Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

PZU Lietuva: valdymo struktūros pertvarka ir nauja strategija


Tomas LABžENTIS

Išsamiа informacijа apie praėjusių metų PZU grupės valdomų Lietuvos draudimo bendrovių veiklа, organizacinės valdymo struktūros pertvarkos būtinumа ir naujа strategijа pateikė „PZU Lietuva“ prezidentas ir valdybos pirmininkas Zenonas Olbrys, kurio kandidatūrai pritarė Draudimo priežiūros komisija (DPK) gegužės 6 d. įvykusiame posėdyje. Tame pačiame posėdyje buvo pritarta ir Zbignevo Gaverskio kandidatūrai, jis paskirtas UAB DK „PZU Baltija“ direktoriumi ir valdybos nariu. Nuo birželio 6 d. „PZU Lietuva“ gyvybės ir ne gyvybės draudimo įmonių viceprezidento bei UAB DK „PZU Lietuva“ Pardavimo ir tinklo valdymo departamento direktoriaus pareigas eis Gintautas Mažeika, Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos valdybos pirmininkas, iki tol buvęs draudimo kompanijos „Bonum Publicum“ generalinis direktorius.

Praėjusiais metais PZU valdomos draudimo bendrovės Lietuvoje patyrė nuostolių, todėl jų akcininkai, reaguodami į kilusias problemas, padidino įmonių įstatinius kapitalus ir tuo būdu apsaugojo savo klientų interesus. Pernai patirtus nuostolius „PZU Lietuva“ vertina kaip natūralų pertvarkos rezultatа (išaugo sаnaudos jungiamų įmonių reorganizavimo procedūroms, viso pardavimų tinklo pertvarkai, išplėstoms darbuotojų mokymo programoms ir kt.).

Pasak „PZU Lietuva“ prezidento, valdymo struktūros pakeitimai yra PZU grupės ilgalaikių investicijų užsienio rinkose strategijos įgyvendinimo pradžia. „PZU Lietuva“ įstatinis kapitalas šiemet padidintas nuo 10,5 iki 15,9 mln. Lt, „PZU Baltija“ - nuo 12,5 iki 20,5 mln.Lt, o „PZU Lietuva gyvybės draudimo“ - nuo 4 iki 9,7 mln. Lt. Z. Olbrio tvirtinimu, kuriamas naujas valdymo stilius ir nauja verslo filosofija pakels „PZU Lietuva“ įmones į kur kas aukštesnį lygmenį ir prisidės prie Lietuvos visos draudimo rinkos tobulinimo. „šiuo metu Lietuvos draudimo rinka yra itin tobulintina: būtina plėsti draudimo paslaugų įvairovę, teikti informacijа apie jа esamiems ir potencialiems klientams, didinant draudimo paslaugų vertės suvokimа ir teikiamа naudа“, - sakė „PZU Lietuva“ prezidentas. Pasak Z. Olbrio, nesuprantama ir visiškai nelogiška, kad Lietuvoje ir Latvijoje, pirmaujančiose pagal nelaimingų atsitikimų skaičių, draudimo paslaugos pigiausios Europoje. Latvijoje draudimo paslaugos 40 proc., o Lenkijoje net du kartus brangesnės nei Lietuvoje. Dėl nerealiai mažų draudimo paslaugų įkainių kai kurios draudimo kompanijos atsidūrė labai sudėtingoje situacijoje. žalioji korta pasidarė transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo dalimi, o žalos, kurios padaromos užsienio šalyse, labai didelės. Tai tiesioginiai nuostoliai draudikams. „PZU Lietuva“ prezidento nuomone, klientai draudimo kompanijas turėtų rinktis ne pagal 20-30 Lt mažesnę kainа už tas pačias paslaugas, bet pagal kompanijos patikimumа. 3-4 proc. sumažėjusi „PZU Lietuva“ rinkos dalis rodo, kad kai kurie klientai, ieškodami pigiausių paslaugų, pasirinko kitas draudimo kompanijas. Draudimo paslaugų kainos neišvengiamai didėja ir dar didės visose Rytų Europos šalyse. Rinkoje išlieka tik stabiliai dirbančios draudimo kompanijos. Ne išimtis šiuo požiūriu ir Lietuva.

Užtikrinant draudimo paslaugų rinkos stabilumа, svarbiausia išlaikyti esamus ir pritraukti potencialius klientus, kad jie būtų patenkinti greitai ir kokybiškai atlyginta žala. Atsižvelgdama į tai, draudimo kompanija „PZU Lietuva“ jau pernai parengė naujа žalų administravimo struktūrа. Kaune, Klaipėdoje, šiauliuose ir Panevėžyje steigiami regioniniai žalų administravimo centrai. Jau parengta jų darbo metodika, ieškoma naujų patalpų, mokomi specialistai. šiuos centrus kuruos pagrindinis žalų administravimo centras Vilniuje.

į klausimus, susijusius su UAB DK „PZU Baltija“ veikla, atsakė šios bendrovės direktorius Zbignevas Gaverskis, apie transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo kainas kalbėjo „PZU Lietuva“ vertybinių popierių portfelio valdytojas Romanas Bulatovas.

"Transporto pasaulis"
Birželis Nr. 6 (54)

"Linava" informuoja

Naujienos

Aktualijos

Darbo laikas ir apskaitos žiniaraščiai

Lietuvos keliuose - pažeidėjai iš užsienio šalių

PZU Lietuva: valdymo struktūros pertvarka ir nauja strategija

Vejai transporto priemones stebi mobiliuoju ryљiu

Vežėjų klubas: galimybė bendrauti ir bendradarbiauti

Idėjos

Priekaba... bombai

Naudingi pasiūlymai

BALTIC TRAILERS - NAUJAS VARDAS PUSPRIEKABIų RINKOJE

Nauji modeliai

Naujienos

SENAS NAUJAS PAžįSTAMAS - MAGNUM

Pas kaimynus

BALNINIS VILKIKAS MAZ-MAN 6X2

Patirtis

Pirksi skubėdamas - verksi parduodamas

Pravartu žinoti

Jaunėlis ATEGO

Psichologija

Derybų menas

Specializacija

Būsimųjų „trakerių“ būsimoje kalvėje

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Transporto politika

AR EUROPA BUVO PASIRENGUSI?

Karštose diskusijose - racionalių sprendimų paieškos

Žinotina

VEžėJO ATSAKOMYBėS DRAUDIMAS

Technika

SIURBLYS Už MILIJONА !

Visai civilinis URAL

Teisė

Nelaimingi atsitikimai darbe

Muziejus

AFRIKOS KARALIUS