Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Tarptautinė transporto paroda ir konferencija „TransBaltica–2006“

Balandžio 5–7 d. Vilniuje, Lietuvos parodų centre „Litexpo“, vyks specializuota tarptautinė transporto paroda ir konferencija „TransBaltica- 2006“. Pagrindinis parodos organizatorius – Lietuvos parodų rūmai „Litexpo“, konferencijos – Vilniaus Gedimino technikos universitetas. Renginius remia Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija.

6-аjį kartа organizuojamos parodos bei konferencijos tikslas – suteikti galimybę Baltijos regiono ir Europos šalims pristatyti savo paslaugas bei gaminius, supažindinti svečius su Lietuvos transporto infrastruktūros potencialu ir teikiamomis transporto paslaugomis.

Parodos tematika apima tris svarbias pagrindines sritis: transporto paslaugas (krovinių vežimas, krovos darbai, logistika, finansavimas ir kt.), transporto priemones (autokelių, geležinkelių, vandens, oro ir kt.), transporto infrastruktūrа (projektavimas, statyba, priežiūra ir remontas, įrengimai, medžiagos ir kt.).

Konferencijoje „TransBaltica-2006“ bus aptariamos transporto politikos, inžinerijos, technologijų, vadybos bei logistikos temos, transporto srities specialistų rengimo aktualijos bei transporto plėtros perspektyvos. Konferencija skirta mokslininkams, verslininkams ir valstybės pareigūnams, dirbantiems transporto technologijų, transporto politikos, logistikos ir infrastruktūros srityse.

2004 m. „TransBaltica“ aplankė
16 tūkst. lankytojų. Didžioji dalis – transporto sektoriuje dirbantys specialistai ir verslininkai. Tikimasi, kad šiemet parodoje dalyvaus daugiau nei 120 kompanijų iš 8 valstybių, jа aplankys per
16 000 lankytojų.

„TransBaltica-2006“ yra viena iš efektyviausių kompleksinių priemonių, ieškant naujų verslo partnerių ir palaikant nusistovėjusius kontaktus su klientais. Modernizuojant transporto infrastruktūrа, plėtojant informacines technologijas, paroda išlieka viena iš nedaugelio kompanijos prisistatymo vietų, kurioje klientas turi galimybę įvertinti eksponuojamų gaminių kokybę, susipažinti su naujausiomis technologijomis, užmegzti naudingus kontaktus.

Siekdamas pagerinti klientų aptarnavimo kokybę, didžiausias Baltijos šalyse Lietuvos parodų centras „Litexpo“ įdiegė naujа elektroninę informacinę ir paraiškų užsakymo sistemа EPUS. Nuo šiol „Litexpo“ parodų dalyviai registruotis į parodas, pildyti paraiškas bei teikti ar keisti informacijа apie savo įmonę gali internetu. Duomenys automatiškai keliaus į „Litexpo“ verslo valdymo sistemа, o informacija apie dalyvaujančiа parodoje bendrovę atsiras ir elektroniniame parodos dalyvių kataloge, kuris pasiekiamas visiems interneto vartotojams.

EPUS – pirmoji tokio pobūdžio elektroninė sistema Lietuvoje, kurios analogo neturi nė vienas kitas Baltijos šalių parodų organizatorius. į naujosios sistemos sukūrimа ir įdiegimа „Litexpo“ investavo per 50 tūkst. Lt.

Naujoji sistema – bendras bendrovių „Neosymmetria“ ir „Alna“ bei „Litexpo“ projektas. ši sistema integruota į „Litexpo“ jau veikusiа verslo valdymo sistemа NAVISION, užtikrinant automatizuotа duomenų apsikeitimа tarp jų. Toks sistemų sujungimas gerokai padidins verslo valdymo procesų efektyvumа. Tiesioginis prisijungimo prie sistemos interneto adresas: https://epus.litexpo.lt

Matas KAZėNAS

Penkiolika metų kelyje

Prieš naujuosius sukako lygiai penkiolika metų, kai 1990-ųjų pabaigoje Algirdas Kuklierius, būsimasis bendrovės generalinis direktorius, Panevėžyje įkūrė dabar plačiai žinomа UAB „Kelias“. Nors jau nueitas ilgas kelias, tačiau bendrovė, kaip ir įpareigoja pats jos pavadimas, - nuolat kelyje. Ieškojimų ir atradimų, plėtros ir dar platesnio paslaugų spektro, naujovių ir patirties.

įmonės veikla nuo pat pradžių glaudžiai susijusi su automobilizmu – nuo prekybos padangomis veiklos pradžioje iki didžiulio servisų tinklo ir plataus juose teikiamų paslaugų spektro šiuo metu.

Sėkminga darbų pradžia paskatino įmonės vadovus ne tik plėsti veiklа, bet ir jos geografijа. Dabar UAB „Kelias“ – ne tik baigiamas kurti savas komercinio transporto servisų tinklas Lietuvoje su išplėtotais padaliniais Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, šiauliuose, Utenoje ir Alytuje, bet ir dukterinės kompanijos UAB „Autotopus“ ir UAB „Smėlynės autocentras“, apimančios „Opel“, „Chevrolet“, „Nissan“, „Kia“ bei „Renault“ automobilių pardavimа ir jų aptarnavimа. UAB „Kelio transportas“, UAB „šiaulių tauro transportas“ ir UAB „Autuva“ – specializuojasi vežti krovinius, UAB „Euromechanika“ – remontuoti ir aptarnauti transportа, UAB „Autoestetika“ – remontuoti dyzelių kuro sistemas ir aukšto slėgio siurblius.

įmonės veiklos pradžioje dirbo tik 10 žmonių, šiuo metu vien UAB „Kelias“ sukurta per 170 darbo vietų, o jei skaičiuosime ir dukterines įmones – per 300. Veiklos plėtrа ir teikiamų paslaugų apimtį bene iškalbingiausiai atspindi finansiniai rodikliai. Per pastaruosius kelerius metus nuolat patenka į sparčiausiai augančių ir perpektyviausių įmonių skaičių. 2003 m. UAB „Kelias“ įmonių grupės apyvarta sudarė 31,5 mln. Lt (be PVM), 2004-aisiais jau 41 mln. Lt., o dar negalutiniais 2005 metų duomenimis apyvarta sieks per 50 mln. Lt.

šiuo metu UAB „Kelias“ – pirmoji ir vienintelė lietuviško kapitalo įmonė šalyje, sukūrusi tokiа plačiа komercinio transporto servisų sistemа. Jos ateities vizija – kompleksinis paslaugų ir automobilinės technikos teikimas klientams visuose didžiausiuose Lietuvos miestuose.

Diegiant naujas pažangiausias technologijas, vis sudėtingesnis tampa ir automobilių remontas, todėl atitinkamai turi keistis ir serviso paslaugų spektras. Pavyzdžiui, atsiradus galimybei perprogramuoti sunkvežimių variklius iš Euro 2 į Euro 3 normatyvus, po atitinkamų mokymų šiа paslaugа pradėjo teikti ir UAB „Kelias“ specialistai. Dabar prasideda elektroninių tachografų era, kurių patikrai bei priežiūrai jau rengiami ir įmonės darbuotojai.

Penkiolikos metų darbo patirtis, planingas ir kryptingas iškylančių problemų sprendimas leidžia tikėtis, kad bendrovė ir tolesniais veiklos metais nepraras nelengvai rinkoje iškovotų pozicijų.

Juozas MAžEIKIS

Veiklа pradeda bendra „Ad Rem“ ir „Delamode PLC“ įmonė

Vasario pradžioje veiklа pradėjo bendra Lietuvos logistikos ir transporto įmonių grupės „Ad Rem“ ir Jungtinės Karalystės kompanijos „Delamode PLC“ įmonė „Delamode Ad Rem“. Pagrindinė naujos bendrovės veikla – reguliarus dalinių krovinių gabenimas puspriekabėmis iš Jungtinės Karalystės ir Airijos į Lietuvа, Latvijа, Estijа bei NVS šalis – Rusijа, Kazachstanа, Ukrainа, Baltarusijа ir Kaukazo regionа, taip pat tekstilės gaminių gabenimas iš Lietuvos ir Baltarusijos į Jungtinę Karalystę bei bendrų tarptautinių logistinių projektų įgyvendinimas.

„šiuo metu planuojame konkrečius veiksmus, kaip bus konsoliduojamos bendrovių pajėgos gabenant krovinius įvairiu transportu bei diegiant kitas logistikos paslaugas“, – sakė įmonių grupės „Ad Rem“ generalinis direktorius Stanislovas Kozelas.

Pasak jo, nors pasauliniu mastu „Ad Rem“ ir „Delamode PLC“ negalima vertinti kaip stambių logistikos įmonių, tačiau aktyvūs pardavimai ir paslaugų kokybė leido joms išsikovoti dalį savo šalių krovinių gabenimo rinkos. Kompanija „Delamode PLC“ veikia ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet ir Rumunijoje, Bulgarijoje, Turkijoje, Balkanų šalyse, o „Ad Rem“ prioritetas – tranzitinės krovinių gabenimo paslaugos Vakarų Europos bei buvusių sovietų sаjungos šalių klientams.

„šie faktai byloja, kad naujos įmonės „Delamode Ad Rem“ veikla aprėpia didelę geografinę teritorijа. Be to, NVS šalys šiuo metu yra labai patrauklios verslui, o vis augančios investicijos į šį regionа lemia ir krovinių judėjimo kryptį. šios aplinkybės sukuria palankias sаlygas logistikos paslaugų plėtrai“, – sakė S. Kozelas.

Bendrovės „Ad Rem“ ir „Delamode PLC“ bendradarbiavimа pradėjo prieš keletа metų, investuodamos į krovinių gabenimo linijа iš Jungtinės Karalystės į Baltijos ir NVS šalis. 2005 m. įmonių grupė „Ad Rem“ ir kompanija „Delamode PLC“ pasirašė išimtinių teisių sutartis krovinių gabenimui linijomis Britų salynas–Baltijos šalys–NVS regionas.

įmonių grupės „Ad Rem“ krovinių gabenimo į Rusijа, Ukrainа, Baltarusijа ir Kazachstanа sausumos transportu paslaugos užsakymų skaičius, palyginti su 2004 metais, pernai augo 30 proc., geležinkelio transportu – 50 proc. „Ad Rem“ įmonių grupės vadovas prognozuoja, kad per pirmаjį šių metų pusmetį krovinių gabenimo paslaugų į Rusijа ir kitas NVS šalis skaičius sausumos transportu turėtų augti dar 30 proc., geležinkelio – 20 proc.

"Vežėjų žinios"
Vasaris Nr. 3 (111)

"Linava" informuoja

Naujienos

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

Parodos

Tarptautinė transporto ir logistikos paroda TRANSRUSSIA-2006

Valstybės sienos apsaugos tarnyba

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Naujienos

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams