Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Nugalėtojui - R-serijos „Scania“ sunkvežimis

Netrukus prasidės tarptautinių „Jaunųjų Europos sunkvežimių vairuotojų varžybų 2005“ pirmieji etapai, o Europos finale nugalėjаs vairuotojas gaus pagal jo pageidavimа sukomplektuotа R-serijos „Scania“ sunkvežimį, kainuojantį apie 100 000 eur. Išsamiau apie tai pasakoja šio projekto Lietuvoje kuratorius, UAB „Skanvita“ direktorius Arnas MARTIKONIS.

Antrosios varžybos

šiemet „Scania“ organizuoja jau antrаsias analogų neturinčias tarptautines profesinio meistriškumo varžybas, kuriose kviečiami dalyvauti jaunieji krovininių automobilių vairuotojai. Europos finalo varžybas palaiko Europos Komisija bei Tarptautinė kelių transporto sаjunga IRU, nes renginio ir šių organizacijų siekiai - propaguoti saugų vairavimа Europos keliuose - sutampa. Europos finalo varžybas remia „Michelin“ ir „Shell“ kompanijos, laureatams skyrusios vertingus prizus.

Pirmosios jaunųjų vairuotojų varžybos buvo organizuotos 2003 metais. Jose dalyvavo Europos Sаjungos šalių krovininių automobilių vairuotojai iki trisdešimties metų, turintys B, C, E kategorijas. Jie varžėsi saugaus važiavimo ir manevravimo, kuro ekonomijos rungtyse, atliko teorinius testus. Vairuotojus sudominęs ir paskatinęs kelti kvalifikacijа renginys turėjo didelį pasisekimа ir buvo nutarta tokias varžybas rengti kas antrus metus.

Antrosiose varžybose pakeistas vairuotojų amžiaus cenzo reikalavimas - dalyviai tui būti ne vyresni nei 35-erių metų amžiaus, t. y. gimę po 1997 metų sausio 1-osios. Kadangi nuo pernai metų gegužės pirmos dienos išsiplėtė Europos Sаjunga, pagausėjo ir varžybose dalyvaujančių valstybių. šiemet varžybose dalyvaus net 28 valstybių atstovai. Lietuvos vairuotojams tai pirmoji galimybė pademonstruoti savo profesionalumа. Pažymėtina, kad kartu su ES valstybėmis dalyvaus Norvegija, šveicarija, Turkija.

Nacionalinis etapas

Laikantis nustatytos varžybų organizavimo tvarkos, kiekviena valstybė rengia savo šalies geriausių vairuotojų atrankos etapа. Lietuvoje varžybos prasideda teorijos testu, paskelbtu interneto svetainėje www.scania.lt. Visi Lietuvos piliečiai, turintys teisę vairuoti krovininius automobilius su priekabomis arba besimokantys juos vairuoti ir turintys gauti vairuotojų pažymėjimus iki finalo dienos, gali nuo vasario 15 iki balandžio 15 dienos atsakyti ir atvežti arba elektroniniu paštu atsiųsti testа kartu su dalyvio paraiška į UAB „Scania Lietuva“. Atsižvelgdami į pirmose varžybose dalyvavusių valstybių patirtį, prognozuojame, kad teorijos testo atsakymus atsiųs apie šimtas jaunųjų vairuotojų. štai Belgijoje nacionalinio etapo finale jų dalyvavo 60.

Antroji nacionalinio etapo dalis - praktinis važiavimas. Jame dalyvaus apie tris dešimtis vairuotojų, sėkmingai išlaikiusių teorijos testа. Numatyta, kad dalyviai rinksis paskirtа šeštadienį ar sekmadienį (galima su šeimomis) „Scania Lietuva“ atstovybėje Kauno rajone, Domeikavoje, Vandžiogalos g. 110A. Apie renginį dalyviams bus pranešta prieš tris savaites. Erdviame kieme vyks manevravimo testas - teks važiuoti „Scania“ sunkvežimiu su pusiau automatine pavarų dėže. Parengėme analogiškas užduotis, kokios bus ir varžybų finale. Vilkiku su puspriekabe reikės važiuoti apskritimu, gyvatėle pirmyn ir atbulom, privažiuoti prie rampos. Automobilio korpuso jutimo rungtyje reikės nuo borto krašto nuleistu strypu nuversti ant žemės stovinčiа trinkelę. Daug meistriškumo pareikalaus ir kita rungtis, vadimama „buliaus akis“: po mašina, ties jos viduriu bus pririštas svarelis, kuri reikės nutaikyti į apskritimo vidurį, nupieštа ant asfalto.

Vyks ir ekonominio važiavimo testas „Scania“ automobiliu su mechanine pavarų dėže. Vairuotojai galės pademonstruoti, kaip jie moka taupyti degalus, išnaudoti variklio galiа, profesionaliai perjunginėti pavaras. Reikės įveikti 50 km ilgio maršrutа, kuris drieksis ne tik Kauno miesto gatvėmis, bet ir užmiesčio keliais bei autostrada.

Geriausieji jaunieji Lietuvos sunkvežimių vairuotojai bus apdovanoti specialiais prizais. Nacionalinių varžybų nugalėtojui atiteks teisė dalyvauti finalinėse varžybose, kurios įvyks 2005 m. rugsėjo 16-18 dienomis švedijoje, Sondertalje mieste, „Scania“ gamykloje ir jos prieigose. Kartu su juo vyks ir antrаjа bei trečiаjа vietas užėmusieji vairuotojai, sudarysiantys palaikymo komandа bei galintys pakeisti finalininkа netikėtų permainų atveju. Finale numatytas teorinis testas bei praktinio vairavimo rungtys. Testo klausimai bus išversti į lietuvių kalbа. Praktinis važiavimas padės nustatyti, kuris iš varžybų dalyvių vairuoja ekonomiškiausi, manevringiausi, moka pasirūpinti krovinio saugumu, užgesinti gaisrа, suteikti pirmаjа pagalbа.

Po finalo visi Europos varžybų dalyviai bus pakviesti į lapkritį vyksiančiа RAI parodа. Jie taip pat bus pakviesti į pokalbį prie apvalaus stalo, kur susitiks su jaunaisiais „Scania“ technologais. Pripažįstant pirmų trijų Europos finalo vietų laimėtojų pastangas ir aukštus rezultatus, laureatai bus pakviesti į „Scania“ transporto konferencijа Briuselyje.

Europos finalo prizai

1 vieta. „Metų sunkvežimis - metų vairuotojui“. Nugalėtojas gauna R-serijos „Scania“ sunkvežimį, kurio komplektacijа gali pasirinkti. Kaina - apie 100 000 EUR.

2 vieta. „Michelin“ vairavimo patirtis“- taip pavadintas antrosios vietos prizininkui teksiantis apdovanojimas. Vairuotojo laukia išskirtinė ir nepamirštama patirtis vienoje iš garsiausių lenktynių trasų Europoje, jis taps vienu iš nedaugelio, kurie pateko į uždarа „Formulės 1“ pasaulį. Kaina - 6000 EUR.

3 vieta. „Shell“ ir „Ferrari“ dovanoja siurprizа Italijoje - savaitgalio ekskursijа po “Ferrari“ gamyklа ir Italijos „Grand Prix“. Kaina - 5000 EUR.

žinotina, kad prizininkų laukia ne tik malonios dovanos, bet ir varžybų dalyvio sutartyje numatytos pareigos: sumokėti mokesčius už dovanas, dalyvauti spaudos konferencijose ir kituose renginiuose, neprieštarauti, kad varžybose padarytos nuotraukos būtų naudojamos reklamai. Visas varžybų sаlygas galima rasti internete adresu www.scania.lt

Parengė Vidmantas Kliukas

"Transporto pasaulis"
Vasaris Nr. 2 (50)

"Linava" informuoja

Naujienos

Alternatyvos

ALYTIšKIAI SUGRIOVė… SENА MITА

Idėjos

METAI, NEPALEISTI VėJAIS

Naudingi pasiūlymai

Sukabinimo įranga: saugumа užtikrina elektronika

Nauji modeliai

IVECO : VANDENILIU VAROMAS AUTOBUSAS

Padangos

SUPERPLAčIOSIOS VERžIASI į RINKА

Psichologija

PULKO SūNUS AR VERGAS?

Servisas

Servisas ant ratų

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Transporto politika

Darysim poryt, kа reikėjo padaryti vakar?

Keleivinis transportas

Autobusai vėl įvertinti žvaigždutėmis

„žVAIGžDžIų LAINERIS“: ANTROJI KARTA

Vežėjo kalendorius

Kovas

Technika

PUSPRIEKABėS FLOOR - TVIRTOS KAIP UOLA

Simuliatorius - testas ateities sunkvežimiams ir jų vairuotojams

SISU Evoliucija

Teisė

Tarptautinių sutarčių ypatumai

Verslo etika

Dėrybų menas

Automobilių sportas

Nugalėtojui - R-serijos „Scania“ sunkvežimis

Muziejus

IKARUS 60 - PIRMASIS Iš DAUGELIO