Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Sulaikytas Varėnos pasienietį mėginęs papirkti lenkas

šimto dolerių kyšį Varėnos rinktinės pasieniečiui siūlęs lenkas atsidūrė už grotų. Pareigūnа užsienietis bandė papirkti už tai, kad „nepamatytų“ kelių neteisėtai vežtų degtinės butelių ir cigarečių blokų.

Balandžio 23 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Specialiosios paskirties būrio pasieniečiai pakartotinai patikrino į Lietuvа vykusį vilkikа „Volvo F 12“.

Automobilis buvo patikrintas muitinės ir pasienio pareigūnų tarptautiniame Raigardo punkte. Krovininį refrižeratorių vairavo Lenkijos 48-erių metų pilietis.

Iš Baltarusijos per Lietuvа į Lenkijа jis vyko be krovinio.

Sustabdę automobilį pasieniečiai pirmiausia atkreipė dėmesį į vilkiko kabinoje padėtа litrinį „Finlandia“ degtinės butelį ir blokа „LM“ cigarečių. Būtent tiek alkoholio ir cigarečių leidžiama teisėtai įvežti.

Specialiojo būrio pareigūnai nusprendė detaliau apžiūrėti vairuotojo kabinа. Pasieniečių įtarimai pasitvirtino – po kojų kilimėliu, keliose daiktų dėžėse bei vairuotojo miegamojoje vietoje, įrengtoje kabinos gale, VSAT pareigūnai rado paslėptus 4 litro talpos butelius degtinės su etiketėmis „Bolschoj“ bei 5 blokus cigarečių „LM“.

Pamatęs, kad pareigūnas iš slėptuvių traukia neteisėtai gabentas prekes, lenkas, matant dar keliems uniformuotiems pasieniečiams, į savo pasа įdėjo 100 JAV dolerių kupiūrа ir padavė kabinа tikrinusiam VSAT pareigūnui. Užsienietis dėl to buvo sulaikytas.

Dėl mėginimo papirkti VSAT Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas, o lenkas po apklausos uždarytas į areštinę.

Atlikę būtiniausius procesinius veiksmus VSAT pareigūnai lenkа ketina atvesdinti į Druskininkų apylinkės teismа.

Užsieniečiui taip pat bus skirta administracinė bauda už tai, kad į Lietuvа gabeno daugiau akcizu apmokestinamų prekių nei leidžiama.

šiemet tai jau trečias atvejis, kai vilkikų vairuotojai iš Lenkijos, gabendami nedidelius, tačiau neleistinus kiekius cigarečių bei svaigalų, bandė papirkti VSAT pareigūnus.

Visais atvejais kyšius nesėkmingai bandyta įsiūlyti Varėnos rinktinės Specialiosios paskirties būrio pasieniečiams.

Giedrius Mišutis

VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas

"Vežėjų žinios"
Balandis Nr. 8 (116)

"Linava" informuoja

Naujienos

Rinkos naujienos

Naujienos

Valstybės sienos apsaugos tarnyba

Sulaikytas Varėnos pasienietį mėginęs papirkti lenkas

Veteranai

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Naujienos

VKTI informuoja

Naujienos

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams