Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Naudotų sunkvežimių rinkos lyderiai

Praėjusiais metais antrinėje rinkoje didžiausiа naudotų sunkvežimių paklausа Vokietijoje turėjo „Mercedes-Benz“ sunkiasvoriai – 44,1 proc. Gerokai nuo jų atsiliko kiti pirmojo trejeto lyderiai: MAN – 18,9 proc. ir IVECO – 11,9 proc.

Transporterių rinkoje, kaip pažymi Vokietijoje transportininkams leidžiamas žurnalas „Lastauto und Omnibus“, 2005 m. taip pat pirmavo „Mercedes-Benz“. Jam teko 38,9 proc. antrinės rinkos, antroje vietoje – „Volkswagen“ – 27,2 proc., trečioje – „Ford“ transporteriai – 7,9 proc.

įdomu tai, kad naudotų sunkvežimių klientų apklausos duomenys parodė, jog jiems svarbiausia buvo ne gamintojo markė, bet konkrečius verslo poreikius atitinkančios sunkvežimio ar transporterio galimybės.

„Volkswagen“ transporteriai – tik su Euro 4

Nuo šių metų antrosios darbo savaitės visi iš gamyklos išleidžiami VW T5 konstrukcijos transporteriai atitinka Euro 4 ekologinius reikalavimus. Visi modeliai su 5 cilindrų serijiniais varikliais turi regeneruojamus suodžių filtrus. ši 1,9 l darbo tūrio TDI variklio įranga papildomai kainuoja 597,40 EUR, įskaitant PVM.

„Volkswagen“ gamintojai atkreipia transporterių būsimųjų savininkų dėmesį, kad varikliams su suodžių dalelyčių regeneruojamu filtru negalima naudoti biodegalų, nes jiems sudegant susidaro pelenai, kurie ilgainiui gali sugadinti ekologinius reikalavimus užtikrinančiа įrangа.

Parengė Tomas LABžENTIS

Rusija atšaukė draudimа per Lietuvа į Rusijа

tranzitu gabenti gyvūninius produktus

perkraunant Lietuvos sandėliuose

Rusijos federalinė veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba oficialiu raštu informavo Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybа, kad nuo balandžio 21 dienos yra atšaukiamas laikinas draudimas per Lietuvа į Rusijа tranzitu gabenti ES šalių ir trečių šalių gyvūninius produktus perkraunant Lietuvos sandėliuose.

šis sprendimas priimtas po to, kai Lietuvos Respublikos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba garantavo tranzito saugumа ir suderino visus kontrolės aspektus. „Sugriežtinta importo ir tranzito kontrolė, veterinarijos ir muitinės pareigūnų bendradarbiavimas, krovinių kontrolės informacinė sistema užtikrina gabenamų gyvūninių produktų saugа ir atsekamumа“, – sakė VMVT direktorius K. Lukauskas.

Per pirmа šių metų ketvirtį tranzitu per Lietuvos teritorijа (neperkraunant sandėliuose) į Rusijos Federacijа nugabenta 241 tūkst. tonų gyvūninės kilmės produktų. Nuo šių metų pradžios Lietuvos įmonės eksportavo 21,5 tūkst. tonų mėsos, pieno, žuvies produktų.

"Vežėjų žinios"
Balandis Nr. 8 (116)

"Linava" informuoja

Naujienos

Rinkos naujienos

Naujienos

Valstybės sienos apsaugos tarnyba

Sulaikytas Varėnos pasienietį mėginęs papirkti lenkas

Veteranai

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Naujienos

VKTI informuoja

Naujienos

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams