Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Saugumu pasirūpinkime patys

Viktoras TAMOšIūNAS

Dėkojama retai

Esame įpratę, kad žiniasklaida policijos pareigūnų neglosto. Jeigu rašoma ar kalbama apie pareigūnus, dažniausiai – neigiamai. Skaitytojams susidaro įspūdis, kad mūsų policininkai niekam tikę storžieviai, tetinkantys tik šėkui pjauti. Tokia nuomonė ne visiškai teisinga – už daug kа mūsų ramybės sergėtojams turėtume būti dėkingi. Ir ne tik mes, bet ir į Lietuvа atvykstantys užsieniečiai.

štai kovo 14 d. šiaulių miesto vyriausiojo policijos komisariato (toliau – VPK) viršininkas Vidas Maigys sulaukė Lenkijos Respublikos generalinio konsulato Vilniuje padėkos laiško. Jame konsulas Artūras Novakas dėkoja viršininkui ir visam kolektyvui už profesionalų ir skubų reagavimа, kurio dėka Lenkijos pilietis Stanislavas Majka, atvažiavęs į šiaulius automobiliu IVECO, nepatyrė didesnių materialinių nuostolių, nebuvo sužalotas.

Vėlų kovo 6-osios vakarа Pramonės gatvėje prie Padangų centro sustojo Lenkijos įmonei „Mikolaj Lasecki – Uslugi Budowlane“ priklausantis vilkikas IVECO. Kadangi centras jau nedirbo ir iškrauti atvežtų padangų nebuvo kam, vairuotojas S.Majka nutarė čia esančioje stovėjimo aikštelėje pernakvoti.

Apie 3 val. nakties jis išgirdo krebždesį ir pajuto, kad puspriekabėje kažkas juda. įtaręs, kad tai gali būti plėšikai, įjungė variklį ir pradėjo važiuoti. Per šoninį veidrodėlį pamatęs iš puspriekabės iššokantį ir nubėgantį vyrа, nedelsdamas paskambino policijai.

Gavę šiaulių m. VPK budėtojo nurodymа, į įvykio vietа atskubėjo policijos patruliai. Apžiūrėję vilkikа, jie pastebėjo perpjautа puspriekabės tentа. Vyresnysis patrulis Sigitas Vėlavičius ir vyresnysis patrulis Dalius Niekis nutarė apžiūrėti automobilių stovėjimo aikštelės prieigas. Nuojauta jų neapgavo: kelias padangas jie rado netoli vilkiko, už 50 metrų – dar keletа... Iš viso patruliai rado ir lenkui grаžino dvylika padangų.

Ryte iškrovus krovinį paaiškėjo, kad keturių padangų vis dėlto trūksta. Dėl vagystės šiaulių 2-ajame PK pradėtas ikiteisminis tyrimas.

S. Majka džiaugėsi, kad susidūrimas su vagimis jam baigėsi sėkmingai: pavyko išvengti didelių materialinių nuostolių ir užpuolikų smurto. Pareigūnai mano, kad nieko ypatingo jie nepadarė – tiesiog atliko savo pareigas, tačiau visada malonu išgirsti padėkos žodį…

Saugotis reikia patiems

Pernai gruodžio 12–13-osios naktį ties Panevėžiu esančioje ūtos kaimo „Statoil“ degalinės aikštelėje apvogtas sunkvežimis „Scania R 124“, kurį vairavo Estijos pilietis Stanislavas Bagdanovas. Jis neteko palyginti nedidelės krovinio dalies – 8 dulkių siurblių. Vagys tikriausiai būtų paėmę ir daugiau, tačiau jiems sutrukdė pats vairuotojas.

Panevėžio rajono policijos komisariato pareigūnai mano, kad iš čekijos į Estijа gabenęs dulkių siurblius sunkvežimio vairuotojas pats elgėsi neatsakingai: degalinės aikštelėje palikęs nerakintа ir neplombuotа puspriekabę, įsitaisė miegoti mašinos kabinoje. Tokios progos vagys, aišku, negalėjo praleisti.

Maždaug apie ketvirtа valandа ryto vairuotojas išgirdo neaiškų triukšmа, sklidusį iš mašinos galo. Išlipęs iš kabinos, pamatė pravirа puspriekabę. Viduje nebebuvo aštuonių dulkių siurblių. Nuostolis įvertintas ne vienu tūkstančiu litų.

Tai buvo jau antra vagystė šios degalinės aikštelėje – gruodžio 8–9-osios naktį nuo vagių nukentėjo iš Vengrijos į Suomijа važiavęs Vengrijos pilietis, čia sustabdęs sunkvežimį „Volvo“ su puspriekabe nakčiai pailsėti. Apie penktа ryto atsibudęs ir išlipęs iš mašinos dvidešimt šešerių metų vairuotojas rado atsegtа puspriekabės gaubtа: buvo pavogti trys dulkių siurbliai ir trys oro drėkintuvai „Electrolux“. Krovinys priklausė Suomijos firmai.

Panevėžio rajono policijos komisariato duomenimis, 2005-aisiais rajone buvo apiplėšta per 20 užsieniečių. Gruodžio 1 d. nuo vagių nukentėjo dar vienas 46 metų Vengrijos pilietis. 46 metų vairuotojas iš Vengrijos į Suomijа vežė plazminius televizorius „Samsung 336“. Sustojęs nakčiai Ramygaloje esančioje degalinėje, apie 3 valandа nakties pastebėjo nuplėštа puspriekabės plombа. Pavogti apie 300 tūkstančių litų kainuojantys 45 plazminiai televizoriai.

Visais atvejais dėl degalų ir vežamų prekių vagysčių Panevėžio rajono policijos komisariate pradėti ikiteisminiai tyrimai. Pareigūnams kol kas pavyko išaiškinti tik tepalus vogusius asmenis. Bemaž visos rajone esančios degalinės yra nakčiai apšviečiamos, tačiau jų teritorijos neaptvertos. Vagys tuo ir naudojasi.

"Transporto pasaulis"
Gegužė Nr. 5 (65)

"Linava" informuoja

Naujienos

NUO KONKRESO IKI KONGRESO ASOCIACIJOS „LINAVA“ VEIKLOS KRONIKA 2005-05-06–2006-05-19

Alternatyvos

NAUJIEJI EKOLOGINIAI STANDARTAI – NAUJA ARITMETIKA

įvairenybės

Padangos

Keliai

Kelininkų darbų panorama: nuo arterijų į ES rinkas iki žvyrkelių

Kriminalai

Iš automobilių grobimo 7 mln. litų pelno

Saugumu pasirūpinkime patys

Naudingi pasiūlymai

Kovai prieš vilkikų vagis – ir „BITė biz® mobilusis internetas“

Nauji modeliai

Ne visureigis, bet...

Pažintys

Savivarčių šou dolomitų karjere

Pravartu žinoti

Veronos deklaracija ir lietuviškos žirklės

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Transporto politika

“Linava“ – vežėjų verslo gyvybės šaltinis

Keleivinis transportas

Kiniečių ekspansijos pradžia?

TURKIšKI AUTOBUSAI – LIETUVOS RINKAI

Technika

Atnaujintos ASTROS iš Pjačenzos

Mokymas

Pagalba būsimiesiems vairuotojams

Sveikata

Kaip nugalėti topografinį kretinizma

Muziejus

Sunkvežimiai iš sportinių automobilių gamyklos