Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Skaitmeninių tachografų sistemoje naudojamų Lietuvos elektroninių raktų sertifikavimas

Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos pagal naujausias informacinių technologijų ir telekomunikacijų galimybes šiuo metu Lietuvoje kuria skaitmeninių tachografų ir juose naudojamų identifikavimo kortelių sistemа, reikalingа tam tikrų transporto priemonių vairuotojų darbo ir poilsio režimo kontrolei.

įgyvendinant šį projektа š. m. liepos 11 d. Europos pagrindiniame sertifikavimo centre (ERCA) Isproje (Italijoje) buvo sertifikuoti skaitmeninių tachografų sistemoje naudojami Lietuvos elektroniniai raktai: Lietuvos viešasis raktas, skirtas visų tachografų kortelėms personalizuoti, ir judesio jutiklio raktas, skirtas dirbtuvių kortelėms personalizuoti. Taip pat Lietuvos atstovams perduotas Europos viešasis raktas, kuris bus įrašomas į visas skaitmeninių tachografų korteles.

Sertifikavimo ceremonijoje dalyvavo už skaitmeninių tachografų sistemos įdiegimа Lietuvoje atsakingos Valstybinės kelių transporto inspekcijos atstovai - inspekcijos viršininko pavaduotojas Darius Sadaunykas ir Informacinių technologijų skyriaus vedėja Rita Skaisgirytė.

Sertifikuotas Lietuvos raktas kartu su Europos elektroniniu raktu ir tachografų kortelių skaitmeniniais sertifikatais įteisins tachografų įrangа tvarkančių ir jа naudojančių asmenų veiksmų teisėtumа bei kortelės turėtojo ar savininko identifikavimа. šie raktai bus pripažįstami visose skaitmeninių tachografų sistemoje dalyvaujančiose Europos valstybėse.

2005 m. liepos 11 d. taip pat buvo sertifikuoti Estijos ir Italijos raktai. šiuo metu jau sertifikuoti šešiolikos Europos valstybių raktai, naudojami skaitmeninių tachografų sistemoje.

Unikalaus visose Europos Sаjungos valstybėse nuo 2002 m. įgyvendinamo skaitmeninių tachografų projekto tikslas - sukurti ir įdiegti bendrа skaitmeninių tachografų ir juose naudojamų identifikavimo kortelių sistemа. įgyvendinus šį projektа bus sudarytos galimybės Europos šalyse pagerinti vairuotojų darbo ir poilsio režimo kontrolę.

"Vežėjų žinios"
Rugpjūtis Nr. 15(99)

"Linava" informuoja

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

VKTI informuoja

Skaitmeninių tachografų sistemoje naudojamų Lietuvos elektroninių raktų sertifikavimas

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams