Redakcija Reklama Prenumerata Leidiniai Archyvas
Leidiniai: Metai:

Naujienos

S A U S I S

KRONIKA

Mus rasite Vilniuje,

J. Basanavičiaus g. 45, tel.: 2786501,

faks.: 2786524, office@linava.lt

Sausio 1 d. Nuo 2005 m. sausio 1 d. įsigaliojo Transporto lengvatų įstatymo pataisa studentams, įteisinusi pigesnes keliones tarpmiestiniais autobusais. Priimtas įstatymas suteikia teisę su 50 proc. nuolaida įsigyti vienkartinį važiavimo bilietа tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusuose aukštųjų ir aukštesniųjų mokyklų dieninių skyrių studentams bei profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių moksleiviams.

Sausio 12 d. 2005 m. sausio 12-13 d. Kijeve vyko Lietuvos - Ukrainos bendros kelių transporto komisijos posėdis, kuriame dalyvavo ir „Linavos“ atstovas Gintautas Ramaslauskas. Pasak asociacijos atstovo, pagrindinis posėdžio klausimas - leidimų kvotų tarptautiniams krovinių vežimams nustatymas.

Sausio 13 d. Teisingumo ministerijoje asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius susitiko su ministru Gintautu Bužinsku. Per susitikimа aptartos vežėjų verslo tendencijos, situacija darbo rinkoje ir labai aktuali vežėjams būsima dienpinigių mokėjimo tvarka.

Sausio 21 d. Belgijoje įsigaliojo įstatymas, kuris vežėjams suteikia galimybę susigrаžinti dalį sumokėto akcizo už Belgijoje pirktus degalus. Dar pernai, sparčiai kylant kuro kainoms, Belgijos valdžios pareigūnai svarstė galimybę kompensuoti akcizo mokestį degalams ir pažadus ištesėjo.

Sausio 26 d. Vyriausybė pritarė 2004 m. lapkričio 3 d. nutarimo „Dėl išlaidų, susijusių su tarnybinėmis komandiruotėmis dydžio ir mokėjimo tvarkos“ pakeitimui, kurį teikė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Sausio 28 d. Asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius dalyvavo Pramonininkų konfederacijos vadovybės surengtame susitikime su socialinės apsaugos ir darbo ministre Vilija Blinkevičiūte ir supažindino jа su kelių transporto sektoriaus plėtros perspektyvomis bei problemomis.

Sausio 31 d. Kaip asociacijai „Linava“ pranešė Lenkijos mokesčių inspekcija, Lenkijos finansų ministerijos nutarimu dabar PVM už pirktus degalus į įmonių nurodytas sаskaitas bus pervedamos tik zlotais. Anksčiau PVM buvo grаžinamas eurais.

Lenkija

Lenkijos vežėjų asociacija ZMPD informavo apie atidarytа greitkelio A2 naujа atkarpа bei pasikeitusius kelių rinkliavos tarifus:A2 greitkelis (nuo 2005 sausio 1 d.) šie tarifai taikomi žemiau nurodytose atkarpose: A2 Konin-Wrzesnia (rinkliavos terminalas su užtvara ties Ladek) A2 Wrzesnia-Poznan (rinkliavos terminalas su užtvara ties Nagradowice) A2 Poznan-Nowy Tomysl (rinkliavos terminalas su užtvara ties Geluski)

• motorinė transporto priemonė su 2 ašimis, iš kurių bent viena su suporintais ratais;

• motorinė transporto priemonė su 2 ašimis, ir priekaba - PLN 18

• motorinė transporto priemonė su 3 ašimis;

• motorinė transporto priemonė su 2 ašimis, iš kurių bent viena su suporintais ratais, ir priekaba - PLN 27

• motorinė transporto priemonė su daugiau kaip 3 ašimis;

• motorinė transporto priemonė su 3 ašimis arba daugiau ir priekaba - PLN 42

• sunkiasvoriai ir negabaritiniai kroviniai - PLN 110.

Kelių mokestis krovininiam transportui

Nuo 2005 m. sausio 1 dienos Baltarusijoje įsigaliojo žemiau nurodyti nauji kelių naudotojo mokesčiai už užsienio šalių transporto priemonių naudojimаsi Baltarusijos bendro naudojimosi keliais. Tačiau pagal Baltarusijos transporto ir komunikacijų ministerijos pasiūlymus 2005 02 07 Baltarusijos Ministrų taryba priėmė sprendimа, kad Lietuvos vežėjai, vykdami Baltarusijos teritorija su kelionės leidimais, kuriuose yra žyma „Nemokamas“, šio mokesčio nemoka.

Gali būti nutraukti kai kurie

autobusų maršrutai į Baltarusijа

Nuo 2005 m. sausio 1 d. įsigaliojęs Baltarusijos Ministrų tarybos nutarimas Nr.1592 Lietuvos keleivių vežėjus skatina atsisakyti nerentabilių maršrutų į Baltarusijos Respublikа. Minėtame nutarime yra nustatyti rinkliavos dydžiai užsienio šalių transporto priemonėms, važiuojančioms per šiа šalį. Rinkliavos dydis per 30 vietų turinčiam autobusui sudaro 35 USD už parа.

Asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto skyriaus duomenimis, keleivius į Baltarusijа veža 12 Lietuvos keleivinio transporto įmonių. Jos per savaitę į Baltarusija važiuoja nuo 2 iki 35 kartų. įsigaliojus naujoms rinkliavoms, šie keleivių vežėjai už naudojimаsi Baltarusijos keliais sumoka nuo 70 iki 1225 USD (180-3200 Lt) per savaitę. Esant tokioms padidėjusioms sаnaudoms, nerentabilius keleivių vežimo maršrutus ketinama nutraukti ir palikti tik pelningiausius maršrutus: Kaunas-Minskas (UAB „Kautra“), Vilnius-Minskas, Palanga-Minskas, Vilnius-Girios ir Vilnius-Pinskas (UAB TOKS).

Pasak asociacijos generalinio sekretoriaus Valdo Gilio, kiti, ypatingai trumpi maršrutai, yra mažai rentabilūs ir nepadengia 35 USD išlaidų per kiekvienа apyvartinį reisа. Be to, kai tokiais maršrutais važiuojama ne kasdien, tai taip pat daro neigiamа įtakа bendroms įmonių pajamoms.

Kaip teigė V.Gilys, šioje situacijoje reikėtų nepamiršti dar galiojančio LR Vyriausybės 1993 m. nutarimo Nr.474 „Dėl paramos Baltarusijos lietuviams“ 6 punkto, kuriuo Susisiekimo ministerijai pavedama atnaujinti autobusų maršrutus iš Vilniaus į Apsа, Gervėčius ir Pelesа bei numatyti šių maršrutų nuostolių kompensavimа iš biudžeto. Tai pasakytina ir apie maršrutus Ignalina-Vidžiai (Breslauja-Visaginas), Vilnius-Girios bei Trakai-Lyda. Deja, šių maršrutų dotavimo mechanizmo dar nėra.

Patvirtintas vežėjų regioninių susirinkimų grafikas

Vasario 15 d. vykusiame asociacijos „Linava“ prezidiumo posėdyje buvo aptarta vežėjų regioninių susirinkimų darbotvarkė, patvirtintos jų datos bei susirinkimų vietos. Pasak asociacijos prezidento Algimanto Kondrusevičiaus, tokie susirinkimai regionuose vyksta kasmet, kad vežėjai vietose galėtų apsvarstyti svarbius klausimus bei išklausyti prezidiumo narių ataskaitų.

š.m. kovo 8 d. - balandžio 5 d. asociacijos vadovybė surengs krovininio ir keleivinio transporto įmonių pasitarimus Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, šiaulių bei Vilniaus regionuose. Pasitarimuose be vežėjų atstovų ir asociacijos vadovų dažnai dalyvauja atstovai iš Valstybinės kelių transporto inspekcijos (VKTI), Muitinės departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei kitų valdžios institucijų.

Kaip pažymėjo „Linavos“ generalinis sekretorius Valdas Gilys, pastarieji metai nėra lengvi vežėjams, todėl visiems yra apie kа pasikalbėti, pasitarti. Anot jo, jau dabar vežėjai gali susisiekti su savo regiono atstovu prezidiumo nariu ir siūlyti įtraukti į susirinkimo darbotvarkę jiems svarbius klausimus.

Asociacija „Linava“vienija apie 1400 transporto įmonių, turinčių daugiau kaip 12 tūkst. krovininio transporto priemonių su licencijų kortelėmis tarptautiniams krovinių vežimams. Keleiviai bei kroviniai vežami į 40 Europos ir Azijos valstybių. Pagrindinės šalys, į kurias šalies vežėjai daugiausiai gabena krovinius, yra Lenkija, Vokietija, Rusija, Olandija, Belgija, Italija.

Anatolijus Jakimovas

„Linavos“ mokymo centras

Tarptautinė transporto ir logistikos paroda

TRANSRUSIJA 2005

Kviečiame dalyvauti kelionėje į X tarptautinę transporto ir logistikos parodа „TRANSRUSIJA 2005“ (Transportas ir logistika), kuri vyks 2005 metų kovo 22-25 d. Maskvoje, sporto komplekse „Olimpijskij“.

Tarptautinė transporto ir logistikos paroda Maskvoje organizuojama jau 10 kartа. Kiekvienais metais ženkliai auga susidomėjimas šia paroda, joje dalyvauja vis daugiau transporto įmonių, auga lankytojų skaičius. Parodoje savo stendа turės ir asociacija „Linava“. Asociacijos transporto įmones, kurios pageidauja būti reklamuojamos parodos stende, prašome pristatyti reklaminę-informacinę medžiagа iki vasario 25 dienos „Linavos“ mokymo centrui Vilniuje, adresu Jankiškių g. 41, 3 aukštas. Medžiagа prašome gerai ir tvirtai supakuoti bei nurodyti pakuotėje esančių bukletų skaičių bei pakuotės svorį.

Pageidaujančius vykti informuojame, kad dalyvius registruojame iki vasario 28 d. telefonu Vilniuje 274 00 97, faksu 278 42 95 arba elektroniniu paštu mc@linava.lt.

į Maskvа vyksime traukiniu iš Vilniaus geležinkelio stoties kovo 21 dienа, į Vilnių grįšime kovo 25 dienа.

Dalyvio mokestis - 1140,00 Lt. Asociacijos „Linava“ nariams kaina su nuolaida - 920,00 Lt (vienvietis kambarys) 720 Lt (dvivietis kambarys). į mokestį įeina kelionė traukiniu (kupė), dvi nakvynės viešbutyje „Alfa“ (Izmailovo kompleksas), vykstančių į užsienį sveikatos draudimas ir draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, važiavimas autobusu Maskvoje tarp geležinkelio stoties ir viešbučio, įėjimas į parodа. į kaina neįeina įvažiavimo į RF ir Baltarusijos dvikartinė tranzitinė vizos.

Kelionei privalu turėti Baltarusijos dvikartinio įvažiavimo tranzitinę vizа ir Rusijos vizа. Norintys gauti vizas turi pristatyti pasа ir tris nuotraukas į „Linavos“ mokymo centrа Vilniuje iki vasario 28 dienos.

"Transporto pasaulis"
Vasaris Nr. 2 (50)

"Linava" informuoja

Naujienos

Alternatyvos

ALYTIšKIAI SUGRIOVė… SENА MITА

Idėjos

METAI, NEPALEISTI VėJAIS

Naudingi pasiūlymai

Sukabinimo įranga: saugumа užtikrina elektronika

Nauji modeliai

IVECO : VANDENILIU VAROMAS AUTOBUSAS

Padangos

SUPERPLAčIOSIOS VERžIASI į RINKА

Psichologija

PULKO SūNUS AR VERGAS?

Servisas

Servisas ant ratų

Lietuvoje ir pasaulyje

Naujienos

Transporto politika

Darysim poryt, kа reikėjo padaryti vakar?

Keleivinis transportas

Autobusai vėl įvertinti žvaigždutėmis

„žVAIGžDžIų LAINERIS“: ANTROJI KARTA

Vežėjo kalendorius

Kovas

Technika

PUSPRIEKABėS FLOOR - TVIRTOS KAIP UOLA

Simuliatorius - testas ateities sunkvežimiams ir jų vairuotojams

SISU Evoliucija

Teisė

Tarptautinių sutarčių ypatumai

Verslo etika

Dėrybų menas

Automobilių sportas

Nugalėtojui - R-serijos „Scania“ sunkvežimis

Muziejus

IKARUS 60 - PIRMASIS Iš DAUGELIO