Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

„Linavos“ servisas: automobilių apsaugos sistemos vilkikams ir puspriekabėms

UAB „Linavos“ servisas pradėjo montuoti

unikalias automobilių apsaugos sistemas,

skirtas saugoti vilkikams ir puspriekabėms.

šias sistemas prieš kelerius metus sukonstravo

UAB „Tercija“, kurios prekybos vadovas

Vitalis Levčenkaitis sutiko daugiau

papasakoti apie vežėjams įdomiа naujovę.

Nauja krovininių automobilių apsaugos sistema buvo sukurta atsižvelgiant į vežėjų pageidavimus. Stimulа kūrybinei minčiai davė „Daisotros“ vadovai, kurie 2000-ųjų metų alt parodoje LITEXPO rūmuose Vilniuje susitiko su „Tercijos“ darbuotojais. Didžiausia Lietuvoje transporto įmonė ieškojo priemonių, galinčių padėti apsaugoti vilkikų puspriekabes nuo tentų pjaustytojų ir smulkių vagišių. „Neturite - sukurkite, o mes nupirksime puspriekabes saugančias signalizacijos sistemas“, - sakė vežėjai.

Vakarų Europoje rengiamose automobilinės elektronikos bei vežėjams skirtose parodose „Tercijos“ atstovai nerado Lietuvos transporto įmones tenkinančių apsaugos sistemų. Teko pasukti galvas patiems ir sukonstruoti nebrangias, bet paklausias apsaugos sistemas. Daug naudingų patarimų pateikė „Daisotros“ vairuotojai, kurie išbandė pirmаsias eksperimentines apsaugos sistemas.

Rezultatas: dabartinė viso sunkvežimio apsaugos sistema susideda iš dviejų dalių: pagrindinė apsaugos sistema su sirena, montuojama vilkike, ir puspriekabės išorėje montuojama antroji apsaugos sistemos dalis, skirta signalizuoti apie šalia puspriekabės judančius objektus. Jos viena su kita susisiekia radijo bangomis koduotu signalu (jokių laidų!). ši ypatybė unikali ir padeda ne tik išvengti galimų sutrikimų, defektų jungtyse, bet ir padeda visiems įmonės vilkikams „rasti bendrа kalbа“ su tos įmonės puspriekabėmis, t.y. įmonės vilkikų apsaugos sistemos atpažįsta įmonės puspriekabių jutiklių sistemas.

Realus vaizdas turėtų itin patikti vežėjams. Neprašytiems svečiams prisiartinus per nedidelį atstumа nuo puspriekabės, įsijungia signalizacija vilkike ir pasigirsta pyptelėjimas. Prisilietus prie tento, vilkike įsijungia 30 sekundžių kaukianti sirena. Taip vairuotojas, besiilsintis vilkike ar netoli jo, yra įspėjamas apie gresiantį pavojų. Sistema reaguoja į didesnius judančius objektus (žmogų, arklį, vėjo linguojamа medį), bet nepaiso katino ar varnos. Vairuotojui palikus sunkvežimį, sistema saugoja ne tik puspriekabę, bet ir kabinа: ir įspėja, ir sirenа įjungia (atidarant duris ar nuo judesio kabinos viduje).

Puspriekabės apsaugos sistema turi autonominį maitinimo šaltinį, todėl budėjimo režimа gali palaikyti maždaug savaitę. Jos darbui netrukdo temperatūrų pasikeitimai, purvas, druskos. Siekiant, kad apsaugos sistema normaliai funkcionuotų, jа pakanka pakrauti bent pusvalandį per dienа - tam tereikia įjungti gabaritinius puspriekabės žibintus.

Vilkiko signalizacija gali veikti ir viena, o priekabos signalizacija veiks tik kartu su vilkiko apsaugos sistema. Jei kelionės metu nutariama pakeisti puspriekabės su kroviniu vilkikа, jokių problemų, nieko programuoti ar junginėti nereikia. Puspriekabė bei krovinys ir toliau bus saugomi.

ši signalizacijos sistema valdoma ypač lengvai, įjungiama ir išjungiama paspaudus vienintelio pultelio mygtukа . Jos kaina artima dviems vidutinio lygio lengvųjų automobilių apsaugos sistemų kainoms.

Minėtа automobilių apsaugos sistemа galima modifikuoti ir papildyti kitomis funkcijomis: sistema prieš atvirа sunkvežimio pagrobimа, palydovine sekimo sistema ir pan.

Dabar tokios vilkikų ir puspriekabių apsaugos sistemos sumontuotos apie šimtas penkiuose transporto įmonių vilkikuose ir puspriekabėse.

Lietuvos transporto įmonėms pageidaujant, „Linavos“ servisas organizuoja apsaugos sistemų montavimа klientų automobilių parkuose, suteikia 12 mėn. garantijа.

UAB „Linavos“ servisas taip pat parduoda UAB „Tercija“ platinamas SIEMENS VDO navigacines sistemas, kurios veikia daugelyje Europos šalių. Sumontavus sistemа, automobilio kompiuteris priima palydovų signalus, pagal kuriuos nustato buvimo vietа, palygina jа su duomenų bazės žemėlapiu ir perskaito (viena iš 11 kalbų pasirinktinai) vairuotojui skirtа informacijа apie artimiausius posūkius, kelius, apvažiavimus ir t. t. Taip netgi klaidžiuose Paryžiaus priemiesčiuose vairuotojas gali orientuotis tarsi gimtojo miesto kvartale.

Kaip veikia: įdėjus specialų žemėlapių CD, reikia įvesti miestа, gatvę, paspausti mygtukа GUIDANCE (gidas), ir - gidas ima kalbėti: „už 50 m sukite į kairę“, „išvažiavimas už 2 km“, „trečias posūkis išvažiavime“, „tyla“ (jei manevras negreit), „apsisukite, jei įmanoma“, „jūs atvykote“... Rodo kryptį, matuoja greitį, skaičiuoja laikа: jūs visada tiksliai žinote, kada atvyksite. Nebent pasikeistų jūsų planai. Daugybe tyrimų bei skaičiavimų įvairiose šalyse buvo nustatyta, kad tokio tipo sistemos ne tik sutaupo laikа bei kurа kiekvieno reiso metu, bet mažindamos vairuotojo įtampа ir didindama darbingumа, ženkliai sumažina avarijos tikimybę.

Autoriaus nuotraukoje:

Vitalis Levčenkaitis prognozuoja gerа navigacinių sistemų perspektyvа.

Vidmantas KLIUKAS

"Transporto pasaulis"
Kovas Nr. 3 (27)

"Linava" informuoja

Brokuotos TIR knygelės

Bulgarija

čekija

Italija, Slovėnija

Jungtinė Karalystė

Kazachstanas

Lenkija

Rusija

Slovakija

Vengrija

Diskusija

GELTONIEJI AUTOBUSAI: AR Iš TIESų PIGIAU?

Pas kaimynus

KALININGRADE - SUNKVEžIMIų BEI AUTOBUSų GAMYBA

Poleminės pastabos

AR TIKRAI MUMS REIKIA MAžIAUSIAI?

Servisas

Juodosios dėžės: iš lėktuvų - į sunkvežimius

Naujas krovininių automobilių servisas Alytuje

„Linavos“ servisas: automobilių apsaugos sistemos vilkikams ir puspriekabėms

Lietuvoje ir pasaulyje

BGL

DRAUDIMO BENDROVEI LINDRA - DEšIMT METų

IRU GRIEžTINA REIKALAVIMUS

TRANSPORTERIAI - GREITI, BET AR SAUGūS?

VEžėJAMS į PAGALBА

VOKIETIJOJE - NAUJA MUITINėS AGENTūRA

 Tęsiamas bendradarbiavimas

Transporto politika

BALTOJI KNYGA - MūSų ATEITIES VEIDRODIS

Keleivinis transportas

PAS LENKų AUTOBUSų GAMINTOJUS

Technika

BAVARIJA PASITINKA ATEITį

Kaip veikia ESP

POPULIARėJA RESTAURUOTOS PADANGOS

Trys varikliai - trys charakteriai

Važiuoklė, „vizginanti uodega“

Teisė

Dokumentinis procesas pagal naujаjį CPK

Verslo etika

įtaigi vadovo kalba

Sveikata

NEBYLUSIS AVARIJų KALTININKAS

Muziejus

Kelių traukiniai prasidėjo taip…