Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

SIURBLYS Už MILIJONА !

Kęstutis BRUZGELEVIčIUS

Oficialiai šis agregatas vadinamas „Pramoninis statybinių medžiagų siurblys“, o iš esmės tai - milžiniškas dulkių siurblys, tik turintis 200-300 mm skersmens „rankovę“, leidžiančiа siurbti ne tik, pavyzdžiui, žvyrа ar skaldа, bet ir įvairiausias statybų atliekas, kurios, žinoma, gali pralįsti pro siurblio žarnos angа. Kadangi statybinės medžiagos paprastai yra gana sunkios, reikalinga stipri oro srovė, o jai sukurti - galingas kompresorius. Ant triašės „Volvo FH 12“ važiuoklės už kabinos suomių specialistai sumontavo „Roots“ firmos kompresorių, sugebantį tiekti 9000 m3 oro per valandа. Vilniuje demonstruotame modelyje už jo sumontuotas 12 m3 ilgio rezervuaras, kuriame kaupiasi susiurbtos medžiagos. Priklausomai nuo paskirties jos vėliau gali būti vežamos darbui į statybos objektus arba į sаvartynа. Pirmuoju atveju rezervuaro turinys gali būti išpompuojamas į reikiamа vietа, antruoju - hidraulinių teleskopinių cilindrų pagalba paprasčiausiai išverčiamas. Reikalui esant (jei dirbama, pavyzdžiui, su lengvesnėmis šiluminės izoliacijos medžiagomis) rezervuaras gali būti ir didesnio - 15-17 m3 tūrio. Lankstus siurbimo vamzdis - strėlė leidžia išsiurbti tiek po žeme esančius objektus, tiek aukštai esančius butus bei stogų plotus. Su šia strėle patogu iškrauti birias medžiagas sunkiai prieinamose vietose. Statybininkams agregatas turėtų būti įdomus ir tuo, kad, priklausomai nuo modifikacijos, galima siurbti skystas bei drėgnas medžiagas. O štai ugniagesiams bei stichinių ar pramoninių nelaimių pasekmių likviduotojams jis gali būti įdomus kitu aspektu - galima šalinti ir pavojingas medžiagas. Viena iš siurblio modifikacijų skirta komunalininkams bei pramonininkams, susiduriantiems su skystų medžiagų šalinimo darbais.

Suomiškasis herkulesas valdomas radijo bangomis nuotoliniu pulteliu arba rankiniu būdu per valdymo skydelį. Strėlė gali pakilti į 12 metrų aukštį.

Unikalus nepaprastų savybių agregatas turėtų į neviltį varyti daugelį mūsų statybininkų bei pramoninkų, iki šiol statybinį laužа nuleisdinėjančių skardinėse „rankovėse“ arba dar paprasčiau - tiesiai pro langus. Tačiau klaikus bildesys ir dulkių stulpai - vakarykštė statybų diena: bendrovėms, siekiančioms ISO sertifikato ir norinčioms dalyvauti tarptautiniuose konkursuose, apie tokiа „technologijа“ būtina kuo greičiau pamiršti. Tačiau ir įpirkti daugiau nei milijonа litų (340 tūkst. eurų) kainuojantį „dulkių siurblį“ nedaug kas pajėgs. Išeitis - kooperacija. Kaip teigė suomių firmos atstovas, jei „Herkulesas“ dirba intensyviai, Skandinavijoje jis atsiperka per 1,5 metų, jei kartais patinginiauja - per trejus. Viena bendrovė mūsų šalyje nelabai pajėgs nei jo nupirkti, nei pakankamai aprūpinti darbu, o kelios, ko gero, įstengtų.

Beje, pirmаjį analogiškа skystoms medžiagoms siurbti bei transportuoti, ISO standartams reikalaujant Lietuvoje jau įsigijo AB „Rokiškio sūriai“.

"Transporto pasaulis"
Birželis Nr. 6 (54)

"Linava" informuoja

Naujienos

Aktualijos

Darbo laikas ir apskaitos žiniaraščiai

Lietuvos keliuose - pažeidėjai iš užsienio šalių

PZU Lietuva: valdymo struktūros pertvarka ir nauja strategija

Vejai transporto priemones stebi mobiliuoju ryљiu

Vežėjų klubas: galimybė bendrauti ir bendradarbiauti

Idėjos

Priekaba... bombai

Naudingi pasiūlymai

BALTIC TRAILERS - NAUJAS VARDAS PUSPRIEKABIų RINKOJE

Nauji modeliai

Naujienos

SENAS NAUJAS PAžįSTAMAS - MAGNUM

Pas kaimynus

BALNINIS VILKIKAS MAZ-MAN 6X2

Patirtis

Pirksi skubėdamas - verksi parduodamas

Pravartu žinoti

Jaunėlis ATEGO

Psichologija

Derybų menas

Specializacija

Būsimųjų „trakerių“ būsimoje kalvėje

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Transporto politika

AR EUROPA BUVO PASIRENGUSI?

Karštose diskusijose - racionalių sprendimų paieškos

Žinotina

VEžėJO ATSAKOMYBėS DRAUDIMAS

Technika

SIURBLYS Už MILIJONА !

Visai civilinis URAL

Teisė

Nelaimingi atsitikimai darbe

Muziejus

AFRIKOS KARALIUS