Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Servisas ant ratų

UAB „Melgos ratai“ pristato vežėjams naujа paslaugа - mobilų ratų keitimo servisа. Išsamiau apie tai kalbamės su bendrovės direktoriumi Vidmantu žilėnu.

- Kaip kilo mintis įsteigti mobilų ratų keitimo servisа, galintį aptarnauti krovininius automobilius ir autobusus? Gal pasinaudojote užsieniečių patirtimi? Ar turite šios verslo srities konkurentų?

- UAB „Melgos ratai“ - nauja įmonė krovininių automobilių padangų prekybos versle, bet jos darbuotojai turi geros patirties šioje srityje. Mums rūpi ne tik parduoti padangas, bet ir suteikti klientui reikalingas padangų aptarnavimo paslaugas. Analizuojame situacijа rinkoje, įsiklausome į vežėjų poreikius ir stengiamės jiems padėti. Taip ir gimsta naujos idėjos.

Lietuvoje netrūksta stacionarių servisų, teikiančių padangų aptarnavimo paslaugas. Kai kurios didžiosios transporto kompanijos turi visа reikalingа padangų priežiūros ir remonto įrangа. Ieškodami nišos šiame versle nutarėme teikti mobilias ratų keitimo paslaugas krovininiams automobiliams, autobusams, statybų technikai ir kt.

Ieškodami sektinų pavyzdžių, dairėmės į Vakarų valstybes, sėmėmės patirties iš tokio profilio įmonių kaimyninėse šalyse, stebėjome vietoje, kaip mobilus ratų priežiūros ir aptarnavimo servisas veikia realiai. Nuodugniai suskaičiavę nutarėme, kad toks verslas mums bus pelningas, o vežėjams - naudingas. Investuoti į mobilių servisų verslа skatina ir tai, kad šios paslaugos komplekso Lietuvoje dar niekas neteikia, todėl ir konkurencijos dar nėra.

- Kam ir nuo kada teikiate ratų keitimo paslaugas? Visiems norintiems ar tik tiems, kurie sudarė su UAB „Melgos ratai“ bendradarbiavimo sutartis?

- Pirmasis mobilus UAB „Melga“ serviso ekipažas - techniškai parengtas „MAN 8.153“ - startavo šių metų sausio 18 dienа Kaune. Netrukus tokiа paslaugа teiksime Vilniaus miesto ir regiono vežėjams (baigiamas sukomplektuoti „Mercedes-Benz 814“), vėliau - ir Klaipėdos, šiaulių ir Panevežio transporto įmonėms.

Kadangi ratų keitimo paslaugas teikti visoms transporto įmonėms fiziškai neįmanoma, pirmiausia aptarnausime tik tuos užsakovus, kurie bus sudarę su UAB „Melgos ratai“ ilgalaikes padangų pirkimo sutartis.

Mūsų klientai turės visа reikalingа informacijа ir žinos, kaip išsikviesti mobilų servisа bet kuriuo paros metu. Jeigu aptarnaujamos transporto įmonės automobiliui prakiurtų padanga Lietuvos kelyje ir mes gausime apie tai žiniа, pasistengsime kuo greičiau suteikti pageidaujamа paslaugа.

Nors turiu patikslinti: mūsų mobilusis servisas nėra greitosios pagalbos kelyje paslauga. Tačiau kа gali žinoti, jei pajusime poreikį, gal tokiа paslaugа ir teiksime.

- Koks paslaugos kompleksas? Ratų keitimas, montavimas, balansavimas, remontas, padangų pardavimas?..

- Mobilus servisas - tai sunkvežimis, kurio kėbule sumontuota ir sukomplektuota iš esmės visa ratų keitimo bei priežiūros paslaugoms reikalinga įranga. Jame yra įrengtos modernios ratų montavimo ir balansavimo staklės (jomis galima montuoti 14-25 colių diametro ratlankius), suvirinimo aparatas, kita ratų remontui bei nedideliems gedimams taisyti reikalinga įranga.

Sunkvežimyje yra vietos ir nedideliam padangų sandėliui, todėl prireikus galėsime atvežti ir parduoti turimų (ar specialiai užsakytų) padangų.

- Ar mobilaus serviso paslauga padės parduoti daugiau padangų? Kokių galite pasiūlyti? Gal turite ir pigių restauruotų? Jei neturite savo sandėlyje, iš kur ir per kiek laiko galite atvežti?

- Padangų pardavimo specialistai prognozuoja, kad ateityje mažės poreikis pirkti padangas be jų aptarnavimo paslaugos - tokia Vakarų patirtis.

Nemažai Lietuvos transporto įmonių kol kas pačios rūpinasi transporto parko priežiūra bei automobilių remontu - perka padangas, ieško servisų, kur jas galima būtų sumontuoti, tariasi dėl laiko ir t. t.

Ateityje vežėjų konkurencija dar labiau padidės, o transporto įmonės turės nuspręsti, kaip geriau aptarnauti klientus, ilgainiui išaugs supratimas, kad pagalbiniams darbams lieka vis mažiau laiko, kad technikos remontа geriau patikėti specialistams.

Lietuvoje atsiranda vis daugiau aiškias strategines verslo pozicijas turinčių transporto įmonių. štai pavyzdys: viena didelė Lietuvos bendrovė, besiverčianti didmenine prekyba ir turinti savo krovininių automobilių parkа, nusprendė naudotis UAB „Melgos ratai“ paslaugomis. įmonės savininkai suprato, kad jiems pelningiausia - patikima ir garantuota krovinių logistika. Ji gali sutrikti dėl automobilių gedimų, prastovų. Laiku nepateikus užsakovams krovinių, gresia nuostoliai. Siekiant išvengti transporto įmonei galimų problemų dėl padangų, UAB „Melgos ratai“ pasiūlė prižiūrėti ir aptarnauti transporto parkа įmonėje tuo metu, kai automobiliai nevažiuoja, o vairuotojai ilsisi.

Kadangi UAB „Melgos ratai“ - krovininių automobilių padangų importuotoja, todėl savo klientams geromis sаlygomis siūlome „Bridgestone“, „Michelin“, „Toyo“, „Firestone“ ir „Kormoran“ padangas. Bendrovė restautuotų padangų neveža, tačiau klientams pageidaujant gali pasiūlyti austriškas restauruotas „EDLER Reifen“ padangas, kurias importuoja mūsų partneris UAB „Linavos“ servisas.

- Ar minėta paslauga taps tarptautinio tinklo dalimi? Tokiu atveju, gal ir padangų bei jų keitimo kainos šoktelės iki europinių lygio?

- Mes svarstome tokiа galimybę ir jau vyksta konsultacijos su galimais partneriais. Tapti tarptautinio servisų tinklo dalimi yra naudinga - mūsų klientams būtų suteikiamos paslaugos užsienio šalyse.

Lietuvoje registruotoms įmonėms paslaugų kainos mūsų teritorijoje išliktų „lietuviškos“, o Vakaruose mūsų klientams būtų teikiamos paslaugos pagal specialų kainininkа, iš anksto pateiktа susipažinti.

- Kokiа matote minėtos paslaugos perspektyvа Lietuvoje?

- Mobilūs ratų keitimo servisų perspektyva gera, nes tokia paslauga, kaip netrukome patirti, yra įdomi ne tik vežėjams, bet ir kelininkams, statybos, uosto krovos įmonėms ir kitiems transportininkams, kuriems svarbu laikas bei pinigai.

Kalbėjosi Vidmantas Kliukas

"Transporto pasaulis"
Vasaris Nr. 2 (50)

"Linava" informuoja

Naujienos

Alternatyvos

ALYTIšKIAI SUGRIOVė… SENА MITА

Idėjos

METAI, NEPALEISTI VėJAIS

Naudingi pasiūlymai

Sukabinimo įranga: saugumа užtikrina elektronika

Nauji modeliai

IVECO : VANDENILIU VAROMAS AUTOBUSAS

Padangos

SUPERPLAčIOSIOS VERžIASI į RINKА

Psichologija

PULKO SūNUS AR VERGAS?

Servisas

Servisas ant ratų

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Transporto politika

Darysim poryt, kа reikėjo padaryti vakar?

Keleivinis transportas

Autobusai vėl įvertinti žvaigždutėmis

„žVAIGžDžIų LAINERIS“: ANTROJI KARTA

Vežėjo kalendorius

Kovas

Technika

PUSPRIEKABėS FLOOR - TVIRTOS KAIP UOLA

Simuliatorius - testas ateities sunkvežimiams ir jų vairuotojams

SISU Evoliucija

Teisė

Tarptautinių sutarčių ypatumai

Verslo etika

Dėrybų menas

Automobilių sportas

Nugalėtojui - R-serijos „Scania“ sunkvežimis

Muziejus

IKARUS 60 - PIRMASIS Iš DAUGELIO