Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

INTERNETAS VERžIASI PER LANGА

Esame pripratę prie netikėtų šmaikščių frazių, metaforų ar palyginimų, kuriais mus dažnokai siekia nustebinti žurnalistai, norintys atkreipti skaitytojo dėmesį ar „paaštrinti“ keliamа problemа. Tačiau mūsų straipsnio pavadinimа reikia suprasti tiesiogiai – interneto ryšys pasiekia vartotojа per langа, tiksliau – per šoninį jo vilkiko langа. Tokia paslauga jau gali naudotis JAV automagistralėmis skriejančių tolimųjų reisų vilkikų vairuotojai.

Elektronika sparčiai skverbiasi į transporto paslaugų sritį ir tiesioginį vairuotojų darbа. Maždaug prieš 15 metų Lietuvos vairuotojui net ir paprastas mechaninis tachografas atrodė ganėtinai sudėtingas prietaisas, o šiandien jis „kalbasi“ su savo vilkiku borto kompiuterio ekrane, naudojasi GPS ir kitomis elektroninėmis sistemomis, svarbiа informacijа kaupia nešiojamame kompiuteryje. O kа jau kalbėti apie Vakarų Europos ar JAV vairuotojus, kurie panašias sistemas naudoja kur kas ilgiau nei mes.

Tačiau vienas iš niūdienos gyvenimo simbolių – interneto ryšys – iki šiol juos lenkė. Kа gi, tai visai suprantama – negalima vairuoti ir tuo pat metu skaityti elektroninį paštа, pačiam rašyti laiškus ar ieškoti informacijos. Bet kodėl sustojus, kai pavojus eismui kilti negali, vairuotojas negalėtų prisijungti prie interneto, pasinaudoti jo galimybėmis ir jo pagalba teikiamomis paslaugomis? Būtent taip mаstė JAV korporacijos „IdleAire Technologies“ specialistai, kurdami specialiai tolimaisiais reisais važinėjantiems vairuotojams skirtа prisijungimo prie interneto sistemа. Pirmiausia buvo įrengtos specialios aikštelės. Jose nuo lengvos aikštelę skersai perdengusios arkos lyg milžiniškų dramblių straubliai nutįsę žemyn kabo storos gofruotos geltonos spalvos žarnos. Tai – universalūs prisijungimo prie interneto ir kitų ryšio kanalų portalai. Norint jais pasinaudoti, reikia tapti sistemos abonentu ir įsigyti specialų ant plastikinio skydelio pritvirtintа adapterį. Skydelio matmenys parenkami pagal vilkiko kabinos šoninio stiklo matmenis. Autotraukinys įvažiuoja į “IdleAire Technologies“ aikštelę, nuleidžia dešinįjį kabinos stiklа, į lango angа įstato adapterį ir prie jo prijungia „straublį“. Dabar belieka iš kabinos vidaus prie adapterio prijungti kompiuterį ir „išplaukti“ į interneto platybes. Viskas taip, lyg sėdėtum savo namuose ar interneto svetainėje – gauni laiškus, siunti juos, susisieki su krovinio siuntėju ar gavėju, naršai po internetа, keitiesi informacija.

Adapterio vidinėje pusėje yra elektroninių mokėjimo kortelių nuskaitymo įrenginys, tad galima pirkti internetinėje parduotuvėje, apmokėti susikaupusias sаskaitas ir pan. Tačiau kodėl gi ta geltona žarna tokia stora? Prisijungti prie interneto pakaktų žymiai plonesnio kabelio, tačiau sistemos kūrėjai neblogai žinojo tolimųjų reisų vairuotojų gyvenimo ant ratų specifikа. Be interneto ryšio linijos, „straubliu“ į adapterį atvesta televizijos kabelinio tinklo antena, taip pat jame sumontuotas portatyvinis klimatizatorius. Prisijungus „straublį“, nebereikia „burzginti“ variklio, kad veiktų automobilio klimatizatorius – atvėsintas oras paduodamas per angas adapteryje, galima žiūrėti norimа televizijos programа ir mėgautis malonia vėsa, pripildžiusia vilkiko kabinа.

Amerikos žurnalo „Research and Development“ duomenimis, šalyje gana greitais tempais plečiamas tokių „internetizuotų“ stovėjimo aikštelių tinklas, o pati „IdleAire Technologies“ idėja yra oficialiai pripažinta vienu iš geriausių pastarųjų metų išradimu.

"Transporto pasaulis"
Liepa Nr. 7 (55)

"Linava" informuoja

Naujienos

Aktualijos

Greitam susisiekimui – ir mobilusis ryšys

Skaitmeniniai tachografai: projekto gyvendinimas Lietuvoje vertintas palankiai

Sustiprinta transporto priemonių kontrolė Lietuvos keliuose

UAB „LINAVOS“ servisas: kuro projektas Lenkijoje vežėjų akimis

Dilerių naujienos

Naujos kartos puspriekabės

Padangos

„Bandag“ – padangų restauravimo lyderis

Patirtis

Pirksi skubėdamas - verksi parduodamas

Poleminės pastabos

Lietuvos vežėjų klubas: techninės apžiūros specialistų žvilgsniu

Psichologija

Derybų menas

Servisas

Kodėl genda turbokompresoriai?

Sveikiname!

AUTOVERSLAS: DEšIMTIES METų KELIAS į LYDERIUS

Su SOMMER patikimai ir saugiai

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Žinotina

KAS IšRADO RATА ?

Svarbiausia – keleivių saugumas

Keleivinis transportas

SETRų TURAS PO BALTIJOS šALIS

Technika

INTERNETAS VERžIASI PER LANGА

TRYS LITRAI – NE PER DAUG!

„THERMO KING“ SIūLO ALTERNATYVА

Teisė

Darbo kodekso pakeitimai

Muziejus

PNEUMATINIų STABDžIų EPOPėJA