Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Naujienos iš ALT 2005

Balandžio 7-10 d. Lietuvos parodų centre LITEXPO vyko didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė automobilių, transporto priemonių, atsarginių detalių paroda ALT 2005.

Pagal dalyvių skaičių ir plotа šiemetinė ALT yra didžiausia iš iki šiol surengtųjų. Renginyje dalyvavo 205 kompanijos iš 8 pasaulio šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Italijos, Vokietijos, Turkijos. Paroda užėmė 28 tūkst. kv.m. plotа.

Pirmа kartа šiemet parodoje pristatyta tiek daug naujausių automobilių modelių - 28. Daugelis jų į Vilnių atgabenti iš tarptautinės parodos ženevoje, kur tik prieš mėnesį pirmа kartа buvo demonstruojami pasauliui. ALT 2005 pristatytos ne tik transporto priemonės, bet ir visos su šia rinka susijusios paslaugos - nuo lizingo iki automobilio utilizavimo.

ALT tematikа ir aktualijas praplėtė jos metu vykusios konferencijos ir seminarai. Saugaus eismo tema konferencijа rengė Lietuvos autoverslininkų asociacija. Lankytojams organizatoriai parengė ir daugybę pramogų - įvairių šou, čempionatų, lenktynių.

Didžiausias parodos stendas - bendrovės „Silberauto“. ženkliа ekspozicijos dalį lauke užėmė krovininiai automobiliai. 2004 m. Lietuvoje „Mercedes-Benz“ sumušė visus įmanomus sunkvežimių pardavimo rekordus: 650 automobilių - tokie fantastiški praėjusių metų rezultatai. Labiausiai perkamas - „Actros“. šie sunkvežimiai pasižymi puikiomis savybėmis ir geru - kainos bei kokybės santykiu.

Svarbia ALT 2005 naujiena reikėtų laikyti ir tai, kad čia pirmа kartа lankytojai galėjo pamatyti Lietuvoje pagamintа keleivinį autobusа. Vos prieš porа mėnesių Vilniuje įsikūręs automobilių surinkimo centras „MAZ Baltija“ pradėjo gaminti naujos kartos mažos klasės autobusus MAZ-256. Per pirmаjį š. m. pusmetį bendrovė ketina surinkti apie 20 autobusų, kurie atitinka Euro 3 reikalavimus.

„MAZ Baltija“, atsižvelgdama į klientų pageidavimus, pradėjo savivarčius MAZ-551669 komplektuoti su galingais iki 410 AG MAN varikliais.

Verslo grupei ALTAS priklausanti bendrovė „Silwi Baltija“ kartu su Lenkijos įmone „Autoforum“ ėmėsi sudėtingo projekto - mikroautobusų „Volkswagen“ ir „Mercedes-Benz“ bazėse įrengti greitosios medicines pagalbos automobilius.IVECO atstovai demonstravo naujаjį „ Trakker“. Naujasis sunkvežimis unikalus, nes galinės ašies tandemo orinė pakaba, kaip alternatyva pusiau elipsinei arba parabolinei pakabai, pagerina pravažumа biriu paviršiumi, suteikia vairavimo komfortа. Tai plačiausia bekelės bei sunkiems darbams skirta automobilių šeimyna, apimanti 77 modifikacijas.

Naujiena paslaugų srityje - pradėta teikti Lietuvoje nauja ir labai patraukli paslauga vežėjams - išvažiuojamasis ratų keitimo servisas. Tai krovininis automobilis, kurio kėbule sumontuota ir sukomplektuota visa ratų keitimo bei priežiūros paslaugoms reikalinga įranga. Jame įrengtos modernios ratų montavimo ir balansavimo staklės, kuriomis galima montuoti 14-25 colių ratlankius, suvirinimo aparatas, kita ratų remontui bei nedideliems gedimams taisyti reikalinga įranga.

Tarptautinės automobilių ir transporto parodos Lietuvos parodų centre LITEXPO pradėtos organizuoti 1995 m. Nuo 2002 metų ALT rengiama kas antri metai, paeiliui su paroda „TransBaltica“.

2007 m. ALT paroda bus akredituota į tarptautinės asociacijos OICA sаrašа, todėl Lietuvos importuotojai galės gauti didesnę finansinę paramа. Parodos plotas didės, tačiau siaurės tematika, iš jos bus išbrauktos temos, susijusios su transportu ir logistika. Paroda ALT bus orientuojama automobilių šou linkme.

Parengė Kazys MATAčIūNAS

Vežėjams -

forumas internete

Interneto svetainėje www.cargo.lt kovo 29 d. pradėjo veikti pirmasis Lietuvoje vežėjų forumas, kuriame transportininkai gali tiesiogiai bendrauti tarpusavyje. Forume pateikiamos keturios temos - „Verslas“, „Keliai“, „Skelbimai“, „Pagalba“. „Verslo“ tema skirta aptarti problemoms, kylančioms transporto įmonės biure: kaip forminti krovinio gabenimo dokumentus bei įvairius sertifikatus, dalintis patirtimi apie palankiausias sаlygas suteikiančias draudimo kompanijas, patikimiausias ar problemines ekspedijavimo įmones ir pan. „Kelių“ tema - vieta vežėjų pokalbiams apie tai, kas vyksta už biuro sienų: kokie krovinių gabenimo maršrutai dabar perspektyvūs, kokiu keliu galima greičiausiai nuvažiuoti į norimа vietа, kur ir kokius mokesčius keliuose (oficialius ir ne) tenka mokėti, kur nusipirkti pigesnių degalų ir kaip jų sutaupyti, kokios problemos kyla eksploatuojant transporto priemones ir kt. „Skelbimų“ tema skirta nekomercinei informacijai: čia galima įdėti skelbimus ieškant darbuotojų, kreiptis į kolegas skubios pagalbos ar patarimo, bet kategoriškai draudžiama skelbti informacijа apie siūlomа transportа ar krovinius. Tema „Pagalba“ skirta tiems, kurie nori pateikti pastabų, rekomendacijų, patarti, kaip patobulinti svetainės www.cargo.lt darbа.

Susirašinėti gali tik užsiregistravę lankytojai, sutinkantys su forumo taisyklėmis. Nuorodа į forumа rasite svetainės www.cargo.lt skiltyje „Paslaugos“ arba surinkę adresа http://forum.cargo.lt.

"Vežėjų žinios"
Balandis Nr. 7(91)

"Linava" informuoja

Naujienos

Lietuvos automobilių kelių direkcija

Naujienos

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams