Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Rotransa – patikima transporto verslo apskaitos sistema

Krovinių ir keleivių vežėjų darbo sėkmė priklauso nuo daugelio veiksnių, kurių neįmanoma įvertinti be patikimos verslo valdymo ir apskaitos programos. Apie vienos iš tokių programų taikymo galimybes ir funkcijas kalbamės su UAB „Rojupis“ direktoriumi Rolandu BUDREIKA ir apskaitos programų vadybininke Genute čERNIAVSKIENE.

– Kuo konkrečiai vežėjams naudinga Jūsų siūloma transporto verslo ir apskaitos programa?

R. Budreika:

– Atsižvelgiant į vežėjų verslo specifikа, poreikius ir pageidavimus, maždaug prieš 3,5 metų buvo pradėta kurti speciali programa, galinti analizuoti transporto veiklos rezultatus. Iš pradžių jа sudarė transporto analitikos ir statistikos moduliai. Kadangi išsamiai analizei reikia ir buhalterinės apskaitos duomenų, programa buvo papildyta buhalterinės apskaitos moduliu. Vežėjams sukurta vieninga RoTransA programa gali būti vadinama patikimomis transporto verslo akimis, kadangi ji skirta transporto įmonių vadovams, kurie pagal bendrus analizės duomenis numato verslo strategijа ir artimiausiа jo plėtros perspektyvа. Tai yra modulinė sistema, kuri sukuriama pagal konkrečius įmonės poreikius. Rezultatų visuma suminių išraiškų lygiu skirta įmonės direktoriui, jo pavaduotojui ar kitiems vadovams, o visais kitais rodikliais pagal savo darbo sferа atskirai gali naudotis buhalteriai, dispečeriai, vadybininkai ir kiti specialistai, dirbantys krovinių vežimo sferoje.

– Gal išsamiau apibūdintumėte kiekvieno iš šių modulių galimybes?

G. černiavskienė:

– Buhalterinės apskaitos modulis sudaro galimybę atlikti visas ūkines operacijas nuo pirminių dokumentų apdorojimo iki metų balanso sudarymo. Galima įvesti banko, kasos ir kitų balansinių sаskaitų duomenis, juos kontroliuoti ir koreguoti, ataskaitose gauti informacijа apie bet kokiа pasirinkto laikotarpio sаskaitа ar subsаskaitа ir apskaičiuoti balansа kiekvienai dienai, atlikti operacijas įvairiomis valiutomis, jas konvertuojant ir perkainojant valiutinius likučius. Taip pat galima tvarkyti materialinių vertybių ir ilgalaikio turto apskaitа bei kontroliuoti skolas ir atsiskaitymus su klientais.

Transporto apskaitos ir analizės moduliai skirti vadybininkams, kurie, nesinaudodami savo užrašais ar kitais pirminiais dokumentais, turi galimybę gauti momentinę įmonės veiklos analizę, t. y. turėti informacijа, kur konkrečiai dirba ar stovi konkreti transporto priemonė, kokie planuojami užsakymai – pagal šalis ir užsakovus. Informacija apie laisvas transporto priemones, vežtus krovinius, vairuotojų atliktus užsakymus, reisus pagal transporto rūšis bei kitus parametrus pateikiama pagal bet kuriа transporto veiklos sudedamаjа dalį – nuo vairuotojo iki vilkiko ir priekabos ar puspriekabės.

Ataskaitose pagal kelionės lapus galima gauti analitinius duomenis apie užsakymų pelningumа, degalų ir nuvažiuoto atstumo ar vieno kilometro sаnaudas, vieno litro ir vidutinę degalų kainа įvairiose šalyse, informacijа apie tai, kiek kilometrų nuvažiuota su kroviniu ir be jo, kelionės, prastovų ir remonto laikа, reiso išlaidas, tarp jų ir transporto priemonės nusidėvėjimа bei vairuotojo atlyginimа, išlaidas lizingui ir draudimui. Turint šiuos duomenis, galima prognozuoti, kurie reisai bus pelningi, kurie – nuostolingi. Ataskaitų duomenis galima grupuoti įvairiai – ne tik pagal konkrečias šalis, bet ir pagal kryptis ar užsakymų apimtį, transporto priemonių markes, numerius, vairuotojus ir pan.

Vienas iš šio modulio privalumų: visus duomenis galima gauti ne tik skaičiais, bet ir diagramomis.

– Ar Jūsų sukurta transporto verslo apskaitos programa jau naudojasi vežėjų įmonės?

R. Budreika:

– Mūsų programa jau įdiegta ir ja naudojasi UAB „Transmitto“ bei UAB „Polis“. Dar apie dešimt vežėjų įmonių RoTransA programa diegiama, su kai kuriomis įmonėmis dabar pasirašomos sutartys. įdiegę savo programа, mes atliekame jos autorinę priežiūrа ir užtikriname, kad ji patikimai funkcionuotų. Prieš tai, žinoma, mokome naujų užsakovų darbuotojus, padedame įtraukti ir koreguoti duomenis pagal konkrečius vežėjo įmonės poreikius.

Ne paslaptis, jog be vieningos ir patikimos apskaitos sistemos smulkios vežėjų įmonės nesugeba tiksliai apskaičiuoti ir įvertinti savo veiklos rezultatų, todėl kartais dirba už savikainа ir gali bankrutuoti. Vieningos transporto veiklos apskaitos programos įdiegimas būtų ženkli pagalba smulkioms ir vidutinėms vežėjų įmonėms.

Be to, šiuo metu mūsų bendrovė (www.rojupis.lt) visiems naujiems klientams, iki Naujųjų metų sudarantiems sutartis dėl verslo apskaitos programos įsigijimo, taiko 20 proc. nuolaidas. Kviečiame pasinaudoti abipus naudingomis bendradarbiavimo sаlygomis.

– Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Tomas LABžENTIS

"Vežėjų žinios"
Gruodis Nr. 23 (107)

"Linava" informuoja

Naujienos

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Rotransa – patikima transporto verslo apskaitos sistema

VKTI informuoja

Dėl prisijungimo prie Europos duomenų keitimosi apie skaitmeninių tachografų korteles sistemos

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams