Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Patikima plomba – saugus krovinys

Tomas LABžENTIS

Po įžanginių UAB „Vertybių sauga“ generalinio direktoriaus Dariaus Rickevičiaus ir SP AB „Lietuvos geležinkeliai“ Krovinių vežimo valdybos viršininko Rimvydo Valio sveikinimo žodžių seminaro dalyviams, pagrindinius pranešimus skaitė Rusijos inžinerinio pramoninio koncerno „Strazh“ generalinis direktorius Viktoras Krylovas, koncerno Elektroninių sistemų diegimo departamento viršininkas Andrejus Loikas ir „Strazh“ atstovas Vladimiras Sinicynas. Pastarasis pranešėjas akcentavo, jog susiklosčius kriminogeninei situacijai NVS ir daugelyje ES šalių, gabenant krovinius geležinkeliu ir automobilių transportu itin svarbus vaidmuo tenka rakinamiesiems plombavimo įtaisams. Siekiant padidinti jų patikimumа ir atsparumа kriminalinių nusikaltėlių poveikiui, šie įtaisai nuolat modernizuojami. Tam būtina ieškoti ne tik naujų techninių sprendimų, bet ir sukurti teisinę normatyvinę bazę, kad krovinių plombavimo naujoves pripažintų visos valstybės, per kurias gabenami kroviniai. Be to, atsižvelgiant į aplinkosaugos reikalavimus, būtina pritaikyti plombavimo įtaisus bet kokioms jų eksploatavimo sаlygoms net atšiauriausiose klimato zonose. Kaip pažymėjo V. Sinicynas, šiuolaikiniai plombavimo įtaisai kur kas pranašesni už jau nebenaudojamas švinines plombas, be to, jie nuolat tobulėja, o kainos mažėja.

Seminaro dalyviai turėjo galimybę susipažinti su įvairiais modernizuotais, galvaniniu ir lako padengimu bei mechaniniu būdu markiruotais naujo tipo rakinamaisiais plombavimo įtaisais, naudojamais plombuojant vagonus ir konteinerius, gabenamus ne tik geležinkeliais, bet ir kitų rūšių transportu. Viena iš šių naujovių - monoblokinis rakinamasis plombavimo įtaisas (RPį) – „Sprut -777“. Pastarasis sveria 110 g, susideda iš korpuso su rakinamuoju negrįžtamos funkcijos patentuotu mechanizmu bei lanksčios dalies – plieninio 4,7 mm skersmens ir 500 mm ilgio troso, išlaikančio didesnę nei 20 kN jėgа traukiant. „Sprut -777“ naudojimas jau suderintas su NVS, Latvijos, Estijos ir Lietuvos geležinkelių administracijomis. šis monoblokinis rakinamasis plombavimo įtaisas visiškai atitinka vagonų ir konteinerių rakinamųjų plombų naudojimo ergonominius, patikimumo, saugumo, patento ir žymėjimo reikalavimus.

UAB „Strazh“ generalinis direktorius V. Krylovas ir šio koncerno atstovas A. Loikas daug dėmesio skyrė automatinei vagonų apžiūros sistemai ir jos pritaikymui Rusijos geležinkelių transporte bei plombavimo įtaisams su elektroninėmis plombomis, kurios jau naudojamos cisternų apsaugai. Naujoji sistema netolimoje ateityje bus pritaikyta ir dengtiems vagonams bei autovežiams.

šį tarptautinį seminarа krovinių vežėjams organizavusi UAB „Vertybių sauga“ nuo 2003 m. yra Inžinerinio pramoninio koncerno „Strazh“ (Rusija), gaminančio aukšto apsaugos lygio rakinamuosius plombavimo įtaisus, skirtus vagonų bei konteinerių plombavimui, atstovas Lietuvoje. Tačiau krovinių savininkai ir vežėjai bei ekspeditoriai gali pasirinkti ir kitas šios bendrovės siūlomas apsauginio plombavimo sistemas. UAB „Vertybių sauga“ yra ir oficialusis ITW-ENVOPAK (Didžioji Britanija) atstovas Baltijos šalyse. ši firma užima vienа iš pirmaujančių pozicijų apsauginio plombavimo sistemų gamybos bei platinimo srityse. ITW-ENVOPAK gaminiai įvertinti kokybės bei aplinkos apsaugos bei ISMA (Tarptautinės plombų gamintojų asociacijos) sertifikatais. šiа UAB „Vertybių sauga“ siūlomа apsaugos produkcijа naudoja bankai, apsaugos kompanijos, maisto pramonės ir komunalinio ūkio bendrovės, naftos produktų mažmeninės ir didmeninės prekybos įmonės bei visų rūšių transporto kompanijos.

"Transporto pasaulis"
Lapkritis Nr. 11 (59)

"Linava" informuoja

Naujienos

Aktualijos

Patikima plomba – saugus krovinys

Pažymėjimo ar gyvenimo vardan?

Raudonasis „sidabras“ – skystas aliuminis

Techninei apžiūrai – 10

Idėjos

Pirmasis, lietuviškasis

Parodos

BUSWORLD EUROPE-2005 – paskutinės autobusų mados

Pravartu žinoti

PIRMOSIOS AVARIJOS

Tolimųjų reisų pilotus „Vodafone World“ gelbsti ir netikėtomis aplinkybėmis

Servisas

REKORDINIS AUKšTIS

UAB EURO ASISTA – susivieniję konkurentai

Užsienyje

NAUJAS SUNKVEžIMIU PASIEKTAS REKORDAS

Sunkvežimių pasaulyje – visi lygūs

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Keleivinis transportas

Vilniaus autobusams - 60

Technika

KENWORTH T600 – TRADICIJų NIEKINTOJAS

Teisė

Vežėjo teisė sulaikyti gabenamа krovinį

Muziejus

OdAZ GAMYKLOS ODISėJOS