Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Priekaba... bombai

Rustemas Ismagilovas

Terorizmo banga, pastaraisiais metais užplūdusi pasaulį, negalėjo nesusilaukti atitinkamos valstybinių institucijų reakcijos. Daugelyje šalių skubiai stiprinamos policijos struktūros, tobulinamas jų techninis apginklavimas.

Neliko nuošalyje nuo bendrų tendencijų ir Baltarusija, nors, tiesа sakant, apie teroro aktus joje lyg ir neteko girdėti. Lyginant su kai kuriomis valstybėmis, Minske tylu kaip Bielovežo girios gilumoje. Vis dėlto, jei nori taikos - ruoškis karui! Nedidelė bendrovė „Forteks“, Baltarusijos vidaus reikalų ministerijai užsakius, sukūrė ir pradėjo gaminti unikalias priekabas sprogstamiems objektams į saugiа vietа evakuoti. Juk vežioti galinčius detonuoti nuo menkiausio krestelėjimo sprogmenis smėlio pripiltame sunkvežimio kėbule - ne pats geriausias metodas.

Lengva dviašė priekaba su dideliu cilindro formos konteineriu apskaičiuota sprogstamiesiems įtaisams, kurių galia - iki 5 kilogramų trotilo, gabenti. Konteineris cilindras atrodo pakankamai didelis, kad į jį būtų galima pakrauti ir 100 kilogramų aviacijos bombа, deja, jo apsaugos lygis tokio svorio sprogmenims per mažas.

Priekabos važiuoklė - analogiška toms, kurios masiškai naudojamos prekybiniams kioskams ir poilsio nameliams - kemperiams „Kupava“ įrengti. Jа gamina vienas automobilių gamyklos MAZ cechas. Priekabа - konteinerį buksiruoti gali bet kuris nedidelis autofurgonas, pavyzdžiui, "Ford Transit“, nes sveria ji mažiau nei 1000 kilogramų. Baltarusijoje vilkiku buvo pasirinktas automobilis GAZ-2705 „Gazel“, pritaikytas išminuotojų komandai su visa įranga (minų ieškikliai, apsauginiai kostiumai ir kt.) gabenti. Jame yra net narvas tarnybiniam šuniui, išmokytam ieškoti sprogmenų.

Svarbiausia, aišku, pats konteineris. Jo sienutės plieninės, dvigubos (kiekvienos storis - 14,5 mm). Pavojingas krovinys ne guldomas konteineryje, o dedamas į specialų krepšį, elastingai pakabintа cilindro viduje. Krepšio sienutės storis - 100 mm, be to, ji susideda iš 3 sluoksnių. Vidinis - iš veltinio ir dirbtinės odos. Sprogmuo jame atsigula kaip į pūkų patalа ir nejuda autotraukiniui važiuojant. Antrasis sluoksnis - keraminis, primenantis vulkaninę pemzа, o išorė - iš plono plieno. Krepšys - cilindrinis, bet su specialios formos dugnu, kurio dėka netikėtai detonavusio sprogmens energija nukreipiama vertikaliai aukštyn. Konteineris neturi dangčio, tad bombai sprogus, „žūsta“ tik krepšys, o sprogimo banga laisvai išlekia aukštyn, nesukeldama pavojaus ir nesugadindama nei konteinerio, nei priekabos važiuoklės. Priekabа kruopščiai bandė prityrę išminavimo specialistai, apie bandymus parengtas videofilmas, kurį firma gamintoja išsiuntė daugelio valstybių policijos institucijoms. Labiausiai „Forteks“ gaminiu susidomėjo… Pietų Korėjos policija, kuriai pagaminta ir jau išsiųsta šių nestandartinių priekabų partija bei didelis atsarginių krepšių komplektas.

"Transporto pasaulis"
Birželis Nr. 6 (54)

"Linava" informuoja

Naujienos

Aktualijos

Darbo laikas ir apskaitos žiniaraščiai

Lietuvos keliuose - pažeidėjai iš užsienio šalių

PZU Lietuva: valdymo struktūros pertvarka ir nauja strategija

Vejai transporto priemones stebi mobiliuoju ryљiu

Vežėjų klubas: galimybė bendrauti ir bendradarbiauti

Idėjos

Priekaba... bombai

Naudingi pasiūlymai

BALTIC TRAILERS - NAUJAS VARDAS PUSPRIEKABIų RINKOJE

Nauji modeliai

Naujienos

SENAS NAUJAS PAžįSTAMAS - MAGNUM

Pas kaimynus

BALNINIS VILKIKAS MAZ-MAN 6X2

Patirtis

Pirksi skubėdamas - verksi parduodamas

Pravartu žinoti

Jaunėlis ATEGO

Psichologija

Derybų menas

Specializacija

Būsimųjų „trakerių“ būsimoje kalvėje

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Transporto politika

AR EUROPA BUVO PASIRENGUSI?

Karštose diskusijose - racionalių sprendimų paieškos

Žinotina

VEžėJO ATSAKOMYBėS DRAUDIMAS

Technika

SIURBLYS Už MILIJONА !

Visai civilinis URAL

Teisė

Nelaimingi atsitikimai darbe

Muziejus

AFRIKOS KARALIUS