Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

Dėl tolimojo reguliaraus susisiekimo

autobusų eismo švenčių dienomis

Siekiant pagerinti susisiekimа Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir šv. Velykų švenčių dienomis, nuo 2005 m. kovo 10 d. iki kovo 29 d. tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusų eismas bus organizuojamas taip:

• kovo 10 d. (ketvirtadienį) autobusai važiuos penktadienio tvarkaraščiu;

• kovo 11 d. (penktadienį) - šeštadienio tvarkaraščiu;

• kovo 12 d. (šeštadienį) - be papildomų reisų, nustatytų šeštadieniais;

• kovo 27 d. (sekmadienį) - be papildomų reisų, nustatytų sekmadieniais;

• kovo 28 d. (pirmadienį) - sekmadienio tvarkaraščiu;

• kovo 29 d. (antradienį) - pirmadienio tvarkaraščiu.

Kitomis dienomis autobusai važiuos nustatytais tvarkaraščiais be pakeitimų.

Vežėjams pasiūlyta prieššventinėmis ir švenčių dienomis prireikus organizuoti papildomus reisus jų maršrutais tais pačiais tvarkaraščiais.

Konkrečiа informacijа apie tolimаjį reguliarųjį susisiekimа ir eismo pakeitimus keleiviams teiks autobusų stočių informacijos tarnybos.

Gerbiamieji keleiviai, savo pasiūlymus, pageidavimus ir pastabas dėl keleivių aptarnavimo gerinimo, autobusų ekipažų darbo drausmės, tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutų, stotelių, autobusų eismo dažnumo, tvarkaraščių ir pan. galite pateikti Valstybinei kelių transporto inspekcijai prie Susisiekimo ministerijos adresu: švitrigailos g. 42/31, LT-03209 Vilnius, tel. (8~5) 278 56 02, faks. (8~5) 213 22 70, el. paštu vkti@vkti.lt Rolandas MAZALIAUSKAS

Keleivinio transporto skyriaus vedėjas

Dėl 2005 m. techninės apžiūros poreikio nustatymo

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2004 m. gegužės 13 d. įsakymo Nr. 3-263 „Dėl kelių transporto priemonių valstybinę techninę apžiūrа atliekančių įmonių skaičiaus, jų išsidėstymo šalies teritorijoje, atsižvelgiant į kelių transporto priemonių valstybinės techninės apžiūros poreikį, nustatymo metodikos patvirtinimo“ (žin., 2004, Nr. 81-2917) 3 punktu Valstybinė kelių transporto inspekcija nustatė techninės apžiūros poreikį Lietuvos Respublikos administraciniuose vienetuose.

Atlikus skaičiavimus nustatyta, kad valstybinės techninės apžiūros poreikis Lietuvos Respublikos administraciniuose vienetuose yra tenkinamas.

Dėl teisės aktų reikalavimų pažeidimų Lietuvoje registruotomis transporto priemonėmis

Per 2004 m. Valstybinės kelių transporto inspekcijos (toliau - Inspekcija) pareigūnai šalies keliuose ir pasienio kontrolės punktuose patikrino per 11 tūkstančių Lietuvoje ir užsienyje registruotų transporto priemonių. šių patikrinimų rezultatai vis dar nėra palankūs Lietuvos vežėjams, į tai ir norime atkreipti jų vadovų dėmesį.

Lietuvoje registruotomis transporto priemonėmis 2004 m. padarytų teisės aktų pažeidimų skaičius šimtui patikrintų transporto priemonių beveik 2 kartus viršija užsienio vežėjų Lietuvoje padarytų pažeidimų skaičių (atitinkamai 28,4 ir 15,1 proc.). Palyginti su 2003 m., rezultatai nepagerėjo, netgi šiek tiek pablogėjo (2003 m. Lietuvos vežėjų pažeidimų skaičius sudarė 26,8 %).

Dėl to darytina prielaida, jog įmonėse dar mažai rūpinamasi vairuotojų darbo kokybės analize, jų mokymu, o ir drausminimu. Antroji prielaida - pažeidėjams taikytos poveikio priemonės (šiuo atveju - baudų dydis) nebuvo atgrasančios.

Nustatytų pažeidimų dauguma - vairuotojų vairavimo ir poilsio režimo pažeidimai. įmonių vadovai privalo griežtai pareikalauti iš įmonės vadovo įgaliotų asmenų, kuriems pavesta vadovauti keleivių ar krovinių vežimo veiklai, kad pastarieji po kiekvieno reiso analizuotų vairuotojų vairavimo ir poilsio rezultatus, aiškintųsi šio režimo nesilaikymo priežastis, prireikus koreguotų maršrutus ar laikа, o pažeidėjams taikytų poveikio priemones.

įmonių vadovams primenu, kad vairuotojų vairavimo ir poilsio režimo patikrinimų keliuose šiais metais, palyginti su praėjusiais, daugės beveik 3 kartus, nes patikrinimus keliuose vykdys ne tik VKTI, bet ir policijos pareigūnai. Patikrinimų įmonėse dėl vairavimo ir poilsio režimo padaugės beveik 2 kartus. čia patikrinimus vykdys ne tik Valstybinė kelių transporto inspekcija, bet ir Valstybinė darbo inspekcija.

Informacija apie vairuotojų darbo ir poilsio režimo kontrolės keliuose ir įmonėse rezultatus bus teikiama Europos Komisijai. Todėl Europos Sаjungoje gali pasikeisti nuomonė apie Lietuvos vežėjus, kurie iki šiol buvo vertinami teigiamai. Dėl to vežėjų vadovams privalu ypatingа dėmesį skirti pažeidimų prevencijai.

Bronius šAULINSKAS

Kontrolės skyriaus viršininkas

"Vežėjų žinios"
Kovas Nr. 5 (89)

"Linava" informuoja

Naujienos

Kelių transporto inspekcija

Naujienos

Pravartu žinoti

„Vodafone World“ atpigino telemetrijos paslaugas

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Naujienos

Muitinėje

Automobilio salone įrengtoje dušo kabinoje - falsifikuoti alkoholiniai gėrimai

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams