Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Su SOMMER patikimai ir saugiai

Tomas LABžENTIS

Birželio 24 – 25 dienomis rytiniame Vestfalijos pakraštyje esančio Bielefeldo miesto ramybę sutrikdė ne triukšmingos Joninės ar netikėtai pagausėjusios turistų grupės, atvykusios pasigrožėti čia tarp Reino ir Vėzerio slėnių tvyrančia romantika bei ant aukšto kalno miško parke iškilusia viduramžių miesto pilimi. Buvusiame pirklių ir amatininkų

mieste vyko tarptautinis atvirų durų renginys, kurį organizavo „Sommer“ transporto priemonių gamintojai. Specializuotas simpoziumas, mugė, įvairūs konkursai ir kiti šventiniai renginiai buvo skirti kompanijos 70 - ies metų jubiliejui.

šventė ilgiausiomis vasaros dienomis organizuota ne atsitiktinai, bet norint atkreipti dėmesį į firmos „Sommer“ vardа (lietuviškai – vasara). Beje, šios transporto priemonių gamintojų kompanijos pavadinimas tik netiesiogiai susijęs su karštuoju metų laiku. Iš tikrųjų jis kilo nuo firmos įkūrėjo pavardės. Jubiliejinį renginį oficialiai pradėjęs vienas iš kompanijos vadovų Gerhardas Sommeris trumpai priminė savo tėvo įsteigtos įmonės istorijа ir pusiau juokais, pusiau rimtai užtikrino, jog visiems į atvirų durų dienas sugužėjusiems svečiams garantuoja malonius vasariškus orus. Vasaros bendravardžio pažadai išsipildė su kaupu – tа dienа termometrai Bielefelde užfiksavo 33 laipsnių karštį.

„Sommer“ tęsia tradicijas ir plečia verslа

Pasak dabar kompanijai vadovaujančių brolių Gerhardo ir Herberto Sommerių, 1935 m. jų tėvas Otto Sommeris Bielefelde įsteigė sunkvežimių kėbulų gamybos įmonę, kuri būdama ištikima tėvo tradicijoms – gaminti tik patikimа, saugiа ir ekonomiškа technikа - per 70 metų išsiplėtė iki moderniausias technologijas naudojančios transporto priemonių gamybos kompanijos.

Dabar „Sommer“ grupei priklauso keturiose Europos valstybėse esančios 5 įmonės, kuriose dirba daugiau kaip 800 darbuotojų. Bielefelde įsikūrusi centrinė kompanijos administracijos būstinė ir gamykla su „SommerBunge“ padaliniu. Pasak G. ir H. Sommerių, per šių metų pirmuosius penkis mėnesius kompanija pagal produkcijos apyvartа tarp prikabinamosios technikos gamintojų Europos rinkoje įsitvirtino ketvirtoje vietoje.

Idėjų ir verslo mugė bei kitos atrakcijos

Atvirų durų dienų renginys tikrai atitiko 70 metų jubiliejaus organizatorių sumanymа. čia dalyvavo ne tik gausus būrys svečių ir verslo partnerių, bet ir po kelis šimtus nuolatinių ir būsimų klientų iš daugelio Europos šalių. Tiesa, žurnalistų buvo nedaug. Renginyje be vietinių plunksnos brolių iš Vokietijos ir Lenkijos, dalyvavo tik Rygoje leidžiamo žurnalo „Transportweekly“ vyr. redaktorė Tatjana Slobodčikova ir redaktorė Natalija Amosova bei „Transporto pasaulio“ atstovas, kurie buvo pristatyti kaip vieninteliai žurnalistai iš užsienio.

Sumaniai organizuotame renginyje viskas vyko labai sklandžiai, tad nuobodžiauti tikrai neteko nė vienos profesijos atstovams. Greičiau atvirkščiai – į visus renginius beveik neįmanoma buvo suspėti, tuo labiau svilinant daugiau nei 30 laipsnių karščiui.

Per abi atvirų durų dienas technika susidomėję klientai, lydimi firmos vadovų ar specialistų, galėjo susipažinti, pačiupinėti ir net išnarstyti, kiek tai buvo įmanoma, visus naujausius „Sommer“ gaminius, gamyklos cechuose pamatyti, kaip ir iš kokių medžiagų bei kokybės ruošinių „gimsta“ firmos ženklu pažymėtos priekabos ir puspriekabės, kurias pagal krovinių specifikа ir kitus individualius poreikius čia pat galima buvo užsisakyti.šalia gamybos cechų įrengtose ekspozicijos zonose vyko idėjų ir gaminių mugė, kurioje verslo partneriai demonstravo BPW ir SAF ašis, „Wabco“ elektroninę kontrolės įrangа, „Dhollandia“ ir MBB automobilinius liftus, „Karwoth“ aliuminio gaminius, „CargoSafe“ krovinių tvirtinimo sistemas ir kt.

Pageidaujantys gauti atsakymus į klausimus apie kа tik mugėje matytas naujoves ir bent trumpai pailsinti gamyklos kieme ir cechuose nuvargintas kojas, tai padaryti galėjo dviejose konferencijos salėse vykusiame specializuotame simpoziume. čia per dvi dienas buvo perskaityta beveik 20 pranešimų, net 5 iš jų skirti krovinių tvirtinimo ir pavojingų medžiagų gabenimo saugumo problemoms. Pranešimа apie ekologinius reikalavimus „Nuo Euro 3 iki 5“ organizavo MAN sunkvežimių gamintojai, ekonomiškumo ir patikimumo problemas gvildeno BPW (Bergische Achsenfabrik) ir SAF (Otto Sauer Achsenfabrik) specialistai, su krovinių saugumo ir pavojingų medžiagų gabenimo reikalavimų standartais klausytojus supažindino DEKRA atstovai. Daugelis šių teorinių užsiėmimų tikrai nebuvo tik pranešėjų monologas auditorijai, o greičiau priminė gyvas diskusijas, kuriose gali susikalbėti lygiaverčiai verslo partneriai ir specialistai.

Aktyviai jubiliejaus renginiuose dalyvavo ir tolimųjų reisų vilkikų vairuotojai. Renginiui vadovavęs „Sommer“ kompanijos marketingo ir prekybos vadovas Tomas Noltingas organizavo konkursа – kas teisingai ir kuo greičiau pritvirtins nestandartinį krovinį. Nugalėtojus iš kelių komandų išaiškino ir specialiais prizais apdovanojo komisija, sudaryta iš „Sommer“, DEKRA ir krovinių tvirtinimo firmos „SpanSet“ atstovų.

Su kroviniu - saugiai į tikslа

Pagrindinė Bielefelde dirbančių „Sommer“ konstruktorių ir specialistų, kurie vadinami kompanijos smegenų centru ir širdimi, darbo kryptis – produkcijos naujoviškumas, patikimumas ir ekonomiškumas, ypatingа dėmesį skiriant krovinių saugumui. Pagal pagrindinį devizа „Sommer“ produkcija niekada nenuvils“ dirbančiai kompanijai ne mažiau reikšmingas ir kitas : „Su kroviniu – saugiai į tikslа“.

šių metų gegužės 2 d. Miunchene „Sommer“ transporto priemonių gamintojams įteiktas 2005 metų prizas už produkcijos, skirtos pavojingiems kroviniams gabenti, atnaujinimа ir sėkmingа „CargoSafe“ saugumo sistemos pritaikymа.

Pasak H.Sommerio, pastangos ir gautas apdovanojimas dar kartа įrodė, kad krovinių saugumas – svarbiausias kriterijus, gabenant juos bendrojo naudojimo keliais. Tai dar svarbiau, kai kalbama apie pavojingų medžiagų gabenimа. šis apdovanojimas – svarus argumentas, įrodantis, kad „Sommer“ šioje srityje užima lyderio pozicijа.

„CargoSafe“ saugumo sistemа firma jau naudoja serijinėje gamyboje, o taip pat gali pritaikyti ir pagal individualius užsakymus gaminamai produkcijai.

Pagrindinė „Sommer“ produkcija – sunkvežimių kėbulai, priekabos ir puspriekabės, skirtos gabenti tekstilės gaminius, baldus, gėrimus, išvežioti prekes, pristatyti smulkias siuntas ir paketus. Nemažа produkcijos dalį sudaro ir keičiami platforminiai kėbulai bei furgonai, kurie klientams pageidaujant gali būti su hidrauliniu šoninės sienos atlenkimo mechanizmu. Kėbulo rėmas gaminamas iš aliuminio arba cinkuoto plieno konstrukcijų. Ilgaamžiškumu pasižymi cinkuoti platforminiai kėbulai su skersiniais ir išilginiais strypais po grindimis, optimaliai paskirstantys krovinio svorį ir padidinantys kėbulo pagrindo atsparumа persikreipimui. Visai cinkuotai produkcijai „Sommer“ suteikia 10 metų antikorozinę garantijа. Pasak G.Sommerio, Drezdeno mokslinio tyrimo instituto atliktais bandymais nustatyta, kad cinkavimas optimaliai, geriau nei KTL ar bet koks plieno dažymo būdas apsaugo plienа nuo korozijos ir padidina jo atsparumа susidėvėjimui. Dėl to žymiai padidėja cinkuotos „Sommer“ produkcijos likutinė vertė.

Bielefelde gaminamos ir konteineriams skirtos važiuoklės bei junginiai su sunkvežimio kėbulo sutvirtinta atlenkiama galine ir puspriekabės priekine sienomis, kurios tampa grindimis, atlaikančiomis iki 10 tonų su kroviniu sveriančius autokrautuvus. Nemažа produkcijos dalį sudaro gaminiai pagal stambių klientų užsakymus. Vienas iš tokių užsakovų – kurjerių pašto tarnyba, kuriai į švedijа, Suomijа, Danijа, Didžiаjа Britanijа, Turkijа bei kitas šalis tiekiami smulkioms siuntoms gabenti pritaikyti transporteriai. „Mercedes – Benz Vario“ važiuoklei, kuri gaunama be kabinos, „Sommer“ pagamina patrauklų ir specialiai pašto reikmėms pritaikytа kėbulа.

Dar viena specializuotos gamybos sritis - cisternos naftos produktams vežioti. Jas, kaip ir bunkerinius kėbulus sunkvežimiams, priekaboms bei puspriekabėms gamina „SommerBunge“ gamykla Bielefelde.

„Sommer Polska“

šios gamyklos eksporto vadovas Radoslawas Kardackis kaip vienas iš jubiliejinio renginio Bielefelde organizatorių, mūsų žurnalistų ekipažui buvo ne tik patikimas vairuotojas, bet ir profesionalus gidas, supažindinęs mus su „Sommer“ kompanijos produkcija ir Vokietijoje, ir Lenkijoje. Zapolėje, netoli Brzeznio, daugiau kaip 10 metų dirbanti „Sommer Polska“ gamykla nei savo produkcijos apimtimi, nei jos kokybe nenusileidžia pagrindinei kompanijos įmonei. Transporto priemonių ir prikabinamosios technikos gamybos specializacija buvusiai Lenkijos žemės ūkio technikos gamyklai nebuvo itin didelė naujovė. ši gamykla jau gerokai anksčiau buvo pradėjusi bendradarbiauti su priekabų gamintojais ir tiekdavo „Sommer“ kompanijai kai kurias dalis, mazgus bei ruošinius. Dabar „Sommer Polska“ užsiima serijine įvairių tipų kėbulų, priekabų ir puspriekakabių gamyba , o per 2 – 3 savaites patenkina ir specialius individualių klientų užsakymus.

"Transporto pasaulis"
Liepa Nr. 7 (55)

"Linava" informuoja

Naujienos

Aktualijos

Greitam susisiekimui – ir mobilusis ryšys

Skaitmeniniai tachografai: projekto gyvendinimas Lietuvoje vertintas palankiai

Sustiprinta transporto priemonių kontrolė Lietuvos keliuose

UAB „LINAVOS“ servisas: kuro projektas Lenkijoje vežėjų akimis

Dilerių naujienos

Naujos kartos puspriekabės

Padangos

„Bandag“ – padangų restauravimo lyderis

Patirtis

Pirksi skubėdamas - verksi parduodamas

Poleminės pastabos

Lietuvos vežėjų klubas: techninės apžiūros specialistų žvilgsniu

Psichologija

Derybų menas

Servisas

Kodėl genda turbokompresoriai?

Sveikiname!

AUTOVERSLAS: DEšIMTIES METų KELIAS į LYDERIUS

Su SOMMER patikimai ir saugiai

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Žinotina

KAS IšRADO RATА ?

Svarbiausia – keleivių saugumas

Keleivinis transportas

SETRų TURAS PO BALTIJOS šALIS

Technika

INTERNETAS VERžIASI PER LANGА

TRYS LITRAI – NE PER DAUG!

„THERMO KING“ SIūLO ALTERNATYVА

Teisė

Darbo kodekso pakeitimai

Muziejus

PNEUMATINIų STABDžIų EPOPėJA