа, kadangi sudaro 71 proc. visų transporto priemonių vagysčių (lengvųjų automobilių – 64 proc.).

Automobilių vagysčių mažėjimo tendencijos fiksuojamos antrus metus iš eilės. šiemet per sausio–kovo mėnesius užregistruota 811 automobilių vagysčių arba 26 proc. mažiau nei per 2005 m. atitinkamа laikotarpį (1 096). 2005 m. buvo pagrobti 32 sunkvežimiai, arba 51 proc. mažiau nei užpernai, iš jų 26 (79 proc.) surasti (2004 m. pagrobti 65, surasti 46, 2003 . – atitinkamai 86 ir 36, 2002 m. – 52 ir 37, 2001 m. – 119 ir 75). Pernai pagrobta 13 puspriekabių (38 proc. mažiau), surastos 7. Praėjusiais metais 47 proc. sumažėjo traktorių vagysčių: pagrobta 18 traktorių (2004 m. – 34, 2003 m. – 27, 2002 m. – 20). Traktorių grobimai būdingi Panevėžio apskrities bei pasienyje su Latvija esantiems rajonams. Mūsų ūkininkai iš ES žemės ūkio plėtros fondų gauna nemažа finansinę paramа ir įsigyja daug brangios technikos, todėl manoma, kad žemės ūkio technikos vagysčių šalyje nemažės. šių nusikaltimų tyrimа apsunkina tai, kad šalyje nėra vieningos žemės ūkio technikos registracijos duomenų bazės.

Autotransporto priemonių grobimai ir su tuo susiję kiti nusikaltimai – vienas iš pagrindinių šešėlinės ekonomikos pajamų šaltinių. Manoma, kad nusikaltėlių pasaulio atstovai kasmet vien iš automobilių grobimų turi apie 7 mln. litų pelno.

Pernai 19 proc. sumažėjo automobilių su įrengtomis apsaugos priemonėmis vagysčių skaičius. Su elektroninėmis apsaugos priemonėmis – 16 proc. mažiau, su įrengtomis mechaninėmis apsaugos priemonėmis – 48 proc. mažiau nei užpernai. Bet dauguma pagrobtų automobilių neturėjo jokių apsaugos priemonių. 6 proc. sumažėjo ir apdraustų automobilių grobimų (apdraustų automobilių grobimų procentas bendroje automobilių grobimų struktūroje sudaro tik 2 proc.). šalyje nuolat daugėja naujų ir išperkamosios nuomos būdu įsigytų automobilių, manoma, kad padaugės ir apdraustų automobilių. Kad tokios apdraustų transporto priemonių vagystės būtų sėkmingiau tiriamos, reikalingas glaudesnis teisėsaugos įstaigų ir draudimo bendrovių bendradarbiavimas.

Tobulėjant gamyklinės apsaugos sistemoms, atsiranda daugiau automobilių, kurie draudžiami nedarant papildomos intervencijos į degimo sistemos blokavimа. Taigi techninis naujų automobilių pranašumas leidžia jų savininkams saugiau važinėti. Kita vertus, prabangiems, didelės vertės ar, pagal statistinius duomenis, dažniau vagiamiems automobilių modeliams ir artimiausioje ateityje išliks reikalavimai šalia gamyklinės apsaugos montuoti papildomas apsaugos nuo vagystės sistemas.

"Transporto pasaulis"
Gegužė Nr. 5 (65)

"Linava" informuoja

Naujienos

NUO KONKRESO IKI KONGRESO ASOCIACIJOS „LINAVA“ VEIKLOS KRONIKA 2005-05-06–2006-05-19

Alternatyvos

NAUJIEJI EKOLOGINIAI STANDARTAI – NAUJA ARITMETIKA

įvairenybės

Padangos

Keliai

Kelininkų darbų panorama: nuo arterijų į ES rinkas iki žvyrkelių

Kriminalai

Iš automobilių grobimo 7 mln. litų pelno

Saugumu pasirūpinkime patys

Naudingi pasiūlymai

Kovai prieš vilkikų vagis – ir „BITė biz® mobilusis internetas“

Nauji modeliai

Ne visureigis, bet...

Pažintys

Savivarčių šou dolomitų karjere

Pravartu žinoti

Veronos deklaracija ir lietuviškos žirklės

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Transporto politika

“Linava“ – vežėjų verslo gyvybės šaltinis

Keleivinis transportas

Kiniečių ekspansijos pradžia?

TURKIšKI AUTOBUSAI – LIETUVOS RINKAI

Technika

Atnaujintos ASTROS iš Pjačenzos

Mokymas

Pagalba būsimiesiems vairuotojams

Sveikata

Kaip nugalėti topografinį kretinizma

Muziejus

Sunkvežimiai iš sportinių automobilių gamyklos