Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

UAB „LINAVOS“ servisas: kuro projektas Lenkijoje vežėjų akimis

Jau trečius metus UAB „Linavos“ servisas vykdo centralizuoto kuro įsigijimo projektа, kuris užtikrina asociacijos „Linava“ nariams galimybę įsigyti degalų už patraukliа kainа ir taip garantuoja Lietuvos vežėjų konkurencingumа su kitų valstybių vežėjais.

2003 metais UAB „Linavos“ servisas sudarė bendradarbiavimo sutartį su Lenkijos bendrove „PKN Orlen S. A.“ dėl galimybės asociacijos „Linava“ nariams piltis dyzelino šio tinklo degalinėse su UAB „Linavos“ servisas išduotomis „Flota“ kreditinėmis degalų kortelėmis. Jomis galima atsiskaityti už įsigytus degalus daugiau nei 1600 „PKN Orlen“ degalinių.

Nuo projekto įgyvendinimo pradžios 432 asociacijos „Linava“ nariai pasirašė sutartis dėl UAB „Linavos“ servisas platinamų degalų kortelių naudojimo ir kuro įsigijimo „PKN Orlen“ degalinėse Lenkijoje. šiuo metu UAB „Linavos“ servisas asociacijos nariams jau išdavė daugiau nei 3,5 tūkst. „Flota“ kuro kortelių.

žurnalas „Transporto pasaulis“ pasiteiravo „Flota“ kortelių naudotojų – UAB „Linavos“ servisas klientų - nuomonės apie vykdomа kuro projektа ir apie tai, kas lemia kortelių pasirinkimа.

Daugelis vežėjų išvardino tokius kuro kortelių vertinimo kriterijus: degalinių tinklas, kaina, kokybė, tvarkingi dokumentai.

UAB „Samarina“ generalinio direktoriaus Mindaugo Kaplerio teigimu, pagrindiniai rodikliai, turintys įtakos kuro kortelės pasirinkimui, yra degalinių tinklas, patogios dislokacijos vietos, papildomos paslaugos, konkurencinga kuro kaina. „PKN Orlen“ degalinių tinklas yra platus: degalinių yra ir prie pagrindinių, ir prie mažesnių kelių. UAB „Linavos“ servisas nuolat pateikia informacijа apie kuro kainas degalinėse.

UAB „Ivis“ direktorius Vytautas Paražinskas kaip vienа iš svarbesnių kuro projekto vertinimo kriterijų paminėjo kuro kainos skaičiavimo metodikа: laiku apmokėjus „PKN Orlen“ sаskaitas faktūras taikomos nuolaidos.

šiuo metu „Flota“ kortelių naudotojai moka už įsigytа dyzelinа pagal degalinėje nurodytа kuro kainа, jokių papildomų mokesčių nėra. Priklausomai nuo įsigyto dyzelinio kuro kiekio per mėnesį, vežėjas, atsiskaitęs laiku, įgyja teisę gauti nuolaidа.

UAB „Transidra“ vadybininkas Algis Balčius teigė, jog pagal „PKN Orlen“ išrašytas PVM sаskaitas faktūras be problemų yra atgaunamas Lenkijoje sumokėtas PVM.

60 procentų „Flota“ kuro kortelių naudotojų bendradarbiauja su asociacija „Linava“ dėl tarpininkavimo grаžinant Lenkijoje sumokėtа PVM. Pagal asociacijos „Linava“ PVM gražinimo poskyrio pateiktus duomenis „PKN Orlen“ išrašytos PVM sаskaitos faktūros atitinka Lenkijos Mokesčių inspekcijos (LMI) reikalavimus ir iki šiol nė vienos įmonės paraiška nebuvo atmesta dėl „PKN Orlen“ sаskaitos faktūros neatitikimo LMI reikalavimams.

Taip pat daugelis „Flota“ kortelių naudotojų kaip projekto privalumа paminėjo tai, jog visi jiems svarbūs klausimai yra sprendžiami Lietuvoje per „PKN Orlen“ atstovа - UAB „Linavos“ servisas. Aktuali informacija - kuro kainos degalinėse, transakcijų ataskaitos, degalinių, teikiančių papildomas paslaugas, pvz., nemokama stovėjimo aikštelė, sаrašas bei kt. - yra pateikiama operatyviai ir lietuvių kalba.

„Flota“ kuro kortelių naudotojai nurodė ne tik privalumus, bet ir vykdomo projekto trūkumus.

Beveik visos įmonės paminėjo „Flota“ kortelės ribotas galimybes: kortelė galioja tik Lenkijos teritorijoje ir ja atsiskaitoma tik už dyzelinį kurа.

UAB „Linavos“ servisas gen. direktorius Virginijus Jagminas tvirtina, jog puikiai žino šiuos vežėjų poreikius ir siekia pagerinti kuro projekto sаlygas: užtikrinti atsiskaitymа ta pačia kortele už įvairias prekes bei paslaugas ne tik Lenkijoje, bet ir kitose šalyse.

„Flota“ kuro kortelė šiuo metu yra akceptuojama tik Lenkijoje esančiose „PKN Orlen“ degalinėse. Artimiausiu metu šiomis kortelėmis galima bus atsiskaityti už įsigytа kurа ir Vokietijoje, „Orlen Deutschland“ degalinėse (daugiau nei 500 degalinių). įgyvendinęs šį etapа UAB „Linavos“ servisas toliau plės kuro projektа į kitas šalis.

Kuro kainos nuolat auga ir sudaro vis didesnes išlaidas transporto įmonėms. Pasiteiravome, kaip UAB „Linavos“ servisas reaguoja į tokiа situacijа rinkoje?

Viena iš pagrindinių projekto tobulinimo krypčių – siekti pasiūlyti vežėjams įsigyti kurа kuo žemesne kaina. Pirmas žingsnis buvo žengtas šių metų pradžioje: priklausomai nuo per mėnesį įsigyto kuro kiekio buvo pasiūlytos nuolaidos. Iki š.m. rugsėjo mėn. UAB „Linavos“ servisas planuoja pasiūlyti papildomа galimybę gauti didesnę nuolaidа. Iš „PKN Orlen“ degalinių yra išrinktos vežėjams patogiuose taškuose išdėstytos degalinės, kuriose Flota kuro kortelių naudotojai galės įsigyti kuro su papildoma nuolaida. Teliks nukreipti vairuotojus į tas degalines, o tai priklausys nuo kiekvienos įmonės pastangų. Vairuotojai renkasi, kurioje degalinėje įsipilti kuro. Labai dažnai jų pasirinkimui turi įtakos ne kuro kaina, o degalinėje siūlomos papildomos nemokamos paslaugos, pvz. įsipilus daugiau 300 litrų dyzelino, nekainuoja pietūs arba poilsis stovėjimo aikštelėje. Tokios akcijos būna trumpalaikės, bet pakankamai veiksmingos ir privilioja sunkvežimių vairuotojus.

Virginijus Jagminas pabrėžė, jog iki šiol nėra išnaudotos visos kuro projekto plėtros galimybės. „Linavos“ servisas turi daug planų, kurių įgyvendinimas užtruks ne vienerius metus, bet tvirtai tikime, jog šie darbai bus naudingi Lietuvos vežėjams.

"Transporto pasaulis"
Liepa Nr. 7 (55)

"Linava" informuoja

Naujienos

Aktualijos

Greitam susisiekimui – ir mobilusis ryšys

Skaitmeniniai tachografai: projekto gyvendinimas Lietuvoje vertintas palankiai

Sustiprinta transporto priemonių kontrolė Lietuvos keliuose

UAB „LINAVOS“ servisas: kuro projektas Lenkijoje vežėjų akimis

Dilerių naujienos

Naujos kartos puspriekabės

Padangos

„Bandag“ – padangų restauravimo lyderis

Patirtis

Pirksi skubėdamas - verksi parduodamas

Poleminės pastabos

Lietuvos vežėjų klubas: techninės apžiūros specialistų žvilgsniu

Psichologija

Derybų menas

Servisas

Kodėl genda turbokompresoriai?

Sveikiname!

AUTOVERSLAS: DEšIMTIES METų KELIAS į LYDERIUS

Su SOMMER patikimai ir saugiai

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Žinotina

KAS IšRADO RATА ?

Svarbiausia – keleivių saugumas

Keleivinis transportas

SETRų TURAS PO BALTIJOS šALIS

Technika

INTERNETAS VERžIASI PER LANGА

TRYS LITRAI – NE PER DAUG!

„THERMO KING“ SIūLO ALTERNATYVА

Teisė

Darbo kodekso pakeitimai

Muziejus

PNEUMATINIų STABDžIų EPOPėJA