Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

TOLIMųJų REISų VILKIKų IR TARPMIESTINIų AUTOBUSų VAIRUOTOJų IX

KONKURSAS-VARžYBOS „VISADA SU LINAVA!“

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ nuoširdžiai kviečia Jus į IX tolimųjų reisų vilkikų ir tarpmiestinių autobusų vairuotojų konkursа-varžybas „VISADA SU LINAVA!“ Jos įvyks 2005 m. rugpjūčio 26 d. Jonavos rajone, Gaižiūnuose.

Renginio pradžia 10 val.

7.00-10.00 Vilkikų ir autobusų vairuotojų teorinių žinių patikrinimas.

10.00-10.20 Varžybų atidarymas.

10.20-17.00 Figūrinio vairavimo varžybos.

17.30 Rezultatų paskelbimas ir nugalėtojų apdovanojimas.

Kviečiame Jus su šeimomis - žmonomis ir vaikais ne tik pasižiūrėti, bet ir dalyvauti. Koncertuos „The Road Band“, „Mokinukės“, Violeta Riaubiškytė bei žilvinas žvagulis. Specialios pramogos suaugusiems ir vaikams, dešimtys prizų ir siurprizų, dovanų lietus… šiа šventę Jums dovanoja „Linava“! Pavaišinsime pusryčiais, pietumis ir vakariene.

Registruotis galima: www.linava.lt/varzybos, el. p.: varzybos@linava.lt,

faksu (8~5) 278 65 73. Asociacijos „Linava“ sekretoriatas

Susitikimas su susisiekimo ministru

Rugpjūčio 4 d. asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius susitiko su susisiekimo ministru Petru Povilu čėsna. Susitikime A. Kondrusevičius pristatė ministrui Lietuvos vežėjams šiuo metu aktualiausias keleivinio bei krovininio kelių transporto problemas ir įteikė asociacijos specialistų parengtа pažymа su siūlomais problemų sprendimo būdais.

Susisiekimo ministras pritarė iš esmės visiems asociacijos siūlymams ir patikino, jog Susisiekimo ministerija skirs reikiamа dėmesį jiems įgyvendinti. Daugiausia buvo diskutuojama dėl asociacijos „Linava“ siūlymo grаžinti vežėjams dalį mokamo akcizo už Lietuvoje perkamus degalus. Tai jau daroma kai kuriose Europos Sаjungos valstybėse - Belgijoje, Danijoje ir Latvijoje. Petras Povilas čėsna pažymėjo, kad pradiniame etape dalies akcizo grаžinimas galėtų būti taikomas visuomeninio transporto įmonėms, teikiančioms visuomenei būtinas keleivinio transporto paslaugas.

Buvo aptartas užsienio šalių vežėjų kontrolės stiprinimas bei problemų, su kuriomis mūsų vežėjai susiduria užsienio valstybėse, sprendimų galimybės. Taip pat aptarti automobilių transporto muziejaus įkūrimo bei atmintinos Automobilių transporto darbuotojų dienos įteisinimo klausimai.

Konstruktyvus bendradarbiavimas su Rusijos transporto ministerijos atstovais

Asociacijos „Linava“ ir Susisiekimo ministerijos bendros pastangos derantis su Rusijos kompetentingomis institucijomis dėl papildomų leidimų skyrimo Lietuvos vežėjams 2005 metams buvo sėkmingos. Liepos mėn. pabaigoje papildomai gauta 10 tūkst. Rusijos leidimų, kurie nuo rugpjūčio 1 d. pradėti išdavinėti Lietuvos vežėjams.

Siekdami tęsti konstruktyvų bendradarbiavimа, asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius ir generalinis sekretorius Valdas Gilys liepos 28-29 d. lankėsi Maskvoje ir susitiko su Rusijos transporto ministerijos bei vežėjų asociacijos ASMAP atstovais. šiuose susitikimuose aptarta krovinių vežimų kelių transportu eiga tarp Lietuvos ir Rusijos bei tranzitu per abiejų valstybių teritorijas per 2005 m. I pusmetį, nagrinėtos tolesnės vežimų plėtros galimybės, atkreiptas dėmesys į problemas, trukdančias vežimų apimčiai didėti.

Susitikime su Rusijos transporto ministerijos pareigūnais susitarta šių metų rudens pradžioje surengti Lietuvos ir Rusijos kelių transporto komisijos posėdį, kuriame bus nagrinėjami svarbiausi krovinių bei keleivių vežimo klausimai ir problemos, deramasi dėl papildomų leidimų kiekio 2005 metams bei numatoma preliminari 2006 metų leidimų kvota. įvertinę dalykiškа ir konstruktyvų bendradarbiavimа, turime pagrindo teigti, jog problemos, trukdančios normaliai vežimų į Rusijа plėtrai, bus sėkmingai sprendžiamos.

Gintautas RAMASLAUSKAS

Krovininio transporto skyriaus vadovas

Vežėjai raginami pateikti paraiškas dėl PVM susigrаžinimo

Asociacija „Linava“ pakartotinai primena vežėjams, norintiems susigrаžinti iš Europos Sаjungos šalių 2005 m. II ketvirčio (arba 2005 m. I pusmečio) PVM, kuo skubiau pateikti PVM sаskaitas faktūras (originalus) iki š. m. rugpjūčio 15 d.

Asociacija „Linava“ primena, kad šiuo metu pasirašyta sutartis su Ispanijos mokesčių inspekcija dėl PVM grаžinimo iš Ispanijos. Pasak PVM grаžinimo poskyrio specialistų, ispanai žada grаžinti PVM labai operatyviai - per 30 dienų nuo paraiškos įregistravimo Ispanijos mokesčių inspekcijoje. Paraiškų pateikimo procedūra Ispanijos mokesčių inspekcijai tokia pat, kaip ir kitų šalių mokesčių inspekcijoms.

Asociacijos „Linava“ duomenimis, krovinius ir keleivius į Ispanijа veža apie 100 asociacijos transporto bendrovių. Dėl PVM grаžinimo asociacija sėkmingai dirba su 10 Europos Sаjungos valstybių, tarp jų Vokietija, Lenkija, Olandija, Belgija, Liuksemburgu. „Linavos“ paslaugomis nuolat naudojasi daugiau kaip 600 šalies kelių transporto įmonių.

š. m. balandžio mėn. pasirašyta sutartis su Latvijos vežėjų asociacija „Latvijas Auto“ dėl tarpininkavimo susigrаžinant PVM iš Lenkijos. „Tai rodo, kad mūsų specialistų darbas gerai vertinamas,“ - sako asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Valdas Gilys. Asociacijos patikimumа įrodo tai, kad dar nebuvo nė vieno atvejo, kad „Linavos“ parengtos paraiškos būtų atmestos.

Asociacija „Linava“ taip pat analizuoja galimybę savo vežėjams iš anksto grаžinti PVM už Lenkijoje pirktus degalus, kai tik Lenkijos mokesčių inspekcija atsiųs raštiškа patvirtinimа apie atliktа paraiškų patikrinimа. Tuomet vežėjams nereikėtų kelis mėnesius laukti pinigų iš Lenkijos, nes „Linava“ iš specialios sаskaitos galėtų nedelsiant pervesti vežėjams priklausančias sumas. Tai leistų įmonėms didinti apyvartines lėšas. „Iš asociacijos PVM grаžinimo poskyrio specialistų reikalaujame dirbti labai kruopščiai ir atsakingai, - sako generalinis sekretorius V. Gilys. - Visas paraiškas nuodugniai patikriname. Kiti tarpininkai, regis, dirba ne taip atsakingai ir vežėjai dėl to patiria nuostolių.“ Anot V. Gilio, asociacija „Linava“ neseniai padarė Lenkijos mokesčių inspekcijos atmestų kuro pirkimo sаskaitų analizę ir paskelbė nepatikimų Lenkijos įmonių sаrašа, kad vežėjai išvengtų didesnių nuostolių.

„Kviečiu asociacijos vežėjus naudotis būtent „Linavos“ paslaugomis susigrаžinant PVM už pirktа kurа. Asociacija tai atlieka geriau bei pigiau nei kitos tuo užsiimančios bendrovės,“ - teigia Valdas Gilys.

Germanas KAVALSKIS

Asociacijos „Linava“ spaudos atstovas

Sunkvežimių eismo draudimas Frėjaus tuneliu

Tarptautinė kelių transporto sаjunga (IRU) informavo, kad nuo 2005 m. rugpjūčio 4 d. 8.00 val. Frėjaus tuneliu bus leidžiamas eismas, tačiau

transporto priemonėms virš 3,5 t bus galima važiuoti alternatyviu keliu (važiavimo kryptys bus keičiamos kas valandа). Jeigu pasiteisins naujos saugumo priemonės, 2005 m.

rugpjūčio 23 d. šie apribojimai bus atšaukti. Sunkiasvorėms pavojingus krovinius vežančioms transporto priemonėms nebus leidžiama važiuoti tuneliu tol, kol neveiks automatinė pavojaus įspėjimo sistema (numatoma 2005 m. rugpjūčio mėn. pabaiga - spalio mėn. pradžia).

Administracija primena, kad vairuotojams tunelyje gali būti taikomos baudos šiais atvejais: jei transporto priemonėje baigiasi kuras; pravažiavus mokesčio mokėjimo užkardas ir mokesčio nemokėjus; prireikus tunelio darbuotojų pagalbos dėl potencialaus gresiančio pavojaus kitiems tunelio naudotojams. Baudos skiriamos tokio dydžio:

• lengvųjų transporto priemonių vairuotojams - 300 eurų;

• sunkiasvorių transporto priemonių vairuotojams - 1 500 eurų.

Eismo ribojimai Bukarešte

Rumunijos vežėjų asociacija ARTRI pranešė apie Bukarešto eismo apribojimų pakeitimus. Su Bukarešte galiojančiais eismo apribojimais galima susipažinti asociacijos „Linava“ svetainėje www.linava.lt (nuoroda Informacija vežėjams/ Eismo apribojimai/ Rumunija/ Vietiniai apribojimai, Bukareštas).

Eismo ribojimai dėl potvynio Rumunijoje

Rumunijos vežėjų asociacija UNTRR informavo, kad dėl potvynio vairuotojai turėtų važiuoti šiais nukreipiamaisiais keliais:

• virš 3,5 t transporto priemonių vairuotojai, planuojantys apvažiuoti Marcineni, turėtų važiuoti keliu DN2B (Buzau-Braila);

• virš 10 t transporto priemonių vairuotojai, planuojantys apvažiuoti Siriu, turėtų važiuoti keliu DN1A (Brasov-Ploiesti);

• virš 7,5 t transporto priemonių vairuotojai, planuojantys apvažiuoti Agas ir Belechet, turėtų važiuoti keliais DN2G, DN15, DN12 bei DN12C.

Eismo ribojimai Lenkijoje

Lenkijos generalinė krašto kelių ir automagistralių direkcija informavo, kad nuo 2005 m. liepos 29 d. 11.00-22.00 val. Dolnoslacko, Wielkopolsko, Opolsko, Swietokrzysko, Mazovicko, Podkarpacko, Slacko, šliodzko, Malopolsko bei Lubelsko vaivadijų keliuose draudžiamas eismas transporto priemonėms, kurių keliamoji galia viršija 12 t.

Apie apribojimų atšaukimа bus pranešta atskiru Lenkijos generalinės krašto kelių ir automagistralių direkcijos nutarimu.

Vežėjus maloniai prašome sekti informacijа apie eismo apribojimus ir atšaukimus vaivadijų keliuose Lenkijos generalinės krašto kelių ir automagistralių direkcijos interneto svetainėje <http://www.gddkia.gov.pl/dane/zima_html/info.htm>, nuorodoje „Komunikaty“.

Didėja baudos už neteisingа Vokietijos kelių mokesčio mokėjimа

Federacinė krovinių apyvartos žinyba paskelbė, kad nuo 2005 m. rugpjūčio 15 d. didėja baudos už neteisingа Vokietijos kelių mokesčio mokėjimа arba vengimа jį mokėti.

Bus taikomi šie nauji baudų tarifai:

• vairuotojui už aplaidumа -100 eurų, už tyčinį aplaidumа - 200 eurų (šiuo metu skiriamos baudos atitinkamai 75 eurai ir 150 eurų);

• įmonės savininkui už aplaidumа - 200 eurų, už tyčinį aplaidumа - 400 eurų (šiuo metu skiriamos baudos atitinkamai 150 eurų ir 300 eurų);

Už papildomus pažeidimus bus skiriama bauda iki 20 000 eurų.

Vykstantiems į Pasaulio jaunimo dienos šventę

Keleivių vežėjus, vykstančius į Pasaulio jaunimo dienos šventę (2005 m. rugpjūčio 15-21 d.) Cologne, Vokietijoje, informuojame, kad stovėjimo vietos turi būti rezervuotos iš anksto telefonu arba faksu.

Pateikiame keletа telefono numerių:

+ 49 221 49 2005-1 (vokiečių k.);

+ 49 221 49 2005-2 (anglų k.);

+ 49 221 49 2005-3 (prancūzų k.);

+ 49 221 49 2005-4 (ispanų k.);

+ 49 221 49 2005-5 (italų k.)

Papildomos informacijos apie šį renginį galima sužinoti interneto svetainėje www.wjt2005.de

žemėlapį su automobilių statymo vietomis galima rasti interneto svetainėje http://193.111.43.50/wjt/wjtframeset_B.html

Informacijos ir IT skyrius

"Vežėjų žinios"
Rugpjūtis Nr. 15(99)

"Linava" informuoja

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

VKTI informuoja

Skaitmeninių tachografų sistemoje naudojamų Lietuvos elektroninių raktų sertifikavimas

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams