Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

PZU Lietuva draudimo paslaugos vežėjams

Lenkijos draudimo rinkos lyderė - tarptautinė draudimo grupė PZU (Powszesny Zaklad Ubezpieczen) pernai sujungė keturias Lietuvos bendroves - „Lindra“, „NORD/LB draudimas“, „Lindra - gyvybės draudimas“ bei „NORD/LB - gyvybės draudimas“ ir pradėjo dirbti mūsų šalies draudimo rinkoje nauju - „PZU Lietuva“ vardu.

Apie praėjusių metų jungtinės draudimo bendrovės darbo rezultatus ir Lietuvos vežėjams bei ekspeditoriams siūlomas draudimo paslaugas kalbamės su UAB DK „PZU Lietuva“ prezidentu Edmontu VOLOCHOVIčIUMI.

- Ar keturių draudimo kompanijų struktūros pertvarkymo procesas nepakenkė Jūsų vadovaujamos bendrovės praėjusių metų darbo rezultatams?

- Sujungusi Lietuvos partnerių patirtį ir europietiškа kapitalа, „PZU Lietuva“ tapo patikima partnere klientams ir pateikė naujų pokyčių mūsų šalies draudimo rinkoje. Tai vaizdžiai iliustruoja mūsų bendrovės darbo rezultatai. Galime tik pasidžiaugti, kad UAB „PZU Lietuva“ 2004 m. pagal ne gyvybės draudimo paslaugų augimа yra rinkos lyderis. Mūsų bendrovės šio segmento paslaugų pasirašytų įmokų suma išaugo 33,7 proc. Antrаjа vietа pagal šį rodiklį užėmė UAB „Baltikums draudimas“, trečiаjа - UAB „If draudimas“. „PZU Lietuva“ grupės, į kuriа įeina UAB „PZU Lietuva“ ir „PZU Baltija“ (ji artimiausiu metu bus sujungta su „PZU Lietuva“) 2004 m. pasirašytos ne gyvybės draudimo įmokos sudarė 111 mln. 858 tūkst. Lt. Pagal šį rodiklį „PZU Lietuva“ užėmė antrаjа vietа (16,5 proc. draudimo rinkos) po AB „Lietuvos draudimas“.

Taigi, vykdydama savo strateginius planus, „PZU Lietuva“ grupė įsitvirtino tarp rinkos lyderių. Jos valdomų bendrovių pasirašytų draudimo įmokų augimo procentas gerokai pralenkė visos šalies ne gyvybės draudimo rinkos augimа. Pernai išmokėta žalų klientams už 45 mln. arba gerokai daugiau nei 2003 m.

- Ar realūs planai artimiausiu metu užimti ketvirtadalį šalies ne gyvybės draudimo rinkos?

- Praėjusiais metais šalies ne gyvybės draudimo rinka išaugo 13,2 proc. Ekspertai prognozuoja, kad šiemet ji augs dar sparčiau. Privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas šiemet gali padidėti 25-30 proc., Kasko ir įmonių turto draudimas - 20-27 proc. Pasak specialistų, rinkos augimа lems bendra šalies plėtra ir gyventojų pajamų bei turto didėjimas, reikalavimai drausti investicijas ir kt. Taigi remdamiesi rinkos tyrimais, esame įsitikinę, kad mūsų siekis po kelerių metų valdyti 25 proc. Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkos ir apie 10 proc. padidinti gyvybės rinkos dalį yra visiškai realus. šį įsitikinimа grindžiame efektyviu rizikos valdymu, ilgalaikėmis investicijomis ir klientų pasitikėjimu. „PZU Lietuva“ pasirengusi veikti efektyviai ir tenkinti draudėjų poreikius, naudodama pažangias technologijas, kurdama naujus, kokybiškas paslaugas bei užtikrindama aukšto lygio aptarnavimа. Keturias bendroves sujungusi mūsų kompanija jau tapo reikšmingu veiksniu šalies rinkoje. Mes siekiame, kad „PZU Lietuva“ vardas mūsų šalyje taptų kokybės, konkurencingumo ir skaidrios veiklos simboliu. Pirmiausia tai bus naudinga mūsų klientams, taip pat ir visai šalies draudimo rinkai.

- Kokias paslaugas „PZU Lietuva“ siūlo krovinių vežėjams ir ekspeditoriams?

- Mūsų bendrovė siūlo daugiau nei 40 rūšių draudimo paslaugų. Tai - turto, transporto, bendrosios ir profesinės civilinės atsakomybės, krovinių, laivų, aviacijos, statybinių rizikų, žemės ūkio produkcijos, kelionės draudimas, draudimas ligos atveju bei nuo nelaimingų atsitikimų. Krovinių ir keleivių vežėjams bei ekspeditoriams pirmiausia siūlome vežėjų civilinės atsakomybės (CMR) draudimа, krovinių draudimа, kompleksinį transporto priemonių (Kasko) draudimа, vairuotojų civilinės atsakomybės privalomаjį draudimа, taip pat draudimа nuo nelaimingų atsitikimų, bendrosios civilinės atsakomybės draudimа bei civilinės atsakomybės draudimа už padarytа žalа aplinkai, vežant pavojingas medžiagas, ir daugelį individualių draudimo rūšių.

Sprendžiant nuostolių atlyginimo klausimus, mūsų bendrovė tiesiogiai dirba su krovinio savininku bei, kiek tai įmanoma, stengiasi neįtraukti vežėjų į pretenzijų reguliavimo peripetijas. Atlyginant nuostolius, kompensacija, vežėjų pageidavimu, gali būti pervedama tiesiogiai krovinio savininkui arba teisėtam pretenzijos reiškėjui. „PZU Lietuva“ turi labai platų ekspertų tinklа Vakarų ir Vidurio Europoje bei NVS šalyse. Visi mūsų išduodami CMR draudimo polisai perdraudžiami vienoje iš didžiausių pasaulio perdraudimo kompanijų Munich Re (Vokietija). Tai užtikrina mūsų kompanijos siūlomo CMR draudimo patikimumа, net ir išmokant labai dideles draudimo sumas.

Be to, visapusiškiems klientų poreikiams tenkinti turime parengę kompleksines draudimo paslaugas, nuolatiniams klientams taikome patraukliа nuolaidų sistemа.

Kalbėjosi Tomas LABžENTIS

CENTRAKO

prekiaus autobusais

įgaliotasis DAF krovininių automobilių atstovas Baltijos šalyse UAB „Centrako“ plečia savo veiklа ir atidarė VDL BUS autobusų pardavimo departamentа.

Tapęs įgaliotuoju VDL BUS pardavimo atstovu Baltijos šalyse, „Centrako“ pradeda prekiauti olandiškais VDL koncerno gaminamais turistiniais „Berkhof“, „Bova“, „Jonckheere“ bei miesto tipo „Berkhof“ autobusais, „Kusters“ mikroautobusais. Pasak pardavimų vadybininko Mindaugo Vyšniausko, visi autobusai pagaminti pagal pažangiausius techninius reikalavimus, jų kokybė atitinka griežčiausius Europos Sаjungos standartus. „Centrako“ prekiaus tiek naujais, tiek naudotais visų išvardytų tipų autobusais.

šalies keleivių vežėjų įmonėms patrauklus turėtų pasirodyti ir autobusų įsigijimo būdas. Juos bus galima įsigyti tiesiai iš gamintojo su galimybe nusipirkti, t. y. nuvažiavusius tam tikrа atstumа arba po tam tikro laiko autobusus klientas galės grаžinti pardavėjui, o pats vėl galės įsigyti naujus. Tokia paslauga leis įmonėms nuolat atnaujinti savo autobusų parkа, vežti keleivius tik patogiomis bei moderniomis transporto priemonėmis ir išlikti konkurencingoms ne tik Lietuvos, bet ir Europos Sаjungos rinkoje.

Anot M. Vyšniausko, „Centrako“ turi puikius autobusų remonto bei techninio aptarnavimo servisus. Iki tol DAF krovininius automobilius aptarnavęs servisas atnaujinamas, ir vasarа vienu metu bus galima remontuoti 12 automobilių, taip pat ir autobusų. Kitais metais ketinama atidaryti ir „Centrako“ atstovybę Vilniuje.

VDL BUS ketina mokyti ir personalа, dirbsiantį su įsigytais autobusais, padėti pasirūpinti naudotų autobusų realizavimu.

Lina JAKUBAUSKIENė

"Vežėjų žinios"
Kovas Nr. 5 (89)

"Linava" informuoja

Naujienos

Kelių transporto inspekcija

Naujienos

Pravartu žinoti

„Vodafone World“ atpigino telemetrijos paslaugas

"Linavos" mokymo centras

Planuojami mokymo kursai ir seminarai

Vž informacija

Naujienos

Muitinėje

Automobilio salone įrengtoje dušo kabinoje - falsifikuoti alkoholiniai gėrimai

Susisiekimo ministerijoje

Naujienos

Teisė

Nauji teisės aktai, aktualūs vežėjams