Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

B I R ž E L I S KRONIKA

Birželio 2 d. įvyko asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdis, kuriame prezidiumo nariai ir asociacijos generalinis sekretorius aptarė XV-ame vežėjų kongrese svarstytus klausimus bei diskusijų temas. Kongrese į asociacijos prezidiumа išrinktas šiaulių regiono atstovas Artūras Grigaliūnas paskirtas asociacijos Socialinių reikalų ir darbo su nariais komiteto pirmininku.

Birželio 3 d. Miunchene pasibaigė paroda „Transport logistic 2005“. Sugrįžusi vežėjų asociacijos „Linava“ delegacija (30 vežėjų įmonių) liko patenkinta tiek parodos organizacija, tiek surastais naujais kontaktais ir pasiūlymais. Per keturias dienas parodа aplankė daugiau nei 50 tūkst. žmonių, o „Linavos“ stende kontaktų surado apie 100 įvairių Europos šalių firmų.

Birželio 7 d. įsigaliojo Transporto veiklos pagrindų įstatymo pataisos, kurios reglamentuoja vežėjų pareigas vežant užsieniečius (ne ES piliečius) ir atsakomybę už užsieniečių vežimа be reikiamų kelionės dokumentų. įstatymo pataisų rengėjai atsižvelgė į „Linavos“ siūlymus ir nenumatė atsakomybės vežėjams, vežantiems keleivius autobusais reguliariais tarptautiniais maršrutais.
Be to, pataisose atsižvelgta ir į kitа „Linavos“ siūlymа – neskirti baudos vežėjui, jeigu vežėjas įrodo, kad priimdamas užsienietį į transporto priemonę įsitikino, jog šis turi reikalingus kelionės dokumentus, ir kai Valstybinė sienos apsaugos tarnyba nustato, kad užsieniečio kelionės dokumentas yra suklastotas.

Biržėlio 16 d. Asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius susitiko su Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotoju Jonu Miškiniu ir nagrinėjo galimybes pritaikyti išankstinio elektroninio deklaravimo sistemа vežant krovinius į Rusijа. Susitikime sutarta, kad šis projektas yra perspektyvus ir reikia jį toliau plėtoti. Anot vadovų, tokios sistemos diegimu suinteresuota ir Rusijos Federalinės Muitinės Tarnyba (FMT).

Birelio 21 d. Siekdama sumažinti vežėjų veiklos rizikа bei dėl nemokių klientų patiriamus nuostolius, asociacija „Linava“ ir UAB „Infobankas“ pasirašė sutartį, kuri leidžia asociacijos nariams tapti Skolininkų administravimo informacinės sistemos (SAIS) dalyviais.

Birželio 22–23 d. Minske vyko Lietuvos ir Baltarusijos Bendros kelių transporto komisijos posėdis. Pagrindiniai derybų klausimai buvo leidimų kvotų tarptautiniams krovinių vežimams nustatymas bei kelių mokesčių taikymo tvarka abiejose valstybėse transporto priemonėms, vykdančioms tarptautinius krovinių ir keleivių pervežimus.

Birželio 29 d. Praėjusiа savaitę Maskvoje asociacijos „Linava“ atstovai susitiko su Rusijos Transporto ministerijos bei vežėjų asociacijos ASMAP vadovais ir tarėsi dėl galimybių skirti papildomų kelionės leidimų, aptarė Kaliningrado tranzito aspektus bei išankstinio duomenų perdavimo sistemos diegimo klausimus.

Birželio 30 d. Savaitės pradžioje asociacijos „Linava“ specialistai susitiko su Susisiekimo ministerijos Kelių ir kelių transporto departamento direktoriumi šarūnu Baubliu bei pateikė vežėjų siūlymus dėl naudotojo mokesčio kontrolės, administravimo ir surinkimo tvarkos. Ministerijos departamento direktorius žadėjo atsižvelgti į asociacijos siūlymus ir dalykines pastabas tobulinant minėto mokesčio administravimo tvarkа. Be to, š.Baublys informavo, kad Susisiekimo ministerija atsižvelgė į „Linavos“ prašymа padidinti leistinа maksimalų autovežių ilgį. Pasak jo, ministerija dabar rengia įsakymа, pagal kurį autovežių leistinas maksimalus ilgis sudarys 20,75 metro. įsakymas įsigalios artimiausiu metu.

Prancūzija

Nacionalinis kelių informacijos centras (CNIR) informavo, kad dėl Mulatiere tilto , esančio greitkelyje A7, Lione, remonto iki 2005 08 05 bus draudžiamas sunkiasvorių transporto priemonių, vykstančių keliais A6-A7 į pietų pusę,eismas. Sunkiasvorių transporto priemonių eismas kreipiamas į šiaurę keliu A46 ir į pietų pusę keliuose RN346 ir A46.

Papildoma informacija teikiama CNIR interneto svetainėje adresu
www.bison-fute.equipement.gouv.fr

Lietuva

Kauno teritorinė muitinė informavo, kad Kybartų pasienio kontrolės punkte UAB „Durga“ teiks mokamas krovos darbų paslaugas vežėjams, deklarantams. šios paslaugos bus teikiamos muitinio tikrinimo metu prekių detalaus tikrinimo angare, iškraunant (pakraunant) prekes. Atlikus muitinį tikrinimа, prekių pakuotės, kurios tikrinimo metu buvo atidarytos, bus klijuojamos lipnia juosta su užrašu „Tikrino Lietuvos Muitinė“.

Turkija

Turkijos ambasada LR Užsienio reikalų ministerijai pranešė apie pakeitimus kelių transporto saugumo taisyklėse. Nuo 2005 m. birželio 1 d. komercinėms transporto priemonėms iš užsienio, kurios yra senesnės nei 20 metų, yra uždrausta įvažiuoti į Turkijos teritorijа, išskyrus tuos atvejus, kai išimtys yra numatytos tarptautinėse ar dvišalėse sutartyse, konvencijose ar protokoluose.

Nuolaidos studentams vasarа nebus taikomos ne dėl vežėjų kaltės

Informacijos ir IT skyrius

įpusėjus vasarai, keliaujantys studentai priversti labiau patuštinti savo pinigines. Iki šiol tarpmiestiniais autobusais važinėję už pusę kainos, studentai neteko šios lengvatos iki rudens - rugsėjo 1 dienos.

Nuolaidos studentams vasarа nebus taikomos ne dėl vežėjų kaltės - Valstybės priimtuose įstatymuose nėra numatyta, kad ne mokslo metų laikotarpiu studentams, keliaujantiems tarpmiestiniais autobusais, būtų taikomos lengvatos.

Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto skyriaus vadovas Eugenijus Stolovickis paaiškino, kad vasarа nuolaidas taikyti savo sаskaita yra kiekvieno vežėjo asmeninis reikalas, tad vežėjai patys sprendžia, suteikti nuolaidas studentams, ar ne. „įstatyme to nėra numatyta, todėl valstybė ne mokslo metu nuolaidų nekompensuoja“, - aiškino E. Stolovickis.

Specialistų teigimu, šiuo metu vežėjai taip pat negali suteikti nuolaidų studentams dėl nuolat augančių kuro kainų. „Situacija iš tiesų nepavydėtina - vien tik nuo metų pradžios litras dyzelino pabrango 51 centu“, - pridūrė asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto vadovas.

Be to, jeigu kuro kainos ir toliau sparčiai augs, vežėjai, ko gero, bus priversti didinti bilietų kainas. Anot šaltinių, bilietų kainos dar iki rudens gali šoktelti maždaug 5 procentais.

Anatolijus Jakimovas

Vežėjai ir kelininkai Alytuje aptarė Lenkijos kelių tinklo plėtrа

Gražvydas Paliulis

Lenkijos autostradų ir krašto kelių generalinės direkcijos Bialystoko skyriaus direktorius Tadeušas Topčevskis ir jo pavaduotojas Vladzimiežas Supernakas atvykę į Alytų susitiko su Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos „Linava“ prezidentu Algimantu Kondrusevičiumi ir sekretoriumi Algirdu Baranausku, asociacijos „Lietuvos keliai“ prezidentu Rimvydu Gradausku, konsorciumo „Tilka“ direktoriumi J. Aleksa ir AB „Alkesta“ gamybos direktoriumi V. Filatovu.

Susitikimo tikslas – aptarti Lietuvos vežėjų transporto politikа, išsiaiškinti krovininio transporto, važiuojančio per Lenkijа, pagrindines kryptis, krovinių vežimo didėjimo perspektyvas. Lenkijos kelininkus labai neramina sparčiai augantis krovininio transporto iš Lietuvos atvykimas per Kalvarijos – Budzisko pasienio punktа. Vien tik šių metų birželio mėnesį sienа kirto 95 000 krovininių automobilių, pernai jų buvo užregistruota 850 000. Tikimasi, kad 2005 m. per Lietuvos Lenkijos sienа pervažiuos 1 mln. sunkvežimių.

Be abejo, dabar Lenkijos keliais neįmanoma saugiai ir greitai važiuoti, ypač maršrutu Budziskas-Augustavas-Bialystokas-Varšuva. Didžiаjа dalį šio milžiniško krovininių automobilių srauto sudaro Lietuvos vežėjų transporto priemonės. Automobilių virtines gausiai papildo ir Lenkijos, Estijos, Latvijos vežėjų automobiliai.

Lenkijos kelininkai domėjosi, į kokias tolimesnes šalis per jų valstybę vyksta Lietuvos vežėjai, kurios kryptys jiems aktualiausios, kokius kelius reikėtų rekonstruoti pirmiausia, kur derėtų nutiesti naujas automagistrales.

Susitikime ir Lenkijos, ir Lietuvos specialistai vieningai sutarė, kad viena tarptautinė automagistralė „Via Baltica“ nepadės išspręsti problemų.

„Linavos“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius supažindino Lenkijos kelininkus su Lietuvos vežėjų verslo mastais, maršrutais, augimo tendencijomis bei transporto įmonėms dabar aktualiomis problemomis.

šis susitikimas neatsitiktinai buvo surengtas Alytuje. Mat Alytaus kelių tiesimo bendrovė „Alkesta“ kartu su AB „Kauno tiltai“ ir AB „šiaulių plentas“ yra sukūrę konsorciumа, „Tiltra“, kuris jau kelerius metus dirba Lenkijoje – tiesia ir rekonstruoja šios šalies kelius, taip pagerina Lietuvos vežėjams važiavimo per Lenkijа sаlygas.

"Transporto pasaulis"
Liepa Nr. 7 (55)

"Linava" informuoja

Naujienos

Aktualijos

Greitam susisiekimui – ir mobilusis ryšys

Skaitmeniniai tachografai: projekto gyvendinimas Lietuvoje vertintas palankiai

Sustiprinta transporto priemonių kontrolė Lietuvos keliuose

UAB „LINAVOS“ servisas: kuro projektas Lenkijoje vežėjų akimis

Dilerių naujienos

Naujos kartos puspriekabės

Padangos

„Bandag“ – padangų restauravimo lyderis

Patirtis

Pirksi skubėdamas - verksi parduodamas

Poleminės pastabos

Lietuvos vežėjų klubas: techninės apžiūros specialistų žvilgsniu

Psichologija

Derybų menas

Servisas

Kodėl genda turbokompresoriai?

Sveikiname!

AUTOVERSLAS: DEšIMTIES METų KELIAS į LYDERIUS

Su SOMMER patikimai ir saugiai

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Žinotina

KAS IšRADO RATА ?

Svarbiausia – keleivių saugumas

Keleivinis transportas

SETRų TURAS PO BALTIJOS šALIS

Technika

INTERNETAS VERžIASI PER LANGА

TRYS LITRAI – NE PER DAUG!

„THERMO KING“ SIūLO ALTERNATYVА

Teisė

Darbo kodekso pakeitimai

Muziejus

PNEUMATINIų STABDžIų EPOPėJA