Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Greitam susisiekimui – ir mobilusis ryšys

Tiksli ir operatyvi informacija apie transporto priemonių judėjimа bet kurioje pasaulio vietoje, ataskaitos apie užsakymų vykdymа ar krovinio buvimo vietа – vis dažniau šiuos duomenis vežėjai perduoda mobiliuoju ryšiu. Itin didelį dėmesį transporto kompanijoms skirianti telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ vežėjams ir ekspeditoriams šiandien siūlo bene plačiausias duomenų perdavimo galimybes tiek Lietuvos, tiek pasaulio keliuose.

Padeda konkuruoti

„Tendencijos rodo, kad vis daugiau Lietuvos logistikos bendrovių transporto valdymа patiki mobiliajam ryšiui. šiuolaikinės technologijos leidžia nenutrūkstamai kontroliuoti transporto priemonių ir krovinių judėjimа, paprasčiau kontroliuoti užsakymų vykdymа, todėl tai ypač padeda konkurencinėje kovoje“, – sakė Raimondas Mikalajūnas, „Bitė Lietuva“ Verslo klientų marketingo vadovas.

Pasak R.Mikalajūno, palyginti su 2004 metų pirmuoju pusmečiu, šiemet per tа patį laikotarpį mobiliojo duomenų perdavimo srautai Lietuvoje išaugo daugiau kaip 3 kartus.

Nuolat investuodama į mobiliojo duomenų perdavimo spartа ir kokybę, „Bitė“ dar 2003 metų pabaigoje transporto bendrovėms pasiūlė naudotis ne tik GPRS ryšiu, bet ir sparčiausia Lietuvoje duomenų perdavimo technologija EDGE. Jau nuo šių metų liepos perduoti duomenis EDGE ryšiu galima net 27-iuose Lietuvos miestuose.

Telemetrija arba

SMS žinutės

Pasak R.Mikalajūno, EDGE ir GPRS duomenų perdavimu transportininkai gali naudotis dviem būdais. Pirmasis – transporto priemonėse įdiegus specialius telemetrijos įrenginius, kurie transporto priemonių judėjimа, maršrutа, kilometražа ir kitus parametrus leidžia stebėti bet kurioje Lietuvos ar pasaulio vietoje.

„Gaudami šiа informacijа operatyviu GPRS ar EDGE ryšiu, logistikos darbuotojai gali nenutrūkstamai kontroliuoti krovinių judėjimа nuo pakrovimo iki iškrovimo vietos, iš karto suteikti klientams informacijа apie krovinio buvimo vietа“, – sakė R.Mikalajūnas.

Mobiliojo duomenų perdavimo sparta aktuali ir užsakymus priimantiems ar krovinius sandėliuose kontroliuojantiems logistikos darbuotojams. Būdami bet kurioje Lietuvos vietoje, jie nešiojamuoju ar delniniu kompiuteriu nedelsdami susisiekia su centrine duomenų baze ir patikrina, patikslina ar perduoda naujausiа informacijа. „Visa tai atliekama vos per keliolika sekundžių, taigi darbo efektyvumas akivaizdus“, – pabrėžė R.Mikalajūnas.

šiuo metu transportininkai gali pasinaudoti ir dar vienu patraukliu „Bitės“ pasiūlymu – naujais bendrovės klientais tapusioms transporto bendrovėms visа sutarties laikotarpį siųsti SMS žinutes užsienyje tekainuoja 0,30 Lt, o grupėje – tik 0,10 Lt.

"Transporto pasaulis"
Liepa Nr. 7 (55)

"Linava" informuoja

Naujienos

Aktualijos

Greitam susisiekimui – ir mobilusis ryšys

Skaitmeniniai tachografai: projekto gyvendinimas Lietuvoje vertintas palankiai

Sustiprinta transporto priemonių kontrolė Lietuvos keliuose

UAB „LINAVOS“ servisas: kuro projektas Lenkijoje vežėjų akimis

Dilerių naujienos

Naujos kartos puspriekabės

Padangos

„Bandag“ – padangų restauravimo lyderis

Patirtis

Pirksi skubėdamas - verksi parduodamas

Poleminės pastabos

Lietuvos vežėjų klubas: techninės apžiūros specialistų žvilgsniu

Psichologija

Derybų menas

Servisas

Kodėl genda turbokompresoriai?

Sveikiname!

AUTOVERSLAS: DEšIMTIES METų KELIAS į LYDERIUS

Su SOMMER patikimai ir saugiai

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Žinotina

KAS IšRADO RATА ?

Svarbiausia – keleivių saugumas

Keleivinis transportas

SETRų TURAS PO BALTIJOS šALIS

Technika

INTERNETAS VERžIASI PER LANGА

TRYS LITRAI – NE PER DAUG!

„THERMO KING“ SIūLO ALTERNATYVА

Teisė

Darbo kodekso pakeitimai

Muziejus

PNEUMATINIų STABDžIų EPOPėJA